تهران سوئیت

تهران سوئیت

مناسب ترین مکان ها برای سفر در عید فطر + تصاویر (قسمت ۲)

مناسب ترین مکان ها برای سفر در عید فطر + تصاویر (قسمت ۲)
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

در قسمت قبلی این نوشتار، برخی از زیباترین و دیدنی ترین مکان ها برای مسافرت در عید فطر را برشمردیم. در این قسمت به ادامه ی این مطلب که قسمت نهایی نیز هست، برای شما علاقه مندان به آپارتمان مبله خواهیم پرداخت.

۴- مشهد؛ شهری زیارتی و سیاحتی

بخش زیادی از مردم ایران برای سفر، مشهد مقدس را انتخاب می‌کنند. پابوسی از امام رضا (ع) انتخاب همیشگی بسیاری از مردم شده است. با توجه به این که مراکز گردشگری، تفریحی و تجاری زیادی در این کلان شهر افتتاح شده است، این منطقه تبدیل به بهترین هدف گردشگری در شرق کشور شده است.

تبلیغات: اجاره سوئیت ارزان در کیش

مراکز تجاری و گردشگری مختلف مثل طرقبه و شاندیز، پروما، وصال، الماس شرق، پدیده شاندیز، مجموعه‌های آبی گوناگون مانند مجموعه‌های آفتاب و ایرانیان و موج‌های آبی و مکان‌های باستانی و تاریخی مثل آرامگاه فردوسی، مقبره و کلات نادرشاه افشار در شهر کلات نادری در حوالی مشهد و… توانسته مشهد را به منطقه‌ای جذاب و ممتاز جهت سپری نمودن روزهایی خاطره انگیز تبدیل نماید.

در صورتی که این را بپذیریم که تهران مقصد سفر بسیاری از مردم می‌باشد، جاده تهران- مشهد یعنی جاده‌ای که از سمنان، شاهرود، سبزوار و نیشابور عبور می‌کند، در طی سال‌های قبل با افتتاح بزرگراه‌ها و راه‌های گوناگون، حدود ۱۰۰ کیلومتر از طول آن کاسته شده و مسیرها کوتاه‌تر شده است، بنابراین زمان کمتری هم برای سفر در این مسیر صرف می‌کنید.

در نتیجه شاید مسافرت با وسیله نقلیه شخصی خود را ترجیح بدهید، اما بسیاری هم عقیده دارند تور مناسب‌تر است و به دنبال تورهای گردشگری می‌باشند. مسافرت با تور به مشهد حدود ۴۰۰ هزار تومان برای شما تمام می‌شود البته آگه دوشنبه تا چهارشنبه به این سفر بروید؛ و در صورتی که روزهای سه شنبه تا پنج شنبه را انتخاب نمایید هزینه شما افزایش یافته و به ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد.

مسافرت در روزهای چهارشنبه تا جمعه هم برای شما با همین شرکت ۵۳۰ هزار تومان تمام می‌شود. البته این مبالغ در ازای مسافرت هر نفر می‌باشد. البته اگر تصمیم دارید خودتان به مشهد سفر کنید و در آنجا هتل رزرو نمایید می‌توانید هواپیما و قطار را انتخاب نمایید.

پر ازدحام ترین خط هوایی در کل ایران مربوط به خطوط هوایی مشهد به تهران می‌باشد زیرا تنها یک ساعت زمان می‌برد که شما در مشهد فرود آیید. بلیت مسیر تهران مشهد ۲۴۰ هزار تومان می‌باشد و کسانی که می‌خواهند به مشهد بروند معمولاً عصر سه شنبه بعد از فراغت از محل کارشان عازم این سفر می‌شوند.

بالاترین نرخ بلیت هواپیما از تهران به مشهد برای سه شنبه حدود ۲۶۰ هزار تومان می‌باشد. در صورتی که بتوانید حداقل یک روز سفرتان را جلو انداخته و دوشنبه عازم مشهد شوید نرخ بلیت‌ها مناسب‌تر و در حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد.

قیمت بلیت اهواز به مشهد در روز دوشنبه بین ۲۰۰ و ۴۸۰ هزار تومان می‌باشد؛ اما بلیت همین پرواز در روز سه شنبه بین ۲۵۰ تا ۵۵۰ هزار تومان در نوسان است.

قیمت بلیت اصفهان به مشهد در روز سه شنبه حدود ۲۳۰ و ۳۵۰ هزار تومان می‌باشد. البته اگر در روز چهارشنبه به این سفر بروند بین ۲۱۰ تا ۲۸۰ هزار تومان و در روز دوشنبه بین ۲۲۵ و ۲۸۵ هزار تومان می‌باشد.

شما برای سفر به مشهد در روز سه شنبه از تهران به هیچ عنوان نمی‌توانید از قطار استفاده نمایید زیرا همه بلیت‌های روز سه شنبه رزرو شده است.

تبلیغ: اجاره ویلا شمال

ولی در صورتی که قصد سفر در روز دوشنبه را دارید می‌توانید بلیت ۱۷۰ هزارتومانی تهیه نمایید. هنوز تمام بلیت‌های قطار مسافربری تبریز به مشهد برای روز سه شنبه، رزرو نشده است و هزینه بلیت آن هم ۱۲۵ هزار تومان می‌باشد. در صورتی که حوصله سفر با اتوبوس را هم دارید و قصد دارید از شیراز به مشهد سفر نمایید دو نرخ برای بلیتتان وجود دارد ۴۸ و ۸۰ هزار تومان. اگر هم از بندرعباس می‌خواهید به مشهد بروید باید قیمتی حدود ۴۸ هزار تومان برای خرید بلیت آن بپردازید.

۵- دوبی؛ پای ثابت سفرهای خارجی ایرانیان

دوبی در این موقع از سال و در این تعطیلات ممکن است مقصد مناسبی برای گردشگری نباشد زیرا تمام خطوط هوایی با ازدحام مواجه بوده و تورهای گردشگری هم یا تکمیل شده‌اند و یا هزینه‌های بالای را درخواست می‌کنند. ولی این امکان هم وجود دارد که با کمی جستجو تور ارزانی را پیدا کنید مثلاً یک تور سه روزه و چهارشبه به مقصد دوبی برای هر نفر در اتاق دوتخته‌ی هتل ۸۹۰ هزار تومان دریافت می‌کند، البته این هتل یک ستاره است.

هزینه یک هتل ۵ ستاره و اتاق دوتخته با همین تور چیزی حدود دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان می‌باشد. در توری دیگر هزینه اقامت سه شب و چهار روز در یک اتاق دوتخته در هتلی ۳ ستاره ۱ میلیون و دویست هزار تومان می‌باشد. البته با هواپیمایی امارات عازم این سفر می‌شوید.

در صورتی که می‌خواهید بدون تور و شخصی به دوبی مسافرت نمایید، باید بدانید که بلیت این سفر در روز سه شنبه ۴۱۰ هزار تومان است.

۶- ارزانی بلیت ترکیه به دلیل حوادث تروریستی

قیمت تورهای ترکیه به علت حوادث تروریستی در این کشور و به‌خصوص در فرودگاه آتاتورک ترکیه، ارزانی تورها را به همراه داشته است؛ بنابراین کسانی که می‌خواهند به این کشور سفر کنند، قیمت تورها از شرایط خوبی برخوردار است و با ارزانی مواجه می‌باشد. قیمت تور آنتالیا برای مدت شش شب و هفت روز حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد.

ناگفته نماند که این قیمت برای اتاق‌های دوتخته بوده و حداقل قیمت موجود می‌باشد. همین شرایط برای یک هتل پنج ستاره حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

برای دیدن این شهر زیبا و ساحلی در کشور ترکیه تور دیگری هم وجود دارد که شما را رهسپار آن می‌کند. قیمت‌های این تور جهت سفر به این کشور و اقامت در یک اتاق دوتخته برای هر نفر بین یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان تا پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تومان می‌باشد.

برای پنج شب و شش روز اقامت در یک هتل سه ستاره و اتاق‌های دوتخته آن باید چیزی حدود یک میلیون و ۵۰ هزار تومان کنار بگذارید. البته همین شرایط در یک هتل پنج ستاره دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان هزینه در بر دارد.

در صورتی که قصد ندارید با تور به ترکیه بروید و می‌خواهید به شکل شخصی و با هواپیما به ترکیه سفر کنید و از نزدیک جاذبه‌های آن را مشاهده نمایید، برای روز سه شنبه قیمت بلیت سفر به شهر آنکارا، حدود ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد. اگر می‌خواهید به استانبول سفر کنید نیز در روز سه شنبه باید چیزی حدود ۴۸۵ تا یک میلیون و ۲۰ هزار تومان برای بلیت هزینه نمایید.

مطالب پیشنهادی » بهترین ایالت آمریکا برای مهاجرت – افجه لواسان

مطالب مرتبط
معرفی استان هایی با بیش ترین گردشگر خارجی (قسمت ۱)

معرفی استان هایی با بیش ترین گردشگر خارجی (قسمت ۱)

۴ خرداد ۱۳۹۶ 328 4
بهترین مکان ها برای مسافرت خارجی در شهریور ماه و تابستان +عکس

بهترین مکان ها برای مسافرت خارجی در شهریور ماه و تابستان +عکس

۱۱ تیر ۱۳۹۷ 227 0
همه چیز درباره پارک ژوراسیک در تهران + تصاویر

همه چیز درباره پارک ژوراسیک در تهران + تصاویر

۲۹ دی ۱۳۹۵ 568 4
سفر به خارج با ماشین شخصی (راهنمای کامل + نکات مهم)

سفر به خارج با ماشین شخصی (راهنمای کامل + نکات مهم)

۲۵ خرداد ۱۳۹۷ 230 2
دیدنی‌های باغ فردوس را بشناسید + تصاویر

دیدنی‌های باغ فردوس را بشناسید + تصاویر

۱۳ دی ۱۳۹۶ 455 2
دامنه های البرز: بهترین سفر پاییزی یکی دوروزه برای تهرانی ها

دامنه های البرز: بهترین سفر پاییزی یکی دوروزه برای تهرانی ها

۲۵ اسفند ۱۳۹۵ 475 2
دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

یک پاسخ به “مناسب ترین مکان ها برای سفر در عید فطر + تصاویر (قسمت ۲)”

  1. حنانه گفت:

    دوبی برا پولدارا هست ما تا سر کوچه هم به زور می تونیم بریم … ای خدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *