تهران سوئیت

تهران سوئیت

همه چیز درباره بوستان نوروز + تصاویر

همه چیز درباره بوستان نوروز + تصاویر
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۷ تیر ۱۳۹۶

همان گونه که می دانید، همواره در گروه تهران سوئیت کوشیده ایم که بهترین مکان های دیدنی تهران را برای شما علاقه مندان به تهران گردی فراهم آوریم. در این نوشتار با بوستان نوروز آشنا خواهیم شد و آن را خواهیم شناخت. پس در ادامه با ما همراه باشید.

بوستان نوروز، بزرگ ترین بوستان در پهنه غربی اراضی عباس آباد تهران با کارکرد، تفریحی، فرهنگی و تفرجی می باشد. البته برای این بوستان، کارکردهای بین المللی و فرهنگی نیز در حوزه کشورهای عضو اکو تعریف گردیده است.

بوستان نوروز (1)

در پهنه غربی ۶۵ هکتاری اراضی عباس آباد تهران، بوستان نوروز دارای وسعتی بیش از ۹۰ هزار متر مربع می باشد. این بوستان بزرگ ترین بوستان در آن مجموعه بوده و کاربری های فرامنطقه ای و بین المللی نیز برای آن پیش بینی گردیده است.

به دلیل این که کارکرد های بین المللی و فرهنگی این بوستان برای حوزه کشورهای عضو اکو تعریف شده است، بخشی از این بوستان به نام «اکو» در نظر گرفته شده است. این بخش خاص محلی برای معرفی آیین ها و سنت های کشورهای عضو اکو با محوریت آیین و سنت «نوروز» در تمامی ایام سال خواهد بود.

 در این بوستان زیبا، ۱۲ سکو به ۱۲ کشور اکو اختصاص داده شده است. هم چنین ۲ سکو نیز برای دو کشور عراق و بحرین که نوروز را جشن می گیرند اما عضو اکو نیستند، اختصاص یافته است. هر کشور می تواند در یکی از این سکوها به معرفی خود در حوزه گردشگری، معرفی آداب و رسوم، صنایع دستی و نیز موسیقی بپردازد.

بوستان نوروز (3)

نوروز، به عنوان یکی از مهم ترین شاخصه های فرهنگی مشتری در میان کشورهای عضو اکو مطرح است. این مسئله در میان کشورهای همسایه دریای خزر نیز صادق بوده و به همین منظور، دریاچه ای به شکل نقشه دریای خزر نیز در این بوستان طراحی گردیده است.

دریاچه بوستان نوروز دارای عمق ۱٫۵ متر بوده و در قطعه چهارم اراضی عباس آباد و در درون بوستان واقع گردیده است. این دریاچه دارای دو قسمت شمالی و جنوبی بوده و وسعت هرکدام از این دو بخش به ترتیب ۳۵۰۰ مترمربع و ۱۲۰۰۰ مترمربع می باشد. در ساحل این دریاچه نیز فضاهای سبز و گردشگری از جمله مسیر دوچرخه و پیاده رو پیش بینی گردیده است.

تبلیغات: سوئیت کیش صدف

بوستان نوروز از لحاظ موقعیت در قسمت غربی بزرگراه شهید مدرس واقع شده و در قسمت جنوبی بوستان آب و آتش قرار گرفته است. هنگامی که از بوستان آب و آتش و بنادر به سمت جنوب حرکت کنید، می توانید پس از عبور از اتوبان شهید همت با استفاده از پل ارتباطی وارد بوستان نوروز و مجموعه پلانتاریوم بشوید.

بوستان نوروز (2)

مجموعه پلانتاریوم به عنوان چهارمین آسمان نمای بزرگ دنیا شناخته شده و ظرفیت وسیعی برای دانش پژوهان در حوزه نجوم و سایر رشته های علمی ایجاد نموده است. این مجموعه در بوستان نوروز، مجموعه ای است که در آن به سایر رشته های علمی همانند شیمی، فیزیک و زیست شناسی نیز توجه شده است.

بوستان نوروز، در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۳۹۲ همزمان با روز جمهوری اسلامی به صورت رسمی به بهره برداری رسید. اگرچه اجرای زنده ویژه برنامه شبکه پنج سیمای جمهوری اسلامی ایران در لحظه تحویل سال ۱۳۹۱ در بوستان نوروز، به گونه ای افتتاح غیر رسمی این بوستان محسوب می شد. حضور عده ای از شهروندان تهرانی در این بوستان همزمان با لحظه تحویل سال از جلوه های این افتتاح غیر رسمی به شمار می رفت.

اجاره سوئیت در تهران روزانه و اجاره سوئيت در شمال

مطالب مرتبط
دیدنی‌های استانبول ترکیه را به طور کامل بشناسید

دیدنی‌های استانبول ترکیه را به طور کامل بشناسید

۲۰ بهمن ۱۳۹۶ 66 0
باغ های زیبای شهر تهران (قسمت ۵: باغ لاله ایرانی و عمارت مسعودیه)

باغ های زیبای شهر تهران (قسمت ۵: باغ لاله ایرانی و عمارت مسعودیه)

۲ دی ۱۳۹۵ 144 2
همه چیز درباره قله دماوند + عکس (قسمت ۲)

همه چیز درباره قله دماوند + عکس (قسمت ۲)

۲۴ فروردین ۱۳۹۶ 137 1
بهترین مکان های دنیا برای ماه عسل در سال ۲۰۱۶ + تصاویر (قسمت اول)

بهترین مکان های دنیا برای ماه عسل در سال ۲۰۱۶ + تصاویر (قسمت اول)

۲۴ مرداد ۱۳۹۵ 152 4
برترین و زیباترین هتل های لوکس جهان + عکس ها

برترین و زیباترین هتل های لوکس جهان + عکس ها

۲ تیر ۱۳۹۵ 112 1
غار بورنیک: یکی از زیباترین جاذبه های اطراف تهران

غار بورنیک: یکی از زیباترین جاذبه های اطراف تهران

۶ اسفند ۱۳۹۵ 150 1
دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

یک پاسخ به “همه چیز درباره بوستان نوروز + تصاویر”

  1. زهرا گفت:

    آدم اونجا میره فقط یه جمله رو هی با خودش تکرار می کنه: «عجب هزینه ای شده برا این پارک»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *