تهران سوئیت

تهران سوئیت

راهنمای سفر کم هزینه در ایران +بهترین شهرهای دیدنی برای مسافرت

راهنمای سفر کم هزینه در ایران +بهترین شهرهای دیدنی برای مسافرت
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

نوروز، همواره در میان ایرانیان جایگاه ویژه ای داشته است. معمولا در نوروز و تابستان با توجه به تعطیلات ، سفرهای فراوانی در اقصی نقاط کشور آغاز می شوند. به همین منظور هر ساله، در ایام تعطیل راهنمایی و رانندگی در سرتاسر کشور، برنامه ویژه ای برای مسافرین از شهرهای مختلف دارد. با توجه به این که برخی تعطیلات مثل تعطیلات نوروزی بسیار کوتاه بوده و مردم تنها کم تر از دو هفته برای سفرهای نوروزی خود وقت دارند، در این سفرها می بایست چند نکته مد نظر قرار گیرد که اولین نکته، بحث هزینه سفر است. لذا در ایام تعطیلات، چگونگی انجام سفر کم هزینه در ایران اهمیت پیدا خواهد نمود.

دقت داشته باشید که در سفرهای نوروزی و تابستانی می بایست برنامه سفر به گونه ای باشد که سفر شما با کم ترین هزینه انجام گرفته و حداکثر آرامش برای اعضای خانواده حاصل گردد.

دومین نکته نیز، شلوغی و متداول بودن مقصد شماست. ما همواره بر این نکته تاکید داریم که در ماه شهریور و یا سفرهای نوروزی که اوج تعداد سفرها در کشور در حال شکل گیری هستند، مردم عزیزمان جاهایی را برای مسافرت خود انتخاب کنند که به نسبت خلوت تر هستند. این خود باعث می شود که تعطیلات اندک نوروزی به جای سپری شدن در جاده های پر ترافیک و شلوغ، در مکان های زیبا و بکر طبیعت سپری گردد. (یعنی خلاف مسیر آب شنا کرده و به جاهایی بروند که همه نمی روند. چرا که شلوغی و ترافیک، تعطیلات شما را عذاب آور خواهد نمود.)

بهترین شهر های ایران برای مسافرت در سفرهای نوروزی

بهترین شهر های ایران برای مسافرت

البته بایستی به این نکته نیز توجه داشت که ملاک های هر فرد و بالطبع هر خانواده برای سفر متفاوت بوده و بر همین اساس معیارهای مختلف اعم از اقامت، تفریح، خرید و … سفرها شکل می گیرند.

خوشبختانه کشور ایران با تاریخ و تمدن عظیم و فرهنگی چشم گیر، اقوام و گروه های مختلفی داشته و از این بابت نیز جاذبه های گردشگری مخصوص خود در اقصی نقاطش را داراست. علاوه بر آن، هر کدام از شهرها، آداب و رسوم و سوغاتی و صنایع دستی مختص خود را دارا است. با توجه به این موارد ما در این نوشته سعی کرده ایم که کم هزینه ترین شهرها برای سفرهای نوروزی و توریستی ترین شهرهای ایران را برای شما گرد آوریم تا شما عزیزان بتوانید با کنار هم گذاشتن فاکتورهای مختلف انتخاب یک شهر برای سفر و سبک و سنگین کردن هزینه ها، مسیر مطلوب سفرهای نوروزی خود را به درستی برگزینید. در پایان نیز، آیتم هایی را تحت عنوان راهنمای سفر ارزان به شما عزیزان ارائه خواهیم نمود.

۱- بوشهر

بوشهر؛ مقصدی برای سفر کم هزینه در ایران

بوشهر؛ مقصدی برای سفر کم هزینه در ایران

بوشهر شهری است که نیازی به معرفی ندارد. بگذارید اینطور بگوییم که این شهر سرتاسر پر از جاذبه های گردشگری مختلف بودهکه هر ساله بسیاری از هم وطنان را به خود جذب می کند. از جمله جاهای دیدنی بوشهر می توان به موزه رئیس علی دلواری، قلعه نصوری، رافائل، سحانتیر، گنبد نمکی جاشکف موزه دریانوردی خلیج فارس و ری شهر اشاره نمود.

علاوه بر تمام جاذبه های گردشگری، بوشهر سوغاتی های فوق العاده ای نیز دارد. از جمله سوغاتی های بوشهر می توان به خرما، ارده، حلوای سنگک، خارک پخته و ماهی اشاره کرد. جالب است بدانید که با صحبت ما مسافران مختلفی که از این شهر دیدن کرده بودند، دریافتیم که هزینه سفر به این شهر زیبا و دیدنی، به مدت سه تا چهار روز معمولا چیزی حدود ۹۰۰ هزار تومان می باشد.

۲- بروجرد

اگر به سفر کم هزینه در ایران می اندیشید، می توانید روی بروجرد حساب ویژه ای باز کنید.

اگر به سفر کم هزینه در ایران می اندیشید، می توانید روی بروجرد حساب ویژه ای باز کنید.

در زمینه گردشگری، بروجرد نیز از جمله شهرهایی است که همواره حرفی برای گفتن داشته است. در حقیقت این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی داشته و از این رو هرساله میزبان بسیاری از علاقه مندان از سراسر کشور است. از جمله جاذبه های این شهر می توان به پل قلعه حاتم، گلدشت، روستای دره صیدی، کرکیخان و موزه مردم شناسی اشاره نمود.

علاوه بر این ها، بروجرد سوغاتی های فوق العاده ای نیز داشته و کلوچه روغنی، نان گوشه ای و انواع مختلف خشکبار، از جمله سوغاتی های معروف این شهر محسوب می شوند. نکته بسیار جالب توجه این جاست که مسافران این شهر، هزینه سفر چندروزه به این شهر را تنها حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومان می دانند.

۳- تفرش

تفرش یکی از بهترین شهرهای ایران برای مسافرت کم هزینه است.

تفرش یکی از بهترین شهرهای ایران برای مسافرت کم هزینه است.

اگر دوستی داشته باشید که در زمینه گردشگری فعال است، حتما تفرش و زیبایی های طبیعت آن را به خوبی می شناسد. تفرش از لحاظ گردشگری شهری شاخص بوده و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا است. این شهر جاذبه های طبیعی فراوانی داشته و از جمله آن ها می توان به مواردی همچون آبشار قطره باران، روستای خانک، روستای طلاد، آب انبار بلور، چشمه آب معدنی گراو، غار امجک و مسجد جامع شش ناور اشاره نمود.

نمایی از آبشار قطره باران - مسافرت کم هزینه در تفرش

نمایی از آبشار قطره باران – مسافرت کم هزینه در تفرش

سوغاتی های تفرش نیز موارد مختلفی هستند که همگی بسیار باکیفیت نیز می باشند. از جمله سوغاتی های این شهر می توان از گردو، بادام، نان تندی، شیرینی خانگی و عسل یاد نمود.

تفرش فرهنگی عظیم در دل خود دارد و افراد مشهور و برجسته ای همانند پروفسور حسابی و پروفسور سبحانی در این شهر زیسته اند. این شهر با وجود تمام زیبایی ها و جذابیت هایش تنها نیاز به ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

۴- کاشان

کاشان؛ مقصدی مناسب برای سفر کم هزینه در ایران

کاشان؛ مقصدی مناسب برای سفر کم هزینه در ایران

کاشان به نام شهر گل و گلاب در کشور معروف است. آب و هوای مساعد این شهر سبب شده است که این شهر، برای روییدن گل ها بسیار مناسب باشد. این شهر جاذبه های گردشگری بسیاری دارد. از جمله این جاذبه ها می توان به مسجد جامع کاشان، مسجد آقابزرگ، غار تالار، آتشکده نیاسر، کاروانسرای مرنجاب، باغ و حمام فین کاشان اشاره نمود.

این شهر سوغاتی های فراوانی دارد. در راس همه این ها گلاب کاشان است که کیفیت فوق العاده ای دارد. از جمله دیگر سوغاتی های این شهر زیبا، می توان به کلوچه و روغن نباتی اشاره نمود. علاوه بر همه این ها، شاید تعجب کنید اگر بشنوید که هزینه حدود ۵۰۰ هزار تومان برای یک سفر سه تا چهار روزه به شهر کاشان کافی خواهد بود.

۵- محلات

محلات؛ یکی از شهرهای دیدنی ایران

محلات؛ یکی از شهرهای دیدنی ایران

محلات شهری بسیار زیبا است که البته به نام شهر گل معروف است. این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی داشته و از جمله آن ها می توان به چشمه آبگرم، ستون های خورهه، آتشکده آتشکوه، قلعه آقاخان و غار آزادخان اشاره کرد. این شهر مراسم بسیار جالب و دیدنی ای دارد که به نام اهواهو معروف است.

سوغاتی های این شهر اغلب حلواشکری و حلوا ارده بوده و بسیار مرغوب نیز هستند. لازم به ذکر است که علی رغم تمام این جاذبه ها، تنها با هزینه ای حدود ۶۰۰ هزار تومان می توان از این شهر دیدن کرد و سفری به یادماندنی را رقم زد.

همچنین ببینید » قیمت اجاره آپارتمان مبله در تهران

۶- سرعین

بسیاری سرعین را بهترین شهر ایران برای مسافرت می دانند.

بسیاری سرعین را بهترین شهر ایران برای مسافرت می دانند.

سرعین شهرستانی است که همه آن را می شناسند. پس از بردن نام سرعین، همه به یاد چشمه های آب گرم آن می افتند. علاوه بر این چشمه ها، سرعین جاذبه های گردشگری دیگری همچون سبلان، بش باجیلار و گاومیش گلی، دهکده صخره ای باستانی و بندر کلخوران و پیست اسکی ویژه نیز دارد.

سوغاتی های معروف این شهر، عسل و حلوای سیاه هستند. علی رغم چیزی که شاید فکرش را بکنید، شما قادر هستید که با ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان یک سفر ایده آل سه تا چهار روزه به این شهرستان زیبا در ایام نوروز داشته باشید. بسیاری بر این باورند که سرعین بهترین شهر برای سفر ارزان در ایران است.

۷- تویسرکان

تویسرکان؛ یکی از بهترین جاها برای سفر کم هزینه در ایران

تویسرکان؛ یکی از بهترین جاها برای سفر کم هزینه در ایران

تویسرکان شهری کوهستانی است و از این بابت در ایام نوروز و تابستان که مسافرت ها در آن رونق دارد، مقصد بسیار ایده آلی محسوب می شود. این شهر جاذبه های گردشگری متعددی داشته و از جمله آن ها می توان به حیقوق نبی، قلعه اشتران، حمام زرمان، باغوا و سیراب، درخت سه هزار ساله، چنار و بازارها اشاره کرد.

تویسرکان نیز از جمله شهرهایی است که زیاد هزینه بر نبوده و هرکسی با ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان قادر است که سفر سه تا چهار روزه به یادماندنی ای را در این شهر زیبا تجربه نماید.

۸- نوش‌آباد

اگر به مسافرت کم هزینه فکر می کنید، نوش آباد گزینه ای فوق العاده خواهد بود.

اگر به مسافرت کم هزینه فکر می کنید، نوش آباد گزینه ای فوق العاده خواهد بود.

نوش آباد نام شهری زیبا و دیدنی در استان اصفهان است. این شهر مکانی است که شهر زیرزمینی اویی در آن واقع شده است. علاوه بر همه این ها، این شهر معماری فوق العاده این نیز داشته و هر فردی را مسحور خود می کند.

از جمله جاذبه های گردشگری این شهر می توان به پل اسحاق آباد، بقعه رقیه بانو، قلعه خشتی فرزین، مرکزی، آب انار چاله سی، دربریگ و زیارتگاه فیض آباد اشاره نمود. این شهر صنایع دستی فوق العاده ای نیز دارد که از مهم ترین آن ها جولابافی است.

این شهر نیز زیاد هزینه بر نبوده و با هزینه حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان می توان در این شهرستان سفری به یادماندنی داشت.

 ۹- بندر خارک

بندر خارک یکی از بهترین جاها برای سفر کم هزینه در ایران

بندر خارک یکی از بهترین جاها برای سفر کم هزینه در ایران

هرکسی تاکنون نام بندر خارک را شنیده است. بندر خارک در کنار خلیج فارس بسیار زیبا بوده و صخره کند و نرده های سنگی از جذابیت های شاخص آن هستند. علاوه بر این ها، آب شیرین فراوانی در این بندر موجود می باشد.

نکته جالب توجه این جاست که بندر خارک نیز در دسته شهرهای ارزان برای سفر قرار گرفته و شما تنها با هزینه کردن حدود ۹۰۰ هزار تا یک میلیون تومان، می توانید سفری چندروزه به این بندر زیبا را تجربه نمایید.

۱۰- طارم

طارم؛ بهترین جا برای سفر ارزان به شمال

طارم؛ بهترین جا برای سفر ارزان به شمال

طارم نیز از دسته شهرهایی است که جاذبه های طبیعی فراوانی دارد. از جمله جاذبه های گردشگری این شهرستان زیبا، می توان به آتشکده های تشویر، پیرچم، سانسیز، قلعه های سمیران، قوهیجان، آبشار هشترخان و باغ های سرسبز و زیبا اشاره کرد.

از سوغاتی های این شهر، می توان به برنج، سیر، انار، زیتون، طالبی، فندق و انجیر اشاره نمود. طارم نیز از جمله شهرهایی است که سفر به آن کم هزینه بوده و اختصاص هزینه تنها ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان برای سفر به آن کافی خواهد بود. این شهر آنقدر زیبا است که بسیاری آن را بهترین شهر ایران برای مسافرت در شمال کشور می دانند.

نکاتی برای کاهش هزینه سفر

تا این بخش سعی نمودیم که کم هزینه ترین شهرهای ایران برای مسافرت را برایتان تشریح نماییم. در ادامه به نکاتی خواهیم پرداخت که با رعایت آن ها می توانید هزینه سفر خود را نه تنها به این شهرها، بلکه به هر شهری تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.

الف) حمل و نقل

از جمله مسائل پیش پا افتاده ای که در ذهن مردم بسیار بزرگ و سخت به نظر می رسد، همین مسئله حمل و نقل است. در واقع ما می خواهیم که با ماشین خودمان به همه جا رفته و یا همیشه می گوییم که پروازها گران هستند. یکی از نکاتی که برای سفر کم هزینه در ایران باید بدانید این است که هر مقصدی، راه های دسترسی متعددی دارد. درنتیجه شما باید ابتدا بودجه خود را در نظر گرفته و با توجه به آن از میان راه ها یکی را انتخاب نمایید.

هواپیما: اگرچه هواپیما راحت ترین و سریع ترین راه حمل و نقل است، اما این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که همین راحتی باعث گران شدن این نوع حمل و نقل می شود. لذا اگر می خواهید کمتر برای حمل و نقلتان هزینه کنید، پیشنهاد می کنیم که این گزینه را کنار زده و از راه های دیگر استفاده نمایید.

هواپیما، وسیله ای برای سفر کم هزینه در ایران

هواپیما، وسیله ای برای سفر کم هزینه در ایران

تاکسی های بین شهری: اگر شما از جمله کسانی هستید که راحتی برایتان مهم است، تاکسی های بین شهری گزینه خوبی برای شما خواهد بود. این ها از هواپیما ارزان تر هستند به علاوه اینکه می توانید از جاده نیز لذت ببرید.

قطار: گزینه بعدی همیشه قطار است. در حال حاضر شبکه راه آهن ایران به بسیاری از نقاط کشور قطار راه دارد که هزینه شما را بسیار پایین خواهد آورد. برای این منظور، می توانید بلیت های مختلف قطار که قیمت های گوناگونی دارند را مقایسه نموده و برای سفری کم هزینه آن را خریداری نمایید.

اتوبوس: شاید ابتدا در نظرتان استفاده از اتوبوس کمی سخت به نظر برسد، اما باید بدانید که برای بیشتر نقاط، اتوبوس های VIP و مختلفی وجود داشته که می توانید با استفاده از آن ها بسیار هزینه هایتان را پایین بیاورید. کافی است که یکی از اتوبوس های شب را انتخاب نموده و صبح که به مقصد می رسید، به راحتی از یک شب هزینه اقامت نیز جلو خواهید افتاد.

اتوبوس، وسیله ای برای سفر کم هزینه در ایران

اتوبوس، وسیله ای برای سفر کم هزینه در ایران

رفت و آمد در مقصد

نکته ای که در اینجا بایستی به آن توجه کنید، این است که در صورتی که ماشین شخصی با خود نیاورده اید، حتما نباید از تاکسی دربست استفاده کنید! برای این که سفرتان ارزان تر شود، وقتی می خواهید از جاذبه ای بازدید نمایید، به راحتی توسط یک جست و جوی اینترنتی و یا پرسش از مردم محلی راه های ارزان تری نظیر اتوبوس های درون شهری را برای رفت و آمدتان در شهر انتخاب کنید.

اقامت

در پاسخ به این سوال که چگونه ارزان سفر کنیم, دومین موردی که باید برای سفر کم هزینه در ایران به آن توجه کرد، موضوع «اقامت» است. معمولا همه ما فکر می کنیم که ماندن در جایی تنها در یک هتل امکان پذیر بوده و چون هتل ها معمولا گران هستند، به کل از سفرمان صرف نظر می کنیم.

خب! این مورد هم راه حلی دارد:

باید دانست که اقامتگاه ها تنها به هتل محدود نمی شوند و در سراسر ایران گزینه های زیادی برای اقامت وجود دارد. از جمله اقامت گاه های مختلف، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

هاستل: هاستل ها معمولا اقامت گاه های مشترک هستند. یعنی شما تختی را در یک اتاق مشترک اجاره می کنید. با اینکه این اقامت گاه ها در کشورهای خارجی بیشتر هستند، اما در بسیاری از شهرهای ایران نیز، هاستل وجود دارد.

مهمان پذیر: یکی از انواع اقامت گاه های ایران مهمان پذیرها هستند که تا حد قابل توجهی از هتل ارزان تر می باشند. مهمان پذیرها معمولا امکانات کمتری از هتل ها دارند که همین امر هم باعث ارزان شدنشان می شوند. با این حال به نظر ما برای گردشگری که می خواهد مقصدی را ببیند و سفری کم هزینه داشته باشد، این ویژگی خیلی هم خوب است.

اگر می خواهید سفر کم هزینه در ایران داشته باشید، روی مهمانپذیر ها حساب کنید.

اگر می خواهید سفر کم هزینه در ایران داشته باشید، روی مهمانپذیر ها حساب کنید.

هتل آپارتمان: هتل آپارتمان ها معمولا از هتل ها ارزان تر بوده و ویژگی خوب آن ها این است که معمولا آشپزخانه دارند که با پخت و پز می توانید هزینه های خورد و خوراکتان را نیز کم کنید.

خانه محلی: خانه های محلی را می توان یکی از محبوب ترین اقامت گاه های کم هزینه دانست که شما را در داشتن یک سفر کم خرج یاری خواهند نمود. گفتنی است که اقامت در خانه های محلی بسیار هیجان انگیز است. چرا که شما علاوه بر دیدن یک مقصد می توانید به وضع اقتصادی مردم نیز کمک نموده و حس و حال مردم آن شهر یا روستا را از نزدیک بیشتر درک کنید.

اکولوژ یا اقامتگاه بوم گردی: این اقامت گاه ها شبیه به خانه های محلی هستند؛ با این تفاوت که این ها مخصوص گردشگران طراحی و ساخته شده اند. معمولا این ها اقامت گاه هایی هستند که در مناطق مختلف به منظور گردشگری تاسیس گشته و هدفشان آشنا کردن توریست ها با رسم و رسوم، فرهنگ، تاریخ و معماری یک منطقه است. این نوع اقامت گاه نیز بسیار برای سفر کم هزینه در ایران مناسب می باشند.

چادر: بله! چادر یکی دیگر از راه های ارزان سفر کردن است. می توانید یک چادر مسافرتی خریداری نموده و هر جا که می روید به جای اقامت در یک هتل گران قیمت، در جایی که معمولا خود شهرداری هر شهری آماده کرده، چادر بزنید و یا اگر مقصدتان جایی در دل طبیعت و یا یک روستاست، چادر زدن علاوه بر کم هزینه بودن، تجربه بسیار جالبی برایتان خواهد بود.
بسیاری از خانواده ها که مخصوصا با کودک شان سفر می کنند، نگران هستند که اگر مثلا با تور به مقصدی سفر نکنند، جایی برای اقامت پیدا نخواهند کرد. اما این باور اشتباهی است که همین حالا باید آن را از ذهنتان دور کنید. در تمام ایران گزینه هایی برای اقامت وجود دارند. مثلا به قشم که می روید، پیدا کردن یک خانه محلی مثل آب خوردن است و یا در شیراز مهمان پذیرهای ارزان قیمتی را پیدا خواهید نمود.

چادر مسافرتی را برای کسانی که میپرسند چگونه ارزان سفر کنیم توصیه می کنیم

چادر مسافرتی را برای کسانی که میپرسند چگونه ارزان سفر کنیم توصیه می کنیم

صرفه جویی در خورد و خوراک: بهترین راهکار سفر کم هزینه در ایران

موضوع دیگر، بحث وعده های غذایی است که از دو مورد اول نیز ساده تر می باشد. بهتر است که در سفرهایتان از رستوران هایی که پر از توریست و گردشگر است، فاصله بگیرید. به جای آن در هر شهری که هستید، به دنبال رستوران ها و یا کترینگ های محلی بروید. به این صورت هم غذای ارزان تری نوش جان کرده و هم به اقتصاد جامعه محلی کمک می کنید. پخت و پز و بردن غذاهای کنسروی نیز همیشه گزینه فوق العاده مناسبی برای سفر کم هزینه در ایران می باشد.

دُنگی سفر کنید!

تا اینجا حتما متوجه شده اید که مسائلی که شاید در ذهنتان بسیار بزرگ به نظر می رسید، چقدر کوچک و قابل حل هستند. یکی از نکات دیگری که باید برای یک سفر کم هزینه در نظر بگیرید، دنگی سفر کردن است.

اگر می خواهید که ماشین شخصیتان، وسیله شما برای سفر به جایی باشد، بهتر است طوری برنامه ریزی کنید که هزینه دنگی حساب شود. مثلا هزینه بنزین را بین ۴ نفر که تقسیم کنید، برایتان سفر ارزان تری خواهد شد. این مورد در اقامت گاه ها هم صدق می کند. مثلا زمانی که یک خانه محلی را اجاره می کنید، اگر هزینه بین چند نفر تقسیم شود، سفرتان بسیار مقرون به صرفه تر شده و شما یک سفر ارزان داخلی پیش رو خواهید داشت. هم چنین برای خورد و خوراک هم دنگی کردن هزینه ها به دردتان می خورد.

برای مسافرت کم هزینه لازم نیست که حتما به ارزان ترین شهر ایران سفر کنید.

برای مسافرت کم هزینه لازم نیست که حتما به ارزان ترین شهر ایران سفر کنید.

با دنگی کردن هزینه ها، مبالغ صرف شده تا حد بسیار زیادی کاهش یافته و دیگر نیازی نیست که به دنبال ارزانترین شهر ایران برای مسافرت بگردید.

همچنین ببینید » رزرو ويلا شمال

سفر ارزان در نوروز

مسافرت کردن را می توان بخشی جدا ناپذیر از نوروز دانست. برای اینکه در روزهای عید سفر کم هزینه در ایران داشته باشید، می توانید نکات بالا را رعایت کنید.

برای مثال شما تصمیم می گیرید که در نوروز به اصفهان سفر کنید:

 • بلیط اتوبوس یا قطارتان را زودتر تهیه نمایید که مجبور نباشید در صورت نبود بلیط ماشین با خود ببرید.
 • اگر ماشین شخصی همراه تان است، سفرتان را دنگی کرده و هزینه های ماشین را تقسیم کنید.
 • توجه کنید که لازم نیست حتما در یک هتل اقامت کنید. خوبی نوروز این است که اقامت گاه ها افزایش می یابند! یعنی مکان های دیگری مانند مدرسه ها برای مسافران نوروزی آماده می شوند: پس نگران نباشید! شما هرگز بدون سقف نخواهید ماند.
 • سعی کنید که برای چند وعده با خود غذا بیاورید و وعده های دیگر را در رستوران های ارزان محلی میل بفرمایید و نه آن دسته از رستوران های توریستی که قیمت وعده هایشان سر به فلک می کشد.
 • ترجیحا برای رفت و آمد درون شهری حتی اگر ماشین همراهتان است، از اتوبوس استفاده کنید. این کار دو مزیت دارد: در شلوغی شهر که از گردشگر پر شده، رانندگی نمی کنید و به دنبال جای پارک زمان تان تلف نمی شود.

با رعایت این نکات به راحتی می توانید یک سفر کم هزینه در ایران داشته باشید؛ پس همین حالا این باور که همیشه باید برای یک سفر هزینه زیادی لازم است را از ذهنتان دور کنید.

تهران سوئیت – مرکز اجاره سوئیت در تهران روزانه

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

7 پاسخ به “راهنمای سفر کم هزینه در ایران +بهترین شهرهای دیدنی برای مسافرت”

 1. مهدی گفت:

  خیلی ارزون درمیاد
  اگه اینجوری باشه من هر دو ماه میرم مسافرت خیلی هم حال میده 🙂

 2. حلما گفت:

  بنده در این شهرهایی که گفتین تنها سرعین رو اونم ۵ سال پیش رفتم … اینا رو خوندم و دیدم که در زندگیم هیچ جا نرفتم از ایرانی بودنم خجالت کشیدم … ولی آخه بودجه سفر خیلی زیاده واقعا کسی دیگه پولش نمیرسه که بده به این کارا که ….

 3. متین گفت:

  من سرعین رو خیلی دوست داشتم ولی اون عکسی که شما گذاشتین خیلی بده ادم وحشت می کنه از این همه شلوغی ها
  یه عکس دیگه بزارین خب
  :))

 4. آرتین گفت:

  خیلی خوب بود البته من سفر میرم خیلی خیلی صرفه جویی می کنم و شاید بگم ۹۰ درصد پولم پول بنزین هست و الا سفر برا من هزینه ای نداره و در فامیلمون به خسیس معروف هستم :))

 5. معصومه گفت:

  با این قیمتای ارز دیگه کسی فکر نمی کنم بتونه سفر خارجی بره همین ایرانشم به زور میتونیم بریم
  البته اینم بگم اغلب شهرها انصافا مردم خوبی داریم تا می بینن طرف مسافر هست هواشو دارن… مثل شمالیا و مشهدیا نیستن که ببینن یارو مسافره همه چیز رو ازش گرون بگیرن

 6. ملیکا گفت:

  دقیقا نظر من رو نوشتین….. به نظر من هم آدم لازم نیست که همه امکانات رو در حد عالی داشته باشه تا بعدش بره مسافرت … بلکه میتونه به راحتی با داشتن امکانات ابتدایی و صرف کم ترین هزینه بهترین سفر رو تجربه کنه … خیلی مطلب خوبی بود … اول ایرانگردی بعد جهانگردی!

 7. طاها گفت:

  دستتون درد نکنه که جاهای ارزان رو برای سفر معرفی می کنین … من واقعا نمی دونم این عزیزانی که میرن شمال ده میلیون پول ویلا میدن کی هستن و این پول رو ایا از راه حلال به دست آوردن یا نه ولی خودم با زن و بچه ام دو ساله نتونستیم مسافرت بریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *