تهران سوئیت

تهران سوئیت

مکان های تفریحی تهران در آخر هفته برای کودکان, جوانان و تمامی سنین +عکس

مکان های تفریحی تهران در آخر هفته برای کودکان, جوانان و تمامی سنین +عکس
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۲۴ دی ۱۳۹۵

تعطیلات تابستانی، نقطه اوج مسافرت ها و سفر به اقصی نقاط کشور است. تهرانی ها در تعطیلات تابستانی همزمان با تعطیلات مدارس می کوشند تا به همه جا سفر کرده و مخصوصا به مکان های ییلاقی سری بزنند. با این حال، پس از تعطیلات تابستانی تمامی کودکان و نوجوانان و حتی بزرگ ترها، می کوشند تا اوغات فراغتی فوق العاده را در آخر هفته ها برای خود رقم زده و بدین صورت خستگی کارهای هفته را از تن خود خارج نمایند. در این نوشتار به شما علاقه مندان به اجاره آپارتمان مبله در تهران بهترین ایده ها را برای یک تهرانگردی فوق العاده و تفریحات آخر هفته تهران خواهیم داد. پس با ما همراه باشید:

بیلینو: نخستین پارک عمرانی در ایران

پارک بیلینو ایده ای فوق العاده برای تفریحات آخر هفته تهران

پارک بیلینو ایده ای فوق العاده برای تفریحات آخر هفته تهران

بیلینو همان گونه که از نامش پیدا است، نام یک پارک عمرانی سرگرمی می باشد. این پارک به عنوان یکی از مراکز تفریحی تهران برای کودکان, برای نخستین بار در کشور کوشیده است تا در کنار بازی و سرگرمی، امکان تجربه و یادگیری را برای کودکان و نوجوانان فراهم نماید. کودکان در این پارک می توانند با دستگاه های ساختمانی همچون جزثقیل خاک برداری، نوار نقله، بیل مکانیکی و ماشین حمل الوار بازی کرده و در حین بازی با این دستگاه ها نیز آشنا شوند. بازی با دستگاه های واقعی راه سازی و ساختمانی علاوه بر مفرح بودن، تجربه ای فوق العاده برای هرکسی خواهد بود.

پارک بیلینو، از جمله مراکز تفریحی برای کودکان در تهران

پارک بیلینو، از جمله مراکز تفریحی برای کودکان در تهران

پارک بیلینو ایده ای فوق العاده برای تفریحات آخر هفته تهران

پارک بیلینو ایده ای فوق العاده برای تفریحات آخر هفته تهران

 نشانی: تهران، بزرگراه همت، بعد از یادگار امام، بوستان نهج البلاغه، فاز یک.

 تلفن: ۸۸۳۶۷۰۱۸

بوستان مینیاتور تهران

بوستان مینیاتور؛ از مراکز تفریحی کودکان در تهران

بوستان مینیاتور؛ از مراکز تفریحی کودکان در تهران

بوستان مینیاتور که بیش تر با نام «پارک مینیاتور» شناخته می شود، در شرق تهران با هدف نمایش ماکت های آثار میراث فرهنگی ایران، که در فهرست یونسکو به ثبت رسیدند، بنا گردیده است. این پارک در حدود ۳ هکتار وسعت دارد.

در فاز نخست ایجاد این پارک، ماکت های تخت جمشید، چغازنبیل، میدان نقش جهان اصفهان، پاسارگاد، گنبد سلطانیه، تخت سلیمان، کوه کتیبه بیستون، ارگ بم، بازار تبریز، مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی و هم چنین آبشارهای شوشتر به جهت بازدید علاقه مندان در ابعاد کوچک و بسیار شبیه نمونه واقعی ساخته شد.

دیدن این ماکت ها برای کودکان و نوجوانان بسیار جالب و آموزنده است. شما می توانید همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۲۰ از این پارک دیدن فرمایید.

نشانی: خیابان جانبازان غربی – نبش اتوبان امام علی (ع)

شماره تماس:۲۶۱۴۲۱۱۴

فوتبال انسانی مانند فوتبال دستی

فوتبال دستی، تفریحی پرهیجان و مفرح برای همه سنین می باشد. اخیرا باشگاه پاس در محله اکباتان دست به کاری عجیب و البته بسیار جالب و دیدنی زده است: بازسازی فوتبال دستی در اندازه بزرگ. در این فوتبال دستی بزرگ، انسان ها در محل قرارگیری بازیکن ها قرار گرفته و بازی می کنند. البته شما برای استفاده از این فضای مفرح می بایست قبل از مراجعه به زمین بازی، رزرو را برای ساعت مورد نظرتان انجام دهید.

فوتبال دستی انسانی از مکان های تفریحی برای کودکان در تهران

فوتبال دستی انسانی از مکان های تفریحی برای کودکان در تهران

جالب است بدانید که هر دور بازی، با ۶ تا ۱۴ نفر قابل انجام است. هم چنین خانم ها بدون هیچ گونه محدودیت و با رعایت پوشش اسلامی می توانند فوتبال انسانی را بازی کنند. به علاوه، این بازی محدودیت سنی نداشته و اعضای چند خانواده به صورت دسته جمعی می توانند به بازی بپردازند. ساعت کار این باشگاه همه روزه از ساعت ۷ الی ۲۳ است.

نشانی: اکباتان، فاز ۱، خیابان ورزش باشگاه پاس قوامین، مجموعه تفریحی فوتبال انسانی.

تلفن: ۰۹۱۲۲۷۷۴۵۴۰

حتما ببینید » اجاره سوئیت مبله در مشهد

بام تهران؛ از قدیمی‌ترین مکان های تفریحی تهران برای جوانان

بام تهران؛ از جاهای دیدنی تهران برای کودکان

بام تهران؛ از جاهای دیدنی تهران برای کودکان

بام تهران از قدیم الایام یکی از جاهای مناسب تهران برای تفریح بوده و هم چنان نسبت به دوستدارانش وفادار مانده است. دلیل این محبوبیت نیز تا حدود بسیار زیادی مشخص است. بعضی وقت ها و به خصوص وسط هفته که شهر از شلوغی زیاد در حال انفجار است، بام تهران خلوت و دنج بوده و جایی برای فرار از شلوغی زیاد شهر به شمار می رود. در بام تهران، احساس می کنی که شهر زیر پایت است و هوا هم به نسبت آن پایین تازه و مطبوع!

بام تهران تنها به هوای تر و تازه و دو نفره‌اش شناخته نمی‌شود یا به جایی که میتوان ساعت‌ها در گوشه‌ای نشست و به چراغ های روشن اتوبان‌ها و خانه‌ها خیره شد. از سال ۹۴ و با اضافه شدن امکانات جدید مثل رستوران‌های متنوع و سورتمه بام و مینی باس‌های برقی که شما را تا بالا میبرد و زحمتتان را کم میکند، جای مناسب تری هم شده است. اگر دلتان هیجان هم بخواهد میتوانید فاصله دو کوه را آویزان بر یک کابل طی نموده و از آن حال و هوای آرام دربیایید!

آدرس: انتهای ولنجک تا ایستگاه اول تله‌کابین توچال

نمایش خیره کننده دلفین ها و شیرهای دریایی در تهران

دلفیناریوم برج میلاد؛ از مکان های تفریحی برای کودکان در تهران

دلفیناریوم برج میلاد؛ از مکان های تفریحی برای کودکان در تهران

دلفیناریوم برج میلاد؛ از مکان های تفریحی برای کودکان در تهران

دلفیناریوم برج میلاد؛ از مکان های تفریحی برای کودکان در تهران

تهران، کیلومترها با دریا فاصله دارد. از آن گذشته در کدام دریا می‌شود از نزدیک دلفین‌ها و شیرهای دریایی را که بالا و پایین می‌پرند تماشا کرد؟

احتمالا تاکنون نام دلفیناریوم برج میلاد را شنیده اید. دلفیناریوم برج میلاد، اولین دلفیناریوم غیر ساحلی در خاورمیانه و هم چنین مرتفع ترین دلفیناریوم در جهان محسوب می شود. باتجربه ترین مربیان خاورمیانه در حد استانداردهای بین المللی در آن حضور دارند. در این دلفیناریوم، خود شما نیز می توانید در کنار شیرها و دلفین ها شنا کرده و کلیه نگرانی های گذشته خود را فراموش کنید. در این پارک چهار شیردریایی وجود دارد که با آموزش‌هایی که به آنها داده شده هم می توانند نقاشی بکشند، هم عکس یادگاری بگیرند و هم ساز دهنی بزنند و تماشای همه اینها برای شما می تواند شادی‌آفرین باشد.

نشانی: برج میلاد

شماره های تماس: ۸۸۶۲۴۷۳۳ – ۸۸۶۲۸۶۰۹- ۸۸۶۲۳۶۵۰

باغ کتاب تهران؛ از مراکز تفریحی کودکان تهران

باغ کتاب تهران یکی از مکانهای تفریحی برای کودکان در تهران

باغ کتاب تهران یکی از مکانهای تفریحی برای کودکان در تهران

این مورد را بیشتر می توان به عنوان یکی از مکان های تفریحی برای کودکان در تهران دسته بندی نمود. کارشناسان بر این باورند که بچه‌ها را باید از سنین پایین با کتاب آشنا کرد تا در آینده با کتاب بیگانه نباشند. جایی که بتوانند با خیال راحت در گوشه‌ای نشسته و بین قفسه‌ها بچرخند و کتاب بردارند، بدون اینکه کسی دلخور شود. خبر خوش این است که حال با افتتاح باغ کتاب تهران به عنوان نمایشگاه کتاب دائمی در تپه‌های عباس‌آباد این فرصت فراهم شده است. در باغ کتاب تهران، فضایی اختصاصی برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده که در آن علاوه بر عرضه محصولات فرهنگی و کتاب، محیطی شاد و مفرح نیز برایشان به وجود آمده است. مجسمه‌ها و عروسک‌های محبوب کودکان در گوشه و کنار آن گذاشته شده و امکان بازی و سرگرمی آنها در فضایی بزرگ و جذاب فراهم گشته است . سینمای کودکان نیز هوس رفتن و بردن کودکان به آن را بیشتر خواهد نمود. در مجموع اگر بخواهیم خلاصه بگوییم، به کمتر بچه‌ای در اینجا بد می‌گذرد.

آدرس: مترو حقانی، ۱۰ دقیقه پیاده تا باغ کتاب

جت اسکی و کایاک سواری در تهران

جت اسکی در فشافویه تهران؛ از مکانهای تفریحی تهران برای کودکان

جت اسکی در فشافویه تهران؛ از مکانهای تفریحی تهران برای کودکان

به طور کلی ورزش های آبی بسیار مفرح بوده و می تواند تمام خستگی های طول هفته را از بدن شما خارج نماید. ورزش های آبی از جمله اسکی روی آب، قایق سواری و جت اسکی چندی پیش تنها در شهرهای ساحلی قابل دسترسی بودند. اما امروزه شما می توانید این ورزش ها را در نزدیکی تهران نیز تجربه نمایید. برای این منظور کافی است که به دریاچه هفت هکتاری فشافویه بروید.

نمایی از تفریحات آبی در فشافویه تهران؛ از مكان هاي تفريحي تهران

نمایی از تفریحات آبی در فشافویه تهران؛ از مكان هاي تفريحي تهران

مجموعه تفریحی فشافویه بسیار شناخته شده بوده و مراجعه کنندگان فراوانی دارد که اغلب برای ورزش های آبی به آنجا می روند. در مجموعه فشافویه انواع جت اسکی های بسیار قدرتمند، بنانا، کایاک و همچنین قایق های شاتل و دونات وجود دارند. تمامی این ورزش ها می توانند شما را به شدت شگفت زده کنند.

نشانی: کیلومتر ۱۸ اتوبان تهران-قم، نرسیده به فرودگاه امام، دریاچه فشافویه

باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان؛ از مکانهای تفریحی برای کودکان در تهران

باغ پرندگان؛ از مکانهای تفریحی برای کودکان در تهران

یکی از دیدنی ترین جاها برای تمامی سنین می‌تواند جایی باشد که پرندگان زیادی در رنگ‌ها و شکل‌های مختلف در آن گرد آمده‌اند. در باغ پرندگان تهران که بزرگترین باغ پرندگان ایران است، پرندگانی از جلمه جغد، شاهین، عقاب، طاووس، پلیکان و فلامینگو نگهداری می‌شوند. برکه‌های  بزرگ و کوچکی در گوشه و کنار پارک وجود داشته و پرندگان فراوانی از انواع و اقسام بالای سرتان پرنده‌ها در پروازند؛ یعنی بهترین فرصت برای آشنایی با پرنده‌ها و حیوانات از نزدیک، در باغ پرندگان تهران فراهم است. گفتنی است که این باغ، از یک زمین بازی مخصوص کودکان نیز برخوردار بوده و هم چنین می توان در آن سوار درشکه شد.

ساعت کار: همه روز از ۹ تا ۱۸

مسیر ۱: خیابان هنگام،خیابان ۳۵ متری استقلال،خیابان کوهستان،باغ پرندگان تهران

مسیر ۲: بزرگراه شهید بابایی شرق بعد از خروجی هنگام،لاین کندرو شهرک امید،خیابان کوهستان،باغ پرندگان تهران

باغ وحش و قلعه سحرآمیز پارک ارم

باغ وحش و پارک ارم؛ از مکانهای تفریحی برای کودکان در تهران

باغ وحش و پارک ارم؛ از مکانهای تفریحی برای کودکان در تهران

یکی از اولین مراکز تفریحی تهران در زمانی که تفریح در تهران نیازش چندان احساس نمیشد و به برهوتی می‌مانست، پارک ارم بود. شهربازی پارک ارم از سال های دور تا به امروز یار تفریح‌دوستان، چه بزرگ و چه کوچک بوده است. به جز شهربازی ارم، یکی از مناسب ترین قسمت‌های پارک برای تفریح کودکان، باغ وحش و قلعه سحرآمیزش است. در باغ وحش تهران که بزرگترین باغ وحش پایتخت است، ۱۱۰ گونه جانوری نگهداری می شود: از شیر و فیل بگیرید تا مار، کبک و مرغ و خروس! بعد از دیدن باغ وحش و غذا دادن به حیوانات که فرصتی است برای تماشای دنیای حیوانات بزرگ و کوچک و می توانید فرزندتان را به قلعه سحرآمیز پارک که سالن سرپوشیده بازی است و ۱۱۰ بازی و گیم در آن وجود دارد ببرید و اوقات خوشی را در یاد و خاطرش به یادگار بگذارید.

آدرس: اتوبان تهران – کرج

حتما ببینید » آپارتمان مبله در تهران

دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر؛ از مکانهای تفریحی برای کودکان در تهران

دریاچه چیتگر؛ از مکانهای تفریحی برای کودکان در تهران

قایق‌سواری برای همگان بسیار جذاب بوده و روح را جلا می بخشد. حتما می دانید که دریاچه خلیج فارس یا چیتگر، تنها دریاچه پایتخت بوده و از این رو طرفدار زیاد دارد. این دریاچه که یکی از جاهای تفریحی تهران برای کودکان نیز هست، با داشتن زمین بازی مخصوص آنها، آبنمای موزیکال، بازی‌های متنوع آبی و دوچرخه سواری میتواند لحظات شادی را برایشان در شهر پردود و دم تهران رقم بزند. می توان در این دریاچه پرواز پرندگان دریاچه را تماشا نموده یا با دوچرخه دوری هم اطرافش زد و خنده را به لب بچه‌ها نشاند.

آدرس: همت غرب- شهید خرازی – خروجی دریاچه شهدای چیتگر

پارک ژوراسیک تهران

پارک ژوراسیک تهران یکی از مکانهای تفریحی تهران برای کودکان

پارک ژوراسیک تهران یکی از مکانهای تفریحی تهران برای کودکان

این پارک یکی از مراکز تفریحی دیدنی آموزشی برای کودکان و بزرگسالان بوده که واقع در منطقه ۲ شمال استان تهران می باشد. این مجموعه در سال نود و سه شروع بکار کرد. بوستان ژوراسیک تهران دارای گونه های مختلفی از دایناسور ها و پرندگان گوشت خوار و گیاه خوار در اندازه های بزرگ و کوچک می باشد. مجتمع آموزشی ، گردشگری و تفریحی ژوراسیک پارک تهران به عنوان بوستان دایناسورهای متحرک به شمار می رود. این پارک با برخورداری از مجسمه انواع دایناسورها در میدان بهرود سعادت آباد واقع شده و امکان بازدید از آن با تهیه بلیط امکان پذیر است .

 آدرس: سعادت آباد- انتهای بلوار پاکنژاد- میدان بهرود- بلوار شقایق (پایین‌تر از پارک پرواز)

موزه عروسک های ملل

موزه عروسک های ملل یکی از مراکز تفریحی کودکان در تهران

موزه عروسک های ملل یکی از مراکز تفریحی کودکان در تهران

موزه عروسکهای ملل، یک موزه غیر دولتی بوده که تعدادی از هنرمندان کشورمان، بایگانی وسیعی از عروسک کشورها و فرهنگهای مختلف جهان را در کنار هم جمع آوری کرده اند. بازدید از این موزه برای کلیه کودکان و بزرگسالان آزاد بوده و محیطی بسیار جذاب و آموزنده ای دارد .
به خصوص که راهنمایان موزه , تاریخچه و توضیح کاملی از هر کدام از عروسکها را به شما می گویند و شما را داخل موزه تنها نخواهند گذاشت.

آدرس : تهران خیابان میرداماد نفت جنوبی کوچه تابان پلاک ۱۱ واحد ۱

زمان بازدید : ساعت ۱۱ الی ۱۸ روزهای پنج شنبه و جمعه

پل طبیعت؛ نماد جدیدی برای تهران

پل طبیعت؛ از مکان های تفریحی تهران برای جوانان

پل طبیعت؛ از مکان های تفریحی تهران برای جوانان

نمادهای تهران، دیگر تنها به برج آزادی و برج میلاد خلاصه نشده و پل طبیعت نیز حالا جزو آنها محسوب می گردد. بدون شک پل طبیعت تهران یکی از بهترین مکان های تفریحی تهران است، چه برای جوان‌ترها، چه برای پا به سن گذاشته ها و حتی بچه ها! می توان با خیال راحت و بدون اینکه ماشینی رد شود روی پل راه رفت و از آن بالا رفت و آمد ماشین‌ها در اتوبان مدرس را تماشا کرد و در گوشه و کنار پل عکس‌های دو نفره قشنگی گرفت. با افتتاح رستوران های روی پل هم که انواع و اقسام غذاها را پیش چشم ببیننده طبخ می کنند، پل طبیعت به مکانی که پیش از این کمبودش در تهران به شدت احساس میشد بدل گشته است.

پارک آب و آتش؛ پارکی متفاوت با تفریحاتی متنوع

پارک آب و آتش؛ از مکان های تفریحی تهران برای جوانان

پارک آب و آتش؛ از مکان های تفریحی تهران برای جوانان

باید دانست که جذابیت های پل طبیعت تنها به خود پل محدود نمی‌شود. از پل که بگذرید به پارک آب و آتش می‌رسید، یکی از جدیدترین جاها برای گذران وقت جوانان. پارک آب و آتش امکاناتی دارد که تا پیش از این در تهران وجود نداشت. این پارک، چهار فود کورت داشته و تفریح اصلی در آن همانطور که از اسمش پیداست آب بازی است. اگر تابستان باشد و دلتان بخواهد آب تنی کنید میتوانید  بروید روی یکی از حفره های پارک که آب به صورت فواره از آن بیرون میزند یا به تماشای برج آتش آن بنشینید. اما چرا پارک آب و آتش به یکی از مکان های تفریحی تهران برای جوانان تبدیل شده؟ به غیر از حال و هوای خوش و خرم پارک، به خاطر گنبد مینا و سینمای ۷ بعدی‌اش. گنبد مینا بزرگترین آسمان نمای خاورمیانه است و جایی است برای عاشقان نجوم. در سینمای ۷ بعدی هم میتوانید هیجان را تجربه کنید و به جنگ زامبی ها بروید.

آدرس: میدان ونک، اتوبان حقانی، بعد از چهارراه جهان کودک، ضلع جنوبی اتوبان دسترسی به پارک هم از دو ورودی ممکن است؛ یکی خود اتوبان حقانی و دیگری کوچه کنار پارک در ضلع غربی.

خیابان سی تیر: استریت فود تهران

خیابان سی تیر؛ از مراکز تفریحی تهران برای جوانان

خیابان سی تیر؛ از مراکز تفریحی تهران برای جوانان

خیابان سی تیر از قدیمی ترین و اصیل ترین مکان های تهران بوده که نام این خیابان سابقا قوام السلطنه بوده است. درواقع نام سی تیر نیز به واقعه قیام مردم تهران در سی تیر سال ۱۳۳۱ باز می گردد. خیابان سی تیر در قلب تهران این روزها تبدیل شده است به پیاده راهی بی نظیر که شب های دل نشینش پاتوق توریست ها و تهرانی ها است. استریت فود تهران، جایی برای خوش گذرونی با انبوهی از خوراکی های خوشمزه است که پیشنهاد می کنیم حتما امتحانشان کنید.

سورتمه تهران؛ از بهترین مکان های تفریحی تهران

سورتمه تهران؛ از مکان های تفریحی تهران برای جوانان

سورتمه تهران؛ از مکان های تفریحی تهران برای جوانان

اگه به دنبال تفریحی کاملا مهیج و در عین حال ایمن در شهر تهران هستید، سورتمه تهران پیشنهادی فوق العاده برای شما خواهد بود، این وسیله تفریحی با الهام از مونوریل طراحی شده با این تفاوت عمده که امکان تنظیم سرعت و افزایش رو به کاربر می دهد. از امکانات این سورتمه می توان به آبشار ۳۰ متری، آلاچیق خانوادگی، زمین بازی کودکان، پیست دوچرخه سواری، فضای سبز کم نظیر و… اشاره کرد.

حتما ببینید » اجاره سوئیت در تهران روزانه

رزرو ویلا در بابلسر را تنها از ما بخواهید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

9 پاسخ به “مکان های تفریحی تهران در آخر هفته برای کودکان, جوانان و تمامی سنین +عکس”

 1. آیناز گفت:

  عجب جای خوبی داشته تهران و ما بی خبر بودیم.
  دمتون گرم که اینا رو اطلاع رسانی می کنین…
  این هفته می ریم :))))

 2. محدثه گفت:

  ما رفتیم فشافویه ولی خیلی شلوغ بود واقعا … به نظرم این جور جاها رو باید بدونی که چه زمانی از هفته بری که بهت خوش بگذره وسط هفته بری حال میده ولی آخر هفته بری اصلا خوش نخواهد گذشت
  خیلی ممنون از مطلب خوبتون عالی بود

 3. امیرمحمد گفت:

  منم تهرانی هستم اخه… یه دونه از این مواردی که گفتین رو نشناختم … ما مردم ایران فقط دنبال یک چیز هستیم : «پول» و به هیچ چیز دیگری جز پول فکر نمی کنیم … تا وقتی این بساط هست همه عقده ای میشن تو رو خدا یکی به داد ما برسه … یه بار ملت ما وقت نمیزارن برا تفریح و گردش این جور که نمیشه اخه

 4. ماهان گفت:

  به نظر من فشافویه به طور قطعی بهترین گزینه برای تفریح آخر هفته در تهران هست… واقعا جت اسکی حال میده… اصلا ادم باورش نمیشه چنین جایی توی ایرانم هست

 5. کیانا گفت:

  دستتون درد نکنه خیلی مطلب خوبی بود
  دیروز پسرم ازم پرسید مامان تفریح آخر هفته تهران دیگه چیه ؟ گفتم درکه جای خوبیه
  گفت اونو که هزار بار رفتیم گفتم دیگه نمیدونم همون هست :))

 6. رضا گفت:

  عجب جاهایی داره این تهران ما ! اصلا نمیدونستم که تهران هم استریت فود داره ! تهران تفریحاتش یه جوریه که اصلا کسی نمیدونه چیه حتی خود تهرانی ها هم نمیدونن !

 7. یسنا گفت:

  با خوندن مطلب شما واقعا به تهران امیدوار شدم … حالا درسته خیلی هم خوب نیست ولی بازم نمیشه گفت که تهران هیچی نداره

 8. آرش گفت:

  خجالت میکشم بگم تهرانی هستم ولی یه بار تو عمرم برج میلاد رو ندیدم از داخل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *