تهران سوئیت

تهران سوئیت

۶ اثر طبیعی آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی ثبت شد

۶ اثر طبیعی آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی ثبت شد
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۲۶ آذر ۱۳۹۷

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از ثبت ۶ اثر طبیعی استان در فهرست آثار ملی خبر داد.

به گزارش ایسنا، «مرتضی آبدار» با بیان این‌که در نشست کمیته تخصصی ثبت و حریم میراث طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی اظهار کرد: در این جلسه پرونده ۶ اثر طبیعی استان مورد بررسی قرار گرفت و پس از تائید نهایی توسط کارشناسان، این آثار ارزشمند طبیعی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

 وی اضافه نود:

ثبت این آثار طبیعی در راستای حفظ گونه‎های ارزشمند طبیعی، پس از تائید شورای ثبت استان پرونده‎ها به دفتر مدیر کل ارسال و در نشست کمیته تخصصی ثبت و حریم میراث طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی بررسی شد و در نهایت ۶ پرونده پیشنهادی شامل درختان کهنسال استان ثبت و در فهرست آثار ملی قرار گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان ادامه داد:

«درخت کهنسال روستای زگلیک» از توابع شهرستان اهر و «درخت کهنسال روستای کرینگان» و «آبشار روستای گل آخور» از توابع شهرستان ورزقان، «چشمه دو قلو روستای گنبد» از توابع شهرستان عجب‌شیر، «درخت کهنسال روستای کوته مهر» از توابع شهرستان بناب و «درخت کهنسال روستای کندلج» از توابع شهرستان مرند از آثار طبیعی استان در فهرست آثار طبیعی ثبت شده ملی قرار گرفتند.

وی همچنین تشریح کرد:

در این جلسه، پرونده طبیعی یخچال روستای کرویق از توابع شهرستان ورزقان نیز در کمیته مطرح و نظر به اهمیت این اثر طبیعی، مقرر شد پرونده با اصلاحاتی در کمیته آتی ثبت آثار طبیعی مجدداً مطرح شود.

آبدار خاطرنشان کرد:

قرار گرفتن این آثار طبیعی در فهرست میراث ملی تأثیر بسزایی در معرفی این آثار به‌عنوان بخشی از جاذبه‌های گردشگری استان آذربایجان‌شرقی خواهد داشت.

 نشست کمیته تخصصی ثبت و حریم میراث طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی با حضور «فرهاد نظری» مدیرکل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی و اعضای کمیته، با هدف بررسی آثار طبیعی کشور و ثبت پرونده‌های پیشنهادی برگزار شد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

2 پاسخ به “۶ اثر طبیعی آذربایجان شرقی در فهرست آثار ملی ثبت شد”

  1. درنا گفت:

    سلام بسیار عالی بود مکان بسیار زیباییست

  2. مینا گفت:

    سلام جای دیدنی قشنگی هست ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *