تهران سوئیت

تهران سوئیت

دیدنی‌های در حال نابودی دنیا را بشناسید + تصاویر

دیدنی‌های در حال نابودی دنیا را بشناسید + تصاویر
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۱۳ بهمن ۱۳۹۶

محیط زیست تحت خطر روزافزون تغییرات شدید آب و هوایی قرار گرفته است. دیدنی‌های زیادی در دنیا وجود دارند که به علت تغییر اقلیم آب و هوایی اکنون یا نابود شده‌اند یا در حال نابودی‌اند.  نقاط عجیب و غریب فراوانی در دنیا وجود دارند که اگر قصد گردشگری و سفر به نقاط مختلف دنیا را دارید حتماً از آن‌ها سر بزنید چون ممکن است در معرض نابودی قرار داشته باشند.

قطب شمال

در قطب شمال دمای هوا بیشتر از مناطق دیگر و تقریباً دو برابر سایر مناطق روبه افزایش می‌باشد. برخی دانشمندان اعتقاد دارند در این منطقه از زمین تا چند سال آینده هیچ یخی باقی نخواهد ماند.

تبلیغ: اجاره آپارتمان مبله در تهران

ونیز

از گذشته تا به امروز این شهر به‌گونه‌ای طراحی شده که به‌عنوان شهر روی آب شناخته می‌شود. ناگفته نماند که طی سال‌های دور این شهر از امپراتوری دریایی برخوردار بوده است.

دیواره بزرگ مرجانی

در این پهنه‌ی زیستی حدود ۱۵۰۰ گونه انواع مختلف ماهی‌ها در حال زندگی می‌باشند که با افزایش دمای آب در این محل، (افزایش دو درجه‌ای تا چند دهه آینده) این منطقه که یکی از بزرگ‌ترین محدوده‌های زیستی مرجانی زمین محسوب می‌شود، با خطر نابودی کامل روبه رو می‌باشد.

یخچال طبیعی کاپرون اتریش

این ناحیه از یک پیست اسکی برخوردار می‌باشد که با آب شدن یخ‌ها، این پیست هم با خطر فروپاشی روبه روست. همچنین این مکان، محلی مناسب برای افرادی است که می‌خواهند پوست خود را برنزه کنند، که با این وضعیت تأثیرات آب شدن یخ‌ها روی مناطق اطراف، تهدید بالقوه‌ای برایان به شمار می‌رود.

می سی سی پی

محققان معتقدند می سی سی پی از طوفان کاترینا اثر پذیر است، به‌طوری که سبب شده در رابطه با تغییرات جوی و بالا رفتن سطح آب خطرات و نگرانی‌هایی ایجاد شود و این فرایند همچنان ادامه می‌یابد.

حتما ببینید: اجاره سوئیت ساحلی در کیش

گرونینگن

گرونینگن در واقع شهری دانشگاهی است که یکی از نخستین شهرک‌های کشور هلند است که در پیکار با دریا و به دلیل ترکیب فرسایش خاک در اثر استخراج گاز و تغییرات مرتبط با سطح آب به ویرانی خود نزدیک می‌شود. قدمت این شهر به ۱۰۰۰ سال قبل بر می‌گردد.

جزایر مالدیو

بیشتر مردم ساکن در آن طی چند دهه آینده، تهدید زیر آب رفتن جزیره در اثر بالا آمدن سطح آب و تغییرات وضعیت جوی را بیش از پیش حس می‌کنند. این جزایر در اقیانوس هند واقع شده است، که فوق‌العاده دیدنی بوده و تنها ۲۰ درصد آن ارتفاعی بیش از یک متر از سطح دریا دارند و بقیه آن کمتر از یک متر از سطح دریا ارتفاع دارند.

دریای آرال

این دریاچه مدت‌های مدیدی به‌عنوان چهارمین دریاچه وسیع جهان شناخته می‌شده است. ولی به علت سیاست‌های نادرست و غیر کارشناسانه شوروی سابق، شرایط آن دگرگون شده است، به‌گونه‌ای که ۹۰ درصد از وسعت اصلی آرال با کاهش مواجه شده است و تنها ۱۰ درصد از آن باقی مانده است.

تبلیغات: اجاره ویلا شمال

جزیره گرینلند

شرکت‌های زیادی در این منطقه وجود دارند که پیوسته در حال استخراج منابع زیرزمین آن می‌باشند، و همین امر روی زیربنای این جزیره تأثیر گذاشته و به علت کاهش حجم یخ‌ها آن را در شرف خطرهای بزرگ قرار داده است.

باربادوس

این کشور از نخستین کشورهایی است که تغییرات جوی بسیار زیادی در آن اتفاق افتاده بود. این کشور نسبت به وسعت جمعیت زیادی داشته و از زمین‌هایی با ارتفاع کم برخوردار است. ممکن است نتایج اسف‌باری در اثر افزایش هرچه بیشتر سطح آب در این محل به وجود بیاید.

پارک ملی اورگیلدز

این منطقه، ناحیه‌ای بسیار حساس است که با ادامه یافتن فرآیندهای کنونی و افزایش سطح آب دریا ممکن است به علت ترکیب حدود ۳۰ درصد آب‌های آن با آب دریا شیرینی خود را از دست داده و شور شود. این پارک از منابع مهم آب شیرین فلوریدا محسوب می‌شود.

مطالب پیشنهادی » سفر خارجی در شهریور ماه – دیدنی های کشور آلمان

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

یک پاسخ به “دیدنی‌های در حال نابودی دنیا را بشناسید + تصاویر”

  1. زهرا گفت:

    قطعا انسان وحشتناک ترین موجودی هست که کره زمین تا به حال در عمرش دیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *