تهران سوئیت

تهران سوئیت

پارک چیتگر تهران کجاست ؟ + آدرس و مشخصات دریاچه چیتگر +عکس

پارک چیتگر تهران کجاست ؟ + آدرس و مشخصات دریاچه چیتگر +عکس
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

پارک جنگلی چیتگر، با وسعتی در حدود ۹۵۰ هکتار در حاشیه غربی شهر تهران واقع شده است. این پارک از بزرگ‌ترین بوستان‌های جنگلی استان تهران محسوب می‌شود و هدف از احداث آن، بالا بردن مقدار اکسیژن هوای تهران بوده‌ است. در این پارک جنگلی امکان طبیعت گردی، پیست سوارکاری، اسکیت، پیست دوچرخه سواری و نیز مسیرهای ویژه دوچرخه سواری فراهم شده است.

آدرس دریاچه چیتگر در منطقه ۲۲ : همت غرب، شهید خرازی، خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس

نمایی از محوطه پارک در پاییز - پارک چیتگر آدرس

نمایی از محوطه پارک در پاییز – پارک چیتگر آدرس

پیست دوچرخه چیتگر که در کشور بسیار است شامل پیست‌های سرعت، استقامت و کوهستان می‌باشد. گفتنی است پیست استقامت از داخل پارک عبور می‌کند و مسیر بسیار سرسبزی دارد. به دلیل وجود درختان کاج و سرو در این، هوای نسبتاً خنک‌تری نسبت به بقیه احساس می‌شود. طول پیست استقامت در حدود ۷- ۸ کیلومتر می‌باشد.

پارک چیتگر تهران

پارک چیتگر تهران

محدوده غربی این پارک به صورت بکر و جنگلی باقی مانده است و بیشتر امکانات تفریحی در محدوده شرقی پارک احداث شده‌اند. حداقل ارتفاع پارک چیتگر از سطح دریا ۱۳۱۳ متر می‌باشد. در حدود ۷۳۴ هکتار از پارک، دارای پوشش درختی است که در حدود ۵۳ درصد از آن به گونه‌های سوزنی برگ مانند کاج الداریکا، سرو نقره‌ای و سرو خمره‌ای و حدود ۴۷ درصد به درختانی مثل اقاقیا، زبان گنجشک، نارون چتری، ارغوان، داغداغان، افرای زینتی، پلت، بلوط و ایلان اختصاص داده شده است. در مجاورت این پارک جنگلی، دریاچه چیتگر واقع شده است.

حتما بخوانید » اجاره آپارتمان مبله تهران

دریاچه چیتگر:

یکی از جاذبه‌های این پارک، دریاچه چیتگر است که مورد توجه ساکنین تهران می‌باشد. بسیاری از مردم برای گذراندن اوقات فراغت خود به این دریاچه زیبا می‌روند. امکان انجام بازی‌های آبی در این مجموعه هم وجود دارد. دریاچه چیتگر، با مساحتی در حدود ۱۴۰، بزرگ‌ترین دریاچه مصنوعی کشور می‌باشد.

درياچه چيتگر تهران

درياچه چيتگر تهران

رودخانه قدیمی «کن» که در این منطقه جریان دارد منبع اصلی تأمین آب دریاچه چیتگرمی باشد. این دریاچه دارای امکاناتی همچون جزایر تفریحی، باشگاه ورزش‌های آبی، اسکله تفریحی، جزایر آموزشی، اسکله قایقرانی، پارک آبی، خدمات رفاهی، شهربازی و اماکن اقامتی می‌باشد.

پارک چیتگر دریاچه

پارک چیتگر دریاچه

همچنین در کنار دریاچه زیبای چیتگر، سینما پرواز (سینمای شش بعدی در ارتفاع ۲ متری از سطح زمین) با نام «هرم هیجان»، پیست مصنوعی تیوپ سواری در ایران (سرسره پرواز در آسمان) و نیز «سافاری پارک» برای تفریح جوانان و خانواده‌ها وجود دارد.

این دریاچه که در پارک جنگلی چیتگر واقع شده است با مناطقی همچون پارک جنگلی لتمال کن، محور چهار باغ، مجموعه ورزشی آزادی، پارک ارم، آبشار البرز و رود دره کن (بوستان جوانمردان)، شهر بازی هزار و یک شهر (تهران لند)، پردیس اسب سواری همجوار است و توانسته است امکانات مناسبی را برای رفع نیازهای تفریحی، اقامتی و گردشگری شهروندان تهرانی و مسافرین فراهم آورد.

در ادامه می توانید تصاویری دیگر از این پارک زیبا را مشاهده فرمایید:

پارک چیتگر دوچرخه سواری

پارک چیتگر دوچرخه سواری

پارک چیتگر کجاست؟

پارک چیتگر کجاست؟

پارک چیتگر منطقه 22

پارک چیتگر منطقه ۲۲

پارک چيتگر

پارک چيتگر

پارك چيتگر تهران

پارك چيتگر تهران

پارك چيتگر نقشه

پارك چيتگر نقشه

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *