تهران سوئیت

تهران سوئیت

گشایش اولین نمایشگاه صنایع دستی ایران در صربستان

گشایش اولین نمایشگاه صنایع دستی ایران در صربستان
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۱۸ آذر ۱۳۹۷

نخستین نمایشگاه تابلو فرش و صنایع دستی ایران، با حضور سفیر ایران، مقامات دولتی، نمایندگان مجلس در تالار مجلس ملی صربستان افتتاح شد.

نخستین نمایشگاه تابلوفرش و صنایع دستی ایران، با حضور سفیر ایران، مقامات دولتی، نمایندگان مجلس، سفرای خارجی مقیم صربستان و همچنین اساتید، هنرمندان، دانشجویان، نخبگان سیاسی و هنری و نمایندگان رسانه‌های گروهی، صمعی بصری صربستان در مجلس ملی این کشور افتتاح گردید. «یاسمینا کارانتس»، رئیس گروه دوستی پارلمانی صربستان و ایران، در این برنامه اظهار داشت:

فرهنگ و تمدن ایران قدمتی چند هزار ساله دارد و اصالت، زیبایی و ماندگاری آن در تار و پود این هنر و فرهنگ نهفته است. برای ما مایه خرسندی است که این نمایشگاه را در تالار پارلمان صربستان به همراه سفیر ایران در بلگراد، افتتاح می‌کنیم. گروه دوستی پارلمانی ایران و صربستان آماده است تا برای توسعه روابط دو کشور، تمام سعی و تلاش خود را به کار گیرد.

در این افتتاحیه، حسین ملا عبداللهی، سفیر ایران در صربستان نیز تصریح کرد:

صنعت فرش ایران دارای شهرت جهانی و قدمت چند هزار ساله است و در حقیقت، میراث گران‌بهایی از تمدن و فرهنگ ایران به شمار می‌رود. مناسبات بسیار دوستانه و فعال کشورمان با صربستان، مردم دو کشور را نسبت به تاریخ و فرهنگ یکدیگر بیش از پیش آشنا می‌کند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *