قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

با بزرگ ترین پارک های جنگلی کشورمان ایران آشنا شوید (قسمت ۳)

پارک جنگلی امام زاده هاشم
با بزرگ ترین پارک های جنگلی کشورمان ایران آشنا شوید (قسمت ۲)
۴ فروردین ۱۳۹۶
پارک جنگلی چیتگر
با بزرگ ترین پارک های جنگلی کشورمان ایران آشنا شوید (قسمت ۴)
۸ فروردین ۱۳۹۶

با بزرگ ترین پارک های جنگلی کشورمان ایران آشنا شوید (قسمت ۳)

پارک جنگلی خرگوش دره

در قسمت اول و قسمت دوم این نوشتار، کوشیده ایم تا شما علاقه مندان به اجاره سوئیت مبله در تهران را با بزرگترین و شاخص ترین پارک های جنگلی کشور عزیزمان آشنا سازیم. در این قسمت نیز به ادامه این نوشتار خواهیم پرداخت. در ادامه با تهران سوئیت همراه باشید:

۱۱- پارک جنگلی قلعه رودخان واقع در شهر فومن

این پارک جنگلی دارای مساحتی بیش از ۱۸۷۰ هکتار بوده و بخش اعظم آن را کوهستان و میان بند تشکیل می دهد. این پارک جنگلی دارای طبیعی بسیار زیبا و دلپذیر بوده و در جوار روستای قلعه رودخان در فاصله ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی فومن واقع می باشد.

پارک جنگلی قلعه رودخان

پارک جنگلی قلعه رودخان واقع در شهر فومن

این پارک جدا از جاذبه های خاص طبیعی خود، از ویژگی های منحصر به فرد دیگر اعم از قلعه رودخان و یا قلعه حسامی نیز برخوردار می باشد. این قلعه به عنوان یکی از بزرگ ترین دژهای نظامی ایران و گیلان به شمار آمده و تاریخچه آن به قرن پنجم یا ششم هجری قمری باز می گردد.

۱۲- پارک جنگلی دکتر درستکار واقع در جاده رشت به آستارا

پارک جنگلی دکتر درستکار

پارک جنگلی دکتر درستکار واقع در جاده رشت به آستارا

این پارک زیبا با مساحت ۱۰۷۱ هکتاری خود به علت طبیعت بسیار زیبا و چشمگیرش شهرت فراوانی یافته است. این پارک در فاصله ۷۸ کیلومتری از مرکز استان در مسیر اصلی جاده رشت به آستارا واقع گردیده است. هم چنین این پارک در کنار کوه و دریا قرار داشته و به همین علت ست که قطب سیاحتی و تفریحی استان نیز به حساب می آید.

از جمله امکانات رفاهی این پارک جنگلی می توان از مواردی هم چون سکوی نصب چادر، آلاچیق، میز و صندلی و نیمکت، سرویس بهداشتی، سطل زباله، کباب پز و … اشاره نمود.

۱۳- پارک جنگلی بی بی یانلو واقع در آستارا

پارک جنگلی بی بی یانلو، پارکی بسیار زیبا در ضلع جنوب غربی شهرستان آستارا است. این پارک ۱۵۱۲ هکتاری، تا آستارا حدود ۵ کیلومتر فاصله دارد.

پارک جنگلی بی بی یانلو

پارک جنگلی بی بی یانلو واقع در آستارا

این پارک زیبا، از جاذبه های طبیعی زیبا و خاص خود برخوردار می باشد. این پارک، علاوه بر تنوع گونه های جانوری خود، دارای چندین دره با دامنه های پوشیده از جنگل و یال های نسبتان بلند و نیز چندین قله است. این پارک دارای چشم اندازی منحصر به فرد بوده و به عنوان پارک جنگلی مورد علاقه گردشگران مختلف شناخته می شود.

۱۴- پارک جنگلی مشگین شهر

پارک جنگلی مشگین شهر

پارک جنگلی مشگین شهر

مکان این پارک جنگلی، از روی نام آن پیدا است. این پارک در کناره غربی رود خیاوچای و به موازات آن در بالادست رودخانه واقع گردیده است. اگر به نقشه نگاهی بیندازید، متوجه خواهی شد که این پارک شکلی تقریبا بیضوی داشته و طول آن ۵ کیلومتر می باشد. با جاده کشی در مسیر رودخانه بر طول مسیر بالارونده این پارک افزوده شده است.

۱۵- پارک جنگلی خرگوش دره در تهران

این پارک جنگلی زیبا، دارای مساحتی بیش از ۱۰۰ هکتار بوده و در منطقه ۲۲ شهرداری تهران و در جوار مجموعه ورزشی آزادی و آزادراه های تهران-کرج و آزادگان واقع گردیده است.

پارک جنگلی خرگوش دره

پارک جنگلی خرگوش دره در تهران

درختان کاج و سرو و اقاقیا بخش اعظمی از پوشش گیاهی این مجموعه را تشکیل می دهند. هم چنین ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که این بوستان زیبا، به عنوان کمربند سبز تهران محسوب شده و با هدف تلطیف هوای تهران احداث گردیده است.

لازم به ذکر است که بوستان مسافران با مساحت ۱۲ هکتاری خود و هدف اسکان موفق مسافران و تماشاچیان مسابقات فوتبال، در این پارک احداث و راه اندازی گردیده است.

۱۶- پارک جنگلی کوهسار تهران

پارک جنگلی کوهسار تهران

پارک جنگلی کوهسار تهران

پارک جنگلی کوهسار، در شمال باختر شهر تهران واقع گردیده است. این پارک جنگلی، در دامنه رشته کوه البرز قرار داشته و از لحاظ منطقه ای در منطقه ۵ شهرداری تهران واقع می باشد. بوستان چنگلی یا کوهستانی کوهسار در شمال باختر محله شهران و شمال محله کن قرار دارد. شما از طریق بزرگراه آبشناسان (ایرانپارس) می توانید به این بوستان دسترسی یابید. علاوه بر آن، در درون این پارک جنگلی جاده ماشین رو نیز وجود داشته و از طریق آن می توانید به مناطق بالایی بوستان دسترسی یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *