قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

سفری پاییزی به روستای آهار + تصاویر

گیلان
معرفی استان هایی با بیش ترین گردشگر خارجی (قسمت ۲)
۷ خرداد ۱۳۹۶
نتگه واشی (2)
تنگه واشی: تجربه طبیعتی بکر همانند بهشت !
۱۳ خرداد ۱۳۹۶

سفری پاییزی به روستای آهار + تصاویر

روستا آهار (1)

با شروع فصل پاییز، بسیاری خود را برای سفری یک روزه برای اطراف تهران آماده می کنند تا بتوانند زیبایی طبیعت را از نزدیک حس کنند. یکی از زیباترین دیدنی های طبیعت در این فصل، روستای آهار است. روستایی بسیار زیبا که در فصل پاییز، زیبایی های طبیعی آن جلوه ای دوچندان دارد. شما با دیدن این منطقه، قطعا شفگت زده شده و عاشق فصل پاییز خواهید شد.

روستای آهار در قسمت شمال شرقی تهران در بخش اوشان و منطقه رودبار قصران واقع گردیده است. آهار، باغستان و روستای قدیمی خوش آب و هوایی است که به علت داشتن طبیعت بکر خود، همواره مورد توجه بسیاری از طبیعت دوستان و گردشگران بوده است. درختان و باغ های کهنسال، چمنزارهای وسیع، همه و همه سبب ایجاد زیبایی کم نظیر و چشم نوازی در این بخش از طبیعت گشته اند.

روستا آهار

روستای آهار در حقیقت در محلی تلاقی دو تنگه قرار دارد. یکی از این تنگه ها به سمت شمال غرب به ده تنگه و دیگری نیز به طرف جنوب غرب به منطقه و مزارع و آبشار شکر آب و قله توچال و مرز شهرستانک منتهی می گردد.

هم چنین شما در این منطقه می توانید جاذبه های طبیعی همانند آبشار ده تنگه، آبشار شکراب، امام زاده طاهر شکراب، قلعه تاریخی دختر و نیز قلل مرتفعی اعم از توچال، سی چال، قله دختر و قزقونچال را مشاهده نمایید.

زیبایی طبیعت را در ده تنگه بجویید

شما برای رفتن به ده تنگه می بایست پس از رسیدن به میدان آهار و عبور از یک پل آهنی، در ابتدای دو راهی به طرف راست بروید. پس از طی مقداری از مسیر در کوچه باغ های آهار و عبور از رودخانه پرآب و خروشان و زیبای آن، نهایتا به مسیری مالرو که تا انتهای دره ده تنگه ادامه دارد خواهید رسید. جالب است که تمامی این مسیر را درختان بسیار زیبای گردو، چنار و نیز درختان میوه دیگر فرا گرفته است. هم چنین چن آبشار بزرگ و کوچک با جوش و خروش فراوان نیز در این مسیر به چشم می خورد. پس از طی این مسیر، نهایتا به آبشار بزرگ تنگه خواهید رسید که محلی بسیار مناس برای صرف ناهار دست جمعی و استراحت می باشد.

روستا آهار (1)

در این میان افرادی که اهل کوهنوردی هستند، می توانند راه راه برای رسیدن به قلعه دختر که قلعه ای نیمه مخروبه در آن واقع شده است، ادامه دهند.

قصر دخترک (قزل ماما)

نام اصلی قلعه دختر، «قزل ماما» به معنای قصر دخترک می باشد. این قلعه، آتشکده ای است که تاریخچه آن به دوران ساسانیان باز می گردد. این آتشکده تاریخی از سنگ ساروج ساخته شده است و به علت موقعی مناسب آن دارای چشم اندازی بسیار زیبا به روستاها و آبادی های اطراف دارد.

روستا آهار (2)

بسیاری از گردشگران بر این باورند که مسیر روستای آهار به ده تنگه، از مسیر آهار به شکراب زیبا تر است. با این حال پیشنهاد می کنیم که یک روز دیگر را به روستا باغ شکرآب و نیز آبشار پرآب آن و سایر جاذبه های طبیعی این مسیر اختصاص دهید.

مسیر دسترسی به روستای آهار

شما برای حرکت از تهران به سمت آهار، می بایست ابتدا به جاده لشگرک رفته و مسیر این جاده به سمت فشم را در پیش بگیرید. نهایتا پس از عبور از اوشان و حاجی آباد، به روستای آهار خواهید رسید.

توصیه های لازم برای این سفر

با توجه به این که روستای آهار، یک روستای کوهستانی محسوب می شود، شما برای سفر به این منطقه می بایست کفش مناسب کوهنوردی را بپوشید. هم چنین بهتر است که لباس مناسب این فصل را نیز به همراه خود داشته باشید. چرا که ممکن است با بارش یک رگبار پاییزی غافلگیر شوید.

تهران سوئیت: مرکز اجاره روزانه آپارتمان در تهران

اجاره ویلا در گیلان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *