قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

با بزرگ ترین پارک های جنگلی کشورمان ایران آشنا شوید (قسمت ۴)

پارک جنگلی خرگوش دره
با بزرگ ترین پارک های جنگلی کشورمان ایران آشنا شوید (قسمت ۳)
۶ فروردین ۱۳۹۶
دماوند (3)
همه چیز درباره قله دماوند + عکس (قسمت ۱)
۱۱ فروردین ۱۳۹۶

با بزرگ ترین پارک های جنگلی کشورمان ایران آشنا شوید (قسمت ۴)

پارک جنگلی چیتگر

در قسمت اول، قسمت دوم و قسمت سوم این نوشتار، به معرفی بزرگترین و شناخته شده ترین پارک های جنگلی کشورمان پرداختیم. در این نوشتار، این مبحث را برای شما عزیزان علاقه مند به اجاره آپارتمان مبله در تهران ادامه خواهیم داد. پس با ما در ادامه همراه باشید:

۱۷- پارک جنگلی لتمال کن در تهران

این پارک جنگلی، دارای مساحتی بیش از ۱۰۰ هکتار بوده و در ارتفاعات منطقه ۲۲ شهرداری تهران و شمال بزرگراه همت واقع گردیده است. این بوستان جنگلی دارای ارتفاع ۱۸۰۰ متر از سطح دریا بوده و در طرح تفصیلی تهران جزء کمربند سبز شهر تهران و طرح گلگشت تهران به شمار می آید.

پارک جنگلی لتمال کن

پارک جنگلی لتمال کن در تهران

پارک جنگلی لتمال کن، دارای پوشش گیاهی متنوعی نیز بوده و این پوشش شامل درختان زبان گنجشک، ارغوان، کاج و نیز بربیس می باشد.

بوستان جنگلی لتمال کن، در مسیر وزش بادهای شرقی – غربی تهران قرار داشته و سهم بسزایی در تلطیف هوای شهر تهران و بالاخص حوزه غرب آن ایفا می نماید. این پارک به علت برخورداری از امکانات مناسب و نیز دارا بودن مسیرهای پیاده روی از مقاصد گردشگری و کوه پیمایی شهروندان تهران به حساب می آید.

۱۸- پارک جنگلی پردیسان تهران

پارک جنگلی پردیسان، نامی آشنا نزد هر تهرانی است. این پارک، یکی از بوستان های بزرگ و مشهور شهر تهران بوده و از لحاظ منطقه ای نیز در منطقه ۲ شهرداری تهران واقع می باشد.

این بوستان بسیار زیبا، در شمال غربی شهر تهران واقع شده و از سمت شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب و از بخش شرق نیز به بزرگراه شیخ فضل الله نوری محدود می گردد. این پارک جنگلی زیبا، از طرف غربی به مسیل رودخانه پونک منتهی گردیده و بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران نیز در ضلع جنوبی این پارک قرار دارند.

پارک جنگلی پردیسان تهران

پارک جنگلی پردیسان تهران

هم چنین بزرگراه یادگار امام در راستای شمالی – جنوبی، این پارک را به دو بخش تقسیم نموده و پیوند آن ها به وسیله دو پل برقرار گردیده است.

این بوستان زیبا، دارای امکانات متعددی بوده و از جمله آن ها می توان به موزه آب، موزه تنوع زیستی و نیز باغ وحش اشاره نمود. وجود موزه تنوع زیستی با انواع حیوانات و حشرات تاکسیدرمی شده و یا بعضا زنده ی خود، از مهم ترین جاذبه های گردشگری این پارک جنگلی محسوب می گردد. ساختمان سازمان حفاظت محیط زیست ایران، در قسمت جنوبی این بوستان قرار گرفته است.

۱۹- پارک جنگلی چیتگر در شهر تهران

چیتگر نیز بوستانی معروف در شهر تهران بوده و از شمال به زمین های چیتگر، از جنوب به آزادراه تهران – کرج و از غرب نیز به آزادشهر و پیکان شهر و از طرف شرقی به منطقه ای به نام خرگوش دره محدود می گردد. این پارک با مساحتی ۱۴۵۰ هکتاری و پر از درخت خود، از بزرگترین بوستان های جنگلی استان تهران محسوب می گردد.

پارک جنگلی چیتگر

پارک جنگلی چیتگر در شهر تهران

هدف از احداث این بوستان جنگلی بسیار زیبا که در آغاز مسیر وزش بادهای غربی به شهر تهران قرار گرفته است، افزایش اکسیژن و تلطیف هوای تهران بوده و این پارک دارای یک پیست و مسیرهای دوچرخه سواری و امکانات اسکیت سواری می باشد.

۲۰- پارک جنگلی لویزان در تهران

پارک جنگلی لویزان، از مهم ترین پارک های جنگلی شهر تهران و بخش شمیرانات بوده و با وسعت بیش از ۱۰۰۰ هکتاری خود، در شمال شرق پایتخت واقع شده است.

پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان در تهران

این پارک جنگلی نام آشنا نیز از شمال به بزرگراه شهید بابایی، از شرق به شهرک امید، از غرب به ده لویزان و از جنوب نیز به شمس آباد منتهی می گردد. این پارک در ۱۳ کیلومتری مرکز شهر واقع بوده و به عنوان بزرگ ترین فضای سبز در کل شهر تهران به شمار می آید.

۲۱- پارک جنگلی وردآورد تهران

پارک جنگلی وردآورد تهران

پارک جنگلی وردآورد تهران

این پارک جنگلی نیز یکی از پارک های جنگلی در استان تهران بوده و از لحاظ بزرگی در رتبه دوم پس از پارک لویزان قرار دارد. این پارک زیبا نیز در کوه های وردآورد و در جوار آزادراه ۲ واقع گردیده است.

تهران سوئیت: مرکز رزرو ويلا شمال

1 دیدگاه

  1. ستایش می‌گه:

    من خودم پارک چیتگر زیاد رفتم اون عکسی که گذاشتین ازش چقدر خوبه ما که میریم به اون زیبایی نیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *