قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

با بزرگ ترین پارک های جنگلی کشورمان ایران آشنا شوید (قسمت ۲)

پارک جنگلی مخمل کوه خرم آباد
با بزرگ ترین پارک های جنگلی کشورمان ایران آشنا شوید (قسمت ۱)
۲ فروردین ۱۳۹۶
پارک جنگلی خرگوش دره
با بزرگ ترین پارک های جنگلی کشورمان ایران آشنا شوید (قسمت ۳)
۶ فروردین ۱۳۹۶

با بزرگ ترین پارک های جنگلی کشورمان ایران آشنا شوید (قسمت ۲)

پارک جنگلی امام زاده هاشم

در قسمت پیشین، برخی از زیباترین پارک های جنگلی کشورمان را برای شما علاقه مندان به اجاره آپارتمان مبله تهران برشمردیم. در این قسمت با تعدادی دیگر از این پارک های زیبا و دیدنی با ما همراه باشید.

۶- پارک جنگلی سی سنگان در شهر نوشهر

این پارک در فاصله ۲۷ کیلومتری جاده نوشهر به نور واقع گردیده است. این پارک جنگلی که نام آن برای هر ایرانی آشنا است، از شمال به دریای خزر و از جنوب به سلسله جبال البرز منتهی می گردد. این پارک دارای مساحت حدود ۶۰۲ هکتار بوده و زیستگاه انواع گونه های درختی، درختچه ای خشبی و علفی و جانوری می باشد.

پارک جنگلی سی سنگان

پارک جنگلی سی سنگان در شهر نوشهر

هم چنین این پارک دارای یک بخش ساحلی نیز می باشد. بخش ساحلی این پارک دارای مساحت ۳۰ هکتار بوده و در حاشیه جاده واقع گردیده است. در این بخش انواع درختان و درتچه هایی اعم از توسکا، بلوط، لرگ، لیلکی، آزاد، داغداغان، انجیر، ازگیل، انار، گوجه جنگلی، سرخ ولیک، سیاه تلو، توت، سیاه اربه و سیاه ال به چشم می خورند.

تفریحات متعدد و مختلفی نیز در پارک و ساحل سی سنگان وجود دارند که از جمله آن ها می توان به قایق سواری، جت اسکی، اسب سواری، والیبال ساحلی، کارتینگ و نیز بازی های رایانه ای اشاره نمود. هم چنین در این بوستان زیبا، پستاندارانی همانند مرال، شوکا، پلنگ، خرس قهوه ای، گربه جنگلی، روباه، شغال و گراز زیست می کنند.

۷- پارک جنگلی کشپل در شهر چمستان

پارک جنگلی کشپل

پارک جنگلی کشپل در شهر چمستان

تفرجگاه جنگلی کشپل چسمتان در حوزه استان مازندران شهرستان نور شهر چمستان در مسیر ییلاقی لاویج در حد فاصل ۲٫۵ کیلومتری از چمستان واقع گردیده است. این پارک در حدود ۷٫۲۱ هکتار مساحت دارد.

۸- پارک جنگلی سراوان در جاده رشت به قزوین

در پارک جنگلی سراوان به مساحت ۱۴۸۷ هکتار، می توانید زیباترین جلوه های طبیعت را از نزدیک نظاره کنید. این پارک فوق العاده دیدنی با داشتن طبیعتی بسیار زیبا و چشمگیر در ضلع غربی جاده رشت به قزوین و نیز در فاصله ۱۷ کیلومتری از مرکز استان واقع گردیده است.

پارک جنگلی سراوان

پارک جنگلی سراوان در جاده رشت به قزوین

پارک سراوان جاذبه های خاص طبیعی و نیز گونه های متنوع درختی و درختچه ای خاص خود را داراست. در این پارک انواع پرندگان و جانواران از گونه های مختلف زیست می کنند. هم چنین امکانات رفاهی متعددی از جمله میز و نیمکت، آلاچیق، محوطه بازی کودکان، کباب پز، سطل زباله، وسایل بازی کودکان، سکوی نصب چادر، سرویس بهداشتی و غیره فراهم گردیده است.

۹- پارک جنگلی امام زاده هاشم واقع در جاده رشت به تهران

پارک جنگلی امام زاده هاشم

پارک جنگلی امام زاده هاشم واقع در جاده رشت به تهران

این پارک جنگلی دیدنی در کیلومتر ۲۵ جاده رشت به تهران در بخش امام زاده هاشم از توابع شهرستان رشت واقع گردیده است. این پارک با وسعت ۸ هکتاری خود، به علت قرار گرفتن در منطقه زیارتی امام زاده هاشم، مورد استقبال فراوان زائران و گردشگران متعددی که در جاده میان تهران و رشت تردد می کنند، قرار گرفته است.

این پارک زیبا امکانات رفاهی متعددی را در خود جای داده است که از جمله آن ها می توان به تاسیسات آب و سرویس های بهداشتی، سکوی نصب چادر و محیط جنگلی بسیار دلپذیر آن اشاره کرد.

۱۰- پارک جنگلی ماسوله در شهر ماسوله

این پارک جزء پارک های نام آشنا در نزد هر ایرانی محسوب می گردد. شهر ماسوله در فومن، جلوه های طبیعی خاص خود را داشته و برخی از ماسوله به نام «شهر صخره ها» نیز یاد می کنند.

پارک جنگلی ماسوله

پارک جنگلی ماسوله در شهر ماسوله

پارک جنگلی ماسوله، دارای ۲۰۴۱ هکتار وسعت بوده و بخش اعظم آن کوهستانی و میانبند است. این پارک از مرکز استان ۶۲ کیلومتر و از فومن ۳۵ کیلومتر فاصله دارد. این منطقه با توجه به ویژگی های تاریخی و ژئومورفولوژی و اقلیم خزری خود به صورت توام با آب و هوای کوهستانی، به عنوان یکی از مهم ترین سایت های ایرانگردی محسوب می گردد.

بناهای ماسوله دارای ویژگی های سنتی با طرز زیبا و اصول مهندسی سنتی و معماری خاص خود به سمت کوهپایه بنا گردیده است. هم چنین چشم انداز آن ها به صورت پلکانی از کوه به دره و وضعیت منحصر به فرد آن سالانه پذیرای مشتاقان بی شماری از سراسر کشور عزیزمان می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *