تهران سوئیت

تهران سوئیت

اولین قرآن سفالین کشور رونمایی شد! +عکس

اولین قرآن سفالین کشور رونمایی شد! +عکس
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۱۶ آذر ۱۳۹۷

 رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از اولین قرآن مجید سفالین (جزء اول) اثر استاد حبیب دانایی‌فرد در مهدیشهر سمنان رونمایی کرد.

علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه مراسم رونمایی از این اثر هنری بیان کرد که مسیر گردشگری در استان سمنان به‌خوبی پیش می‌رود و اعداد و ارقام نشان می‌دهد که در بخش گردشگری این استان شاهد رشد قابل ملاحظه‌ای هستیم.

وی اظهار داشت که درصد اشغال هتل‌ها رشد قابل ملاحظه‌ای داشته، به‌طوری که در سال جاری ۳۴ درصد سال گذشته به ۷۰ درصد رسیده که رقم بسیار مناسبی است؛ تعداد گردشگران خارجی نیز رشد داشته است. او یادآور شد:

با اقداماتی که در حال انجام است، این استانی که کویر و طبیعت زیبا را با هم دارد و پر از ظرفیت است، توانایی تبدیل به منطقه خوب گردشگری را دارد.
مونسان با اشاره به افتتاح یک هتل ۴ ستاره در شهمیرزاد گفت که شهمیرزاد یکی از نقاط گردشگرپذیر استان و شهر نمونه گردشگری است و افتتاح این هتل یک نیاز واجب در این شهر بود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص رونمایی از قرآن سفالی نیز تصریح کرد که اثری که امروز رونمایی شد، علاوه بر اینکه یک کار ارزشمند است، ارزش معنوی نیز به دلیل قرآنی بودن دارد.

ایشان در ادامه سخنان خود افزود:

این اثر کار دقیق و خوبی بود، سازمان میراث فرهنگی برای ثبت این اثر در فهرست میراث جهانی یونسکو تلاش خواهد کرد و همچنین برای نگهداری این اثر در موزه نیز کمک خواهیم کرد و تلاش خواهیم کرد که با استفاده از این هنر بخش دوم قرآن ایجاد شود.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *