تهران سوئیت

تهران سوئیت

بدترین, خشن ترین و ناامن ترین کشورهای جهان برای زندگی در ۲۰۱۸ +عکس

بدترین, خشن ترین و ناامن ترین کشورهای جهان برای زندگی در ۲۰۱۸ +عکس
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۱۶ اسفند ۱۳۹۶

در پاره‌ای از کشورهای جهان امنیت جانی مردم و زنان و کودکان در پایین‌ترین سطح ممکن می‌باشد و خشونت و کشتار و عدم امنیت در آن‌ها بسیار فراوان می‌باشد.  Verisk Maplecroft نام ارگانی می‌باشد که سطح خطر و ریسک را در دنیا بررسی می‌نماید. اخیراً این ارگان فهرستی از ریسک‌پذیرترین کشورها با بیشترین میزان خشونت را ارائه نموده است.

 در فهرست منتشرشده در این گزارش انواع گوناگون علل منتهی به خشونت مانند قاچاق مواد مخدر، گروگان‌گیری، اخاذی، دزدی و غیره آورده شده است. به هرکدام از این کشورها از ۱۰ (کم‌خطر) تا ۰ (پرخطر) امتیازی در نظر گرفته‌شده است. بدیهی است که خطرناک‌ترین کشورها در خاورمیانه، آفریقا و آمریکای لاتین وجود دارند.

 جنگ ابرقدرت‌های جهان در کشورهای خاورمیانه موجب ناامنی و خشونت شده است، در قاره آفریقا فقر و دولت‌های بی‌رحم و در آمریکای لاتین نیز به دلیل وجود مواد مخدر به مرکزی برای خشونت مبدل شده است.

فهرست ۱۳ کشور ناایمن دنیا را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

۱۳- نیجریه: ۲٫۳۷

نیجریه یکی از بدترین کشورهای جهان برای زندگی است.

نیجریه یکی از بدترین کشورهای جهان برای زندگی است.

گسترده‌ترین اقتصاد در قاره آفریقا در این سال‌ها پیشرفت‌های بسیاری داشته است، ولی با ظهور گروه تروریستی بوکوحرام و شورشیانی از قبیل انتقام جویان دلتای نیجر خشونت و تهدید در این کشور همچنان پایدار مانده است.

تبلیغ: اجاره ویلا در روستاهای شمال

۱۲- کلمبیا: ۲٫۳۱

خشن ترین شهرهای جهان در کلمبیا هستند.

خشن ترین شهرهای جهان در کلمبیا هستند.

کلمبیا ازجمله گذرگاه‌های ورودی مواد مخدر به کشور آمریکا می‌باشد. قسمت اعظم کوکائین جهان در این کشور تولید می‌شود. افزایش روزافزون باندهای مواد مخدر این کشور را بسیار ناامن نموده است.

۱۱- لیبی: ۲٫۳۰

لیبی یکی از خشن ترین کشور های جهان به شمار می آید.

لیبی یکی از خشن ترین کشور های جهان به شمار می آید.

پس از سقوط رژیم معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ میلادی، خلأ قدرت در لیبی نمایان شد و این کشور هم به جایگاهی برای فعالیت‌های نا به هنجار گروه تروریستی داعش تبدیل شد.

۱۰- پاکستان: ۱٫۹۸

پاکستان ازجمله خشن ترین کشور های دنیا است.

پاکستان ازجمله خشن ترین کشور های دنیا است.

کشمکش‌های سیاسی و دینی پاکستان را ناایمن نموده است و این کشور همواره طمع تلخ حملات تروریستی را می‌چشد.

۹- سومالی: ۱٫۷۵

سومالی از خشن ترین کشورهای جهان است.

سومالی از خشن ترین کشورهای جهان است.

سومالی ازجمله بی‌ثبات‌ترین کشورها در دنیا به شمار می‌رود و بر مبنای ضوابطی خاص یک کشور شکست‌خورده محسوب می‌شود. ازجمله موضوعاتی که در سومالی بسیار گسترش‌یافته دزدی دریایی می‌باشد. دزدان دریایی این منطقه اقیانوس آرام را به مکانی ناایمن برای کشتی‌ها تبدیل نموده است. سومالی نیز به مأوایی برای زیست و اقدامات گروه تروریستی ملقب به الشباب تبدیل‌شده است.

حتما ببینید: اجاره سوئیت و آپارتمان در کیش

۸- السالوادور: ۱٫۵۵

السالوادور از خشن ترین کشورهای دنیا

السالوادور از خشن ترین کشورهای دنیا

موقعیت جغرافیایی این کشور در مرکز آمریکای مرکزی می‌باشد. این کشور به علت جنگ میان گروه‌های تبهکار و خریدوفروش انواع مواد مخدر به مکانی خطرناک مبدل شده است. حدود ۲۵ سال است که جنگ داخلی و کشتار خونین ۱۲ ساله در این کشور به اتمام رسیده است.

۷- ونزوئلا: ۱٫۴۶

ونزوئلا در لیست ناامن ترین کشورهای جهان جای دارد.

ونزوئلا در لیست ناامن ترین کشورهای جهان جای دارد.

این کشور نیز مثل کلمبیا، از مسیرهای ورود مواد مخدر به آمریکا محسوب می‌شود. اقتصاد این کشور به دلیل سقوط قیمت نفت در سال ۲۰۱۴ میلادی نزدیک به سقوط است، بنابراین کمبود غذا و نبود امکانات اولیه مردم این کشور را با مشکل مواجه نموده است. این موضوعات خشونت را در این کشور به‌حداعلا رسانده است.

۶- هندوراس: ۱٫۴۴

هندوراس از نا امن ترين كشورهاي جهان

هندوراس از نا امن ترين كشورهاي جهان

آمار قتل در هندوراس در سال ۲۰۱۵ میلادی، به ۶۰ در ۱۰۰٫۰۰۰ نفر رسیده است، که یکی از بالاترین آمارها در دنیا می‌باشد. در این کشور گروه‌های خشن خیابانی خودنمایی می‌کنند، ازجمله این گروه‌ها می‌توان به مارا سالواتروچا و باریو ۱۸ که از قوی‌ترین‌های آن‌ها هستند اشاره نمود.

۵- سوریه: ۱٫۲۴

ناامن ترین شهرهای جهان در سوریه هستند.

ناامن ترین شهرهای جهان در سوریه هستند.

کشور سوریه به دلیل جنگ و خونریزی میان گروه‌های تروریستی و دولت این کشور چندپاره شده است. سوریه به علت فعالیت‌های ترسناک تروریست‌ها با بحران انسانی بزرگی روبه‌رو می‌باشد. از هنگام شروع بحران سوریه تا به امروز بالغ‌بر ۵۰۰ هزار نفر در این کشور جانشان را ازدست‌داده‌اند. حضور داعش نیز در کنار سایر گروه‌های تروریستی موقعیت امنیت این کشور سابقاً زیبا را با خطر مواجه نموده است.

۴- عراق: ۱٫۱۹

عراق از ناامن ترین کشورهای جهان 2018

عراق از ناامن ترین کشورهای جهان ۲۰۱۸

بالغ‌بر ۱۰ سال از جنگ عراق گذشته است و تاکنون این کشور بحران‌های متعددی را پشت سر گذاشته است. مشکل عمده این کشور در شرایط فعلی حضور داعش در آن است. کشورهایی از قبیل آمریکا و اسرائیل از علل اصلی سر برآوردن گروه‌های افراطی از قبیل داعش می‌باشند.

۳- مکزیک: ۱٫۱۷

مکزیک از ناامن ترین کشورهای دنیا

مکزیک از ناامن ترین کشورهای دنیا

به این دلیل که مکزیک مرکز اصلی قاچاق مواد مخدر از جنوب آمریکا به شمال آمریکا محسوب می‌شود خشونت زیادی را به خود دیده است. با افت بودجه نیروهای امنیتی، کاهش در امنیت کلی این کشور به‌زودی رخ خواهد داد. در اثر از بین رفتن امنیت در این کشور، سرمایه‌داران مکزیک با اخاذی، دزدی و گروگان گرفته شدن روبه‌رو هستند.

۲- گواتمالا: ۰٫۷۲

گواتمالا از ناامن ترین کشورهای دنیا برای زندگی است.

گواتمالا از ناامن ترین کشورهای دنیا برای زندگی است.

این کشور هم مانند السالوادور و هندوراس، کشوری در آمریکای مرکزی به شمار می‌رود که از تولیدکنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر سرشار بوده و به جولانگاهی برای آن‌ها تبدیل‌شده است. گزارش منتشرشده در سال ۲۰۱۵ میلادی نشان داد که گواتمالا هفته‌ای در حدود ۹۱ قتل را به خود می‌بیند.

۱- افغانستان: ۰٫۷۱

افغانستان خشن ترین و ناامن ترین کشور دنیا برای زندگی

افغانستان خشن ترین و ناامن ترین کشور دنیا برای زندگی

بر مبنای آمار و ارقام منتشرشده از سوی Verisk Maplecroft، افغانستان بیشترین آمار و نرخ خشونت را به خود می‌بیند. افغانستان هنوز که هنوز است به‌وسیله‌ی گروه تروریستی طالبان با خطرات و ویرانی‌های جبران‌ناپذیری روبه‌رو است و اخیراً داعش هم به تروریست‌های این منطقه افزوده‌شده است. علاوه بر خشونت موجود به علت وجود تروریست‌ها بایستی به تولید و خریدوفروش هروئین نیز اشاره نمود. خشونت‌های این کشور به علت وجود زمین‌های کشت تریاک و سایر مخدرها در حال افزایش نیز می‌باشد.

مطالب پیشنهادی » ورودی باغ وحش ارم – سفر ارزان در ایران – مناطق زیبای مریوان

تهران سوئیت » مرکز رهن و اجاره آپارتمان مبله در تهران

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

یک پاسخ به “بدترین, خشن ترین و ناامن ترین کشورهای جهان برای زندگی در ۲۰۱۸ +عکس”

  1. حلما گفت:

    خدا رو شکر اینجاها به دنیا نیومدیم … ادم نمی دونه میمیره یا زنده میمونه تا ده دقیقه دیگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *