تهران سوئیت

تهران سوئیت

پل هونگیاگو ؛ طویل ترین پل شیشه ای جهان در چین

پل هونگیاگو ؛ طویل ترین پل شیشه ای جهان در چین
منتشر شده توسط مدیریت در ۱۳ دی ۱۳۹۷

به تازگی پل‌‌ های شیشه‌ ای زیادی در چین ساخته شده است. پل شیشه ای «هونگیاگو»، توانسته است عنوان طویل ‌ترین پل شیشه ‌ای جهان را به خود اختصاص دهد. «پل هونگیاگو» واقع در شمال‌ شرقی چین و در استان هبئی، دارای طولی در حدود ۴۹۰ متر، عرض ۴ متر و ارتفاع ۲۱۸ متر بوده و در میان دو صخره بنا شده است. این پل که در ساخت آن از صدها قطعه شیشه شفاف استفاده شده (۱۰۷۷ پنل شیشه ای، هر یک به ضخامت ۴ سانتی متر) در تاریخ ۲۴ دسامبر ۲۰۱۷ افتتاح شده است. به منظور حفظ امنیت بیشتر، پوشش‌های مخصوصی برای کفش به گردشگران ارائه می شود. این پوشش‌ باعث کاهش حداکثری میزان آسیب به شیشه‌ های کف پل می شود.

گفتنی است این پل به گونه ‌ای طراحی شده است تا گردشگران به هنگام رسیدن به وسط آن، اندکی نوسان را تجربه نمایند. لازم به توضیح است در این پل از صدا‌های مصنوعی ترک برداشتن شیشه، همچون «پل شیشه ‌‌ای تایهانگ شرقی» (East Taihang Glass walk)، خبری نیست. با این حال تماشای دره بر روی این پل به دلیل دارا بودن پوشش شیشه‌ای در کف، بسیار هیجان انگیز و نفس ‌گیر می باشد.

این پل معلق در برابر وزش باد و زمین لرزه ۶ ریشتری مقاوم بوده و قادر به تحمل وزن ۱۰۰۰ نفر را دارد؛ با این وجود اجازه عبور افراد بیش از ۵۰۰ نفر بر روی این پل داده نمی شود. اگر هنگام عبور از روی پل، فردی دچار ترس شدید شود و یا به کمک نیاز داشته باشد، کارکنانی برای کمک در طول پل حضور دارند.

پل هونگیاگو، گرچه طویل ترین پل شیشه‌‌ ای جهان است؛ اما مرتفع ‌ترین آن‌ ها نمی باشد. مرتفع‌ ترین پل جهان، پل شیشه‌ای «ژانگجیاجی» چین می باشد که در ارتفاعی معادل ۳۰۰ متر از زمین، واقع شده است.

در ادامه میتوانید تصادویر بیشتری از پل هونگیاگو ببینید :

حتما ببینید » اجاره خانه مبله در اصفهان

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *