تهران سوئیت

تهران سوئیت

سبک زندگی مردم آلمان

سبک زندگی مردم آلمان
منتشر شده توسط مدیریت در ۹ دی ۱۳۹۷

مقدمه: کشور آلمان در مرکز قاره‌ی سرسبز اروپا قرار دارد و بعد از کشور روسیه، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا با ۸۱ میلیون نفر جمعیت به شمار می‌آید. اقتصاد آلمان برترین اقتصاد اروپا و پنجمین اقتصاد قدرتمند جهان است. آلمان‌ها داراری فرهنگ و آداب و رسوم جالب توجهی هستند که کشورهای همسایه‌ی آن‌ها نظیر اتریش، بلژیک، جمهوری چک، فرانسه، لوکزامبورگ، دانمارک، سوئیس، لهستان و هلند را تحت تأثیر قرار داده است. حدود ۵/۹۱ درصد از جمعیت آلمان را آلمانی‌های اصیل با نژاد آریایی تشکیل می‌دهند و مابقی جمعیت هم به یونانی‌ها، روس‌ها، ایتالیایی‌ها، لهستانی‌ها، کروات‌ها و اسپانیایی‌ها تعلق دارد.

ارزش‌های آلمانی‌ها

آلمانی‌ها به مسائلی همچون ساختار، حریم و دقت اهمیت زیادی می‌دهند. مردم این کشور در پایداری، پشت‌کار و سخت‌کوشی مشهور هستند و تأکید عجیبی هم بر حرکت به موقع قطارها دارند. آن‌ها زمانی احساس آرماش می‌کنند که دنیای خود را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم نمایند و امور را به قسمت‌های قابل کنترل خرد کنند. لذا می‌توان نتیجه گرفت که مدیریت زمان هم در این کشور از اهمیت بسیار زیادی برخرودار است. همواره به تقویم‌ها، برنامه‌ها و دستور جلسه در این کشور احترام زیادی گذاشته می‌شود. مردم آلمان، مردمی بسیار کمال‌گرا هستند و در تمامی مراحل زندگی، دقت را چاشنی کار خود می‌کنند. برای آن‌ها خطا حتی به عنوان شوخی هم پذیرفتنی نیست و خیلی کم پیش می‌آید تا از چیزی تعریف کنند. شاید در نگاه اول، نگرش آن‌ها کمی غیراجتماعی و غیردوستانه به نظر برسد اما حس اجتماع، شعور بالا و میل به تعلق داشتن را به‌خوبی می‌توان در آن‌ها مشاهده نمود.

زبان و مذهب مردم آلمان

زبان کشور آلمان، زبان آلمانی است و ۹۵ درصد مردم این کشور به زبان مادری خود صحبت می‌کنند. در بخش شرقی این کشور، عده‌ای از مردم به زبان صربی تکلم می‌نمایند و در نزدیکی مرز دانمارک هم زبان دانمارکی رواج دارد. دیگر زبان‌هایی که در آلمان صحبت می‌شود عبارتند از: رومانیایی، ترکی و کردی.

دین رسمی کشور آلمان، دین مسیحیت است و ۷۰ درصد مردم این کشور هم به این دین اعتقاد دارند که ۲۴ میلیون نفرشان، مسیحی کاتولیک هستند. حدود ۷/۳ درصد جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می‌دهد و ۳/۲۸ درصد هم بدون دین یا پیرو دیگر ادیان هستند.

فرهنگ مردم آلمان

فرهنگ را نمی‌توان صرفاً تعامل و یا ظواهر مردم یک کشور تعریف کرد. در واقع فرهنگ، طرز تفکر و دستاوردهای هنری و خلاقانه را هم شامل می‌شود. آلمانی‌ها بخش عظیمی از موسیقی کلاسیک جهان را با تربیت نوابغی همچون باخ، موتزارت، بتهوون، برماس، واگنر و ماهلر متحول کردند. هنوز هم موسیقی‌های این بزرگان شگفتی‌ها و زیبایی‌های خاص به خود را دارد. آلمانی‌ها علاقه‌ی زیادی به مهندسی دارند و ساختمان‌های زیبا با معماری‌های منحصر به فردی را در این کشور می‌توان مشاهده کرد. در معماری‌های آثار این کشور می‌توان وجود نمایندگانی از تمام دوره‌های زمانی مهم نظیر رمانسک، گوتیک، کلاسیک، باروک، روکوکو و رنسانس را لمس نمود. این سبک‌ها در کلیساهای جامع، قلعه‌ها و ساختمان‌های عمومی قابل ملاحظه می‌باشند. آلمانی‌ها از گذشته به انجام کنده‌کاری‌ها و حکاکی‌های زیبا بر روی چوب مشهور هستند.

تمایل به داشتن نظم و ترتیب در همه‌ی آلمانی‌ها وجود دارد. در این کشور سورپرایز و شوخی با استقبال چندانی روبه‌رو نمی‌شود. برای هر چیزی برنامه‌ریزی وجود دارد و تمامی تصمیم‌ها پیش از اجرای کار گرفته می‌شوند. لذا معمولاً تغییراتی پس از برقراری یک توافق به وجود نمی‌آید. مهندسین در کشور آلمان از جایگاه بسیار ارزشمندی برخوردار هستند و این امر را در صنعت خودروسازی این کشور می‌توان دید. کارمندان در تمامی سطوح بر اساس شایستگی و پشت‌کار، مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. رابطه با همکاران و همچنین خارجی‌ها در این کشور اکثر اوقات به طور مستقیم بوده و کمتر از سیاست در این مورد بهره می‌گیرند.

هیتلر، مایه‌ی شرمندگی آلمانی‌ها

هنوز هم با گذشت سالیان زیاد، آلمانی‌ها از رفتارهای آدولف هیتلر که موجب به خاک و خون کشیدن میلیون‌ها انسان بی‌گناه گردید، ابراز شرمندگی می‌کنند به همین خاطر خیلی دوست ندارند که صحبتی در مورد آن دوران بشنوند. اگر هم گردشگری بخواهد از روی شوخی سلام مخصوص نازی‌ها (هایل هیتلر) را به آلمانی‌ها بدهد، بسیار آزرده خاطر می‌شوند. همچنین سعی کنید از آن‌ها نپرسید اهل کجا هستند، زیرا این سوال هم آن‌ها را نارحت می‌کند.

در کل آلمانی‌ها خیلی از نقش خود در تاریخ ناراحت هستند، به طوری که مردم این کشور گروه‌هایی را تشکیل داده‌اند که در صورت تعرض نئونازی‌ها به خارجی‌ها، از خارجی‌ها دفاع نمایند. البته به خارجی‌ها توصیه‌ی اکید می‌شود، در جاهایی که نئونازی‌ها حضور دارند، رفت و آمد ننمایند. یکی از این مکان‌ها، محله‌های شرق برلین است. در این محله‌ها به افراد خارجی، اصطلاحاً کله‌سیاه می‌گویند (به دلیل رنگ موهایشان). اگر خارجی‌ها از ساعت ۱۰ شب به بعد در این محله‌ها حاضر شوند، با خطرات بسیار جدی روبه‌رو خواهند شد. نئونازی‌ها معمولاً لباس مشکلی به تن می‌کنند و چکمه به پا دارند. همچنین آن‌ها موهایشان را به اشکال عجیب و غریب و زننده‌ای درمی‌آورند و به صورت دسته‌ای به مردم حمله می‌کنند.

معاشرت با آلمانی‌ها

در فرانسه، فرانسویان حتی اگر انگلیسی هم بلد باشند، با شما انگلیسی صحبت نمی‌کنند؛ اما در آلمان این‌چنین نیست و اگر انگلیسی بلد باشند، حتماً با شما انگلیسی صحبت خواهند کرد و اگر شما این زبان را بدانید، جور دیگری به شما خواهند نگریست. پوشیدن لباس‌های تمیز و مرتب هم اثر بسیار مثبتی بر مردم این کشور دارد. آن‌ها از نزدیک شدن به آدم‌ها می‌ترسند و به همین خاطر علاقه‌ای به ماچ و بوسه در هنگام احوال‌پرسی ندارند. جالب است بدانید که آن‌ها در صف‌های سینما اتوبوس و … هم فاصله‌ را فرد جلویی حفظ می‌کنند و هیچ کس از در این صف‌ها جا نمی‌زند.

تفریحات هنری در آلمان

معمولاً بلیت تئاتر، اپرا و اپرای تلفیقی با تئاتر بسیار گران است ولی تماشای این هنرها می‌تواند شب خاطره‌انگیزی برای هر فرد رقم بزند. البته بلیت سینما ارزان‌تر می‌باشد و برای تماشای یک فیلم باید حدود ۱۵ یورو پرداخت کنید. در آلمان طرفدارن فیلم‌های مختلف اعم از اکشن، فرهنگی، اکسپریمنتال (هنر و تجربه) و هالیوود دارای سینماهای مخصوص به خود هستند.

غذا در آلمان

آلمانی‌ها علاقه‌ی زیادی به غذاهای مقوی و سالم دارند. البته هر منطقه از این کشور داری غذاهی سنتی مختص به خود است. در این بین، گوشت خوک در آلمان طرفداران بسیار زیادی دارد و بعضی از غذاهای سنتی هم با آن درست می‌شوند. «بران ورست» نام یک نوع سوسیس است که رابطه‌ی بسیار نزدیکی با غذاهای آلمانی دارد. موادی همچون کلم، گغندر و شلغم به وفور در تهیه‌ی غذاهای آلمانی استفاده می‌شود. همچنین انواع سیب‌زمینی و کلم‌ذشته نیز در این کشور دارای طرفداران پر و پا قرصی است.

خوردن غذا در رستوران‌‌های آلمان

وقتی در رستوران‌های آلمان عده‌ای جمع می‌شوند، در صورتی فرد تازه‌واردی به این جمع ملحق گردد، هیچکس از جای خود بلند نمی‌شود و نظم رستوران را مختل نمی‌کند. شخص تازه‌ورود به محض ورود، پس از گفتن ظهر، عصر و یا شب‌بخیر، بر روی یک صندلی خالی دوز می‌نشیند و با نفر بغلی خود دست می‌دهد. سپس با پشت انگشت اشاره‌ی خود دو ضربه به میز می‌زند تا با این کار، سلامی به همه داده باشد.

به طور کلی سلام و احوال‌پرسی در آلمان خیلی خلاصه انجام می‌شود و ماچ و روبوس چندان بینشان رایج نیست. در صورتی که به آلمان رفتید و خواستید یک گفت‌ئگوی مناسب با یک فرد آلمانی داشته باشید، حتماً فاصله‌ی مناسیبی را با وی حفظ کنید. همان‌طور که در ابتدا هم اشاره کردیم، آلمانی‌ها آدب و رسوم خاصی دارند که رفتارشان با همین آداب معنا می‌‎یابد.

در ادامه به بیان توصیه‌های دیگری در مورد رستوران رفتن در آلمان، می‌پردازیم.

 • سعی کنید به هنگام غذا خوردن در رستوران‌‌های آلمان، آرنج‌های خود را روی میز نگذارید، زیرا این کار چندان در آنجا مودبانه نیست. در کل نباید از مچ به‌ بالای دست در رستوران‌های آلمان روی میز قرار بگیرد. همچنین موقع غذا خوردن باید تا اتمام کامل غذا، چنگال را در دست داشته باشید و توجه کنید که نباید چنگال در دست راستتان قرار گیرد.

 • حتما پیش از رفتن به رستوران، از سطح کلاس آن اطلاع یابید. اگر رستوران خیلی لاکچری و باکلاس باشد، باید حتماً کت‌وشلوار به تن کنید. خانم‌ها هم بهتر است از لباس‌های رسمی استفاده نمایند. البته این قانون در برخی از رستوران‌های خیلی شیک ایرانی آلمان هم برقرار است؛ اما اکثر رستوران‌های ایرانی و ترک در آلمان، مکان‌های راحتی محسوب می‌شوند که می‌توانید با لباس عادی هم به آنجا بروید. اگر هم قصد رفتن به فست‌فود را دارید، لازم نیست لباس‌های شیکی مانند کت‌وشلورا بپوشید و می‌توانید با یک لباس معمولی به آنجا بروید.

 • قیمت‌ غذاها با توجه به سطح کلاس رستوران متفاوت می‌باشد. به عنوان مثال رستورانی که در آن موسیقی زنده اجرا می‌‎شود و یا افراد ملزم به پوشیدن لباس رسمی هستند، قاعدتاً رستوران گرانی است. در کل صرف یک وعده غدا در برلین در رستوران‌های مختلف این شهر، از ۴ تا ۴۰۰ یورو آب می‌خورد. البته رستوران‌های ترکی، یونانی و ایرانی عمدتاً رستوران‌های ارزان‌قیمتی هستند که در آن‌ها انواغ غذاهای مختلف با گوشت قرمز و حلال سرو می‌شود. دونر کباب یا همان کباب ترکی در آلمان هم بسیار طرفدار دارد و رستوران‌های ترکی زیادی این غذای خوشمزه را برای مشتریان خود سرو می‌کنند. رستوران‌های یونانی هم بخاطر زیتون‌های فوق‌العاده‌ای که دارند مشهور هستند.

 • در آلمان رستوران‌های دریایی زیادی وجود دارد و اگر به غذاهای دریایی علاقه دارید، توصیه می‌کنیم حتماً به این رستوران‌ها بروید. البته باید حواستان باشد که ماهی یا غذای‌ دریایی دیگر از لحاظ شرعی مشکلی نداشته باشد. رستوران‌های دریایی در آلمان به دو دسته‌ی معمولی و فست‌فود تقسیم می‌شوند.

 • یکی از مرسوم‌ترین آداب‌ آلمانی‌ها در رستوران، انعام دادن است و معمولاً بدین منظور حدود ۱۵ درصد از بهای غذا را به پیشخدمت یا همان گارسون می‌دهند. لذا شما هم اگر در آلمان به رستوران رفتید، حتمً این کار را انجام دهید؛ زیرا وجهه‌ی بسیار خوبی دارد.

 • به منظور پرداخت هزینه‌ی غذایی که در رستوران میل می‌کنید، می‌توانید از کارت‌های اعتباری بین‌المللی و یا حتی کارت‌بانک‌های آلمانی استفاده نمایید. طبیعتاً پرداخت نقدی هم باعث رضایت بالای صاحب رستوران خواهد بود.

اقامت در هتل‌های آلمان

معمولاً وقتی هتل برای اقامت خود می‌گیرید، آن‌ها بهای صبحانه را هم افزون بر بهای اقامت از شما می‌گیرند. اما ناهار و شامی که در هتل می‌خورید را بایستی به طور جدا حساب کنید که غالباً بسیار گران می‌باشد.

آلمانی‌ها عمدتاً در روزهای یکشنبه که تعطیلی رسمی‌شان است، به جای صبحانه و ناهار، یک وعده غذایی به نام «برانش» می‌خورند که بسیار خوشمزه است و از ساعت ۱۱ تا ۲ بعد از ظهر در هتل‌ها سرو می‌گردد.

در اتاق‌های هتل، جایی به نام مینی‌بار وجود دارد که در آن‌های می‌توانید انواع خوراکی‌های خوشمزه از شکلات و نوشیدنی تا پسته را پیدا نمایید. البته اگر از این خوراکی‌ها میل کنید، باید پول آن را تمام و کمال بپردازید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که این اقلام خارج از هتل، بسیار گران‌تر هستند.

داخل اتاق‌های هتل اصولاً دمپایی ندارند، پس اگر عادت به استفاده از دمپایی دارید، بهتر است آن را از ایران با خود بیاورید. حوله‌های هتل هم بسیار تمیز و درجه یک هستند لذا لازم نیست به خود حوله از ایران بیاورید. در صورتی که بخواهید در بعد از ظهر، وسایلتان را جمع کنید و از هتل خارج شوید، بهای اقامت در اتاق تا روز بعد را برایتان حساب می‌کنند.

ورزش آلمان

آلمانی‌ها بسیار به ورزش علاقه‌مند هستند و در مسابقات جهانی و المپیک مقام‌های زیادی را کسب می‌کنند. راننده‌های آلمانی زیادی از جمله سباستین فتل در مسابقات فرمول یک حضور دارند و البته اسطوره‌ی این رشته یعنی میشائیل شوماخر هم اهل آلمان است. آلمانی‌ها علاوه بر فرمول یک، در رشته‌های ورزشی دیگری همچون فوتبال، هندبال، پینگ‌پنگ، سوارکاری و. بسیار قوی هستند و قهرمانان ارزنده‌ای را به جهان معرفی کرده‌اند.

فوتبال در آلمان

یکی از پرطرفدارترین و جالب‌ترین تفریح‌ها در کشور آلمان، تماشای مسابقات فوتبال در استادیوم‌ها است. لیگ این کشور به نام بوندس‌لیگا بیشترین تعداد بیننده‌ی تلویزیونی و تماشاگر را در اروپا دارد. مردم آلمان عاشق فوتبال هستند و رفتن به ورزشگاه و تماشای بازی تیم مورد علاقه‌یشان را به تفریحات دیگر ترجیح می‌دهند. برخی از استادیوم‌های مشهور آلمان که همواره تماشاچی‌های زیادی را در خود جای می‌دهند، عبارتند از: آلیانز آره‌نا (استادیوم تیم بایرن‌مونیخ)، سیگنال ایدونا پارک (استادیوم تیم دورتموند)، بای‌آرنا (استادیوم تیم بایر لورکوزن) و …

حمل و نقل در آلمان

احتمالاً با این صحنه مواجه شده‌اید که یک فرد اروپایی در ایران از نرخ تاکسی بسیار خشنود می‌شود. دلیل این موضوع گران بودن نرخ تاکسی در اکثر کشورهای اروپایی است. آلمان هم از این قاعده مستثنی نیست، لذا اگر قصد رفتن به جایی را دارید، به نفعتان است که از اتوبوس یا مترو استفاده نمایید. در فرودگاه و ایستگاه‌های مترو هم می‌توانید نقشه‌ی کامل شهر و زمان حرکت اتوبوس‌ها و مترو را خریداری کنید. اصولاً در آلمان بلیت مترو را چک نمی‌کنند اما اگر مأمور مترو متوجه بلیت نداشتن شخصی شود، وی باید تا ۳۰ برابر بهای بلیت را پرداخت نماید. لذا بهتر است هوس زرنگ‌بازی به سرتان نزدند. چنانچه تا نیمه‌شب در خیابان‌ها ماندید، آن‌وقت مجبورید که از تاکسی استفاده کنید. راننده‌ی تاکسی از شما همان پولی را می‌گیرد که روی تاکسی‌مترش درج شده است.

رفع حاجت در آلمان

در اکثر مکان‌های عمومی آلمان دستشویی وجود دارد و بهتر است از تمیزترینشان استفاده کنید. می‌توانید روکش‌های کاغذی مخصوص توالت فرنگی را از مغازه‌های آلمان بخرید و روی توالت عمومی فرنگی بنشینید. اگر هم از این کار خوشتان نمی‌آید، می‌توانید اول دستمال کاغذی را روی توالت بگذارید و بعد بنشینید.

در ادامه به بیان برخی نکات در مورد مردم آلمان می‌پردازیم که شنیدنش می‌تواند برایتان جالب باشد.

 • مردم آلمان به هیچ‌عنوان به صورت سر زده به خانه‌ی کسی نمی‌روند زیرا برای نظم، حریم و وقت‌شناسی احترام بسیار زیادی قائل هستند.

 • مردم این کشور اکثر اوقات پول‌های خود را پس‌انداز می‌کنند و آینده‌نگر هستند.

 • مردم آلمان معمولاً به هنگام دیدار و خداحافظی با یکدیگر دست می‌دهند.

 • در این کشور، نشستن سر میز قبل از خانم میزبان وجهه‌ی مودبانه‌ای ندارد. همچنین در حین صرف غذا عمدتاً دست‌ها را روی میز می‌گذارند. برای رعایت ادب تمام غذا را میل می‌کنند و در انتها چاقو و چنگال را در کنار یکدیگر می‌گذراند.

 • وقتی به خانه‌ی یک آلمانی دعوت شدید، همیشه برای خانم میزبان یک هدیه‌ی کوچک تهیه کنید. اوصلاً در مهمانی‌های بزرگ، یک روز قبل و بعد از مهمانی برای میزبان گل ارسال می‌کنند. به هیچ‌عنوان تعداد ۱۳ شاخه گل را برای کسی نفرستید زیرا آن را بدیمن و شوم می‌دانند.

 • مردم آلمان همیشه به احترام بزرگ‌ترها و معلمین خود می‌ایستند.

 • آلمانی‌ها فیلسوف‌های شهیری را به جهان معرفی کرده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به کانت، هگل، شوپنهاور، نیچه و هایدگر اشاره کرد.

 • کشف انسولین، اختراع کلارینت (نوعی ساز بادی)، ساعت جیبی، پارافین، ساعت جیبی، ماشین حساب اتوماتیک، نمایشگرهای LCD و موتورهای دیزلی تماماً در آلمان رخ داده است.

 • کلیسای جامع «اولم» که در آلمان قرار دارد، بلندترین کلیسای جامع جهان محسوب می‌شود که ۱۶۱ متر ارتفاع دارد.

 • بزرگترین ایستگاه قطار اروپا در سال ۲۰۰۶ در آلمان افتتاح گردید.

 • بانک مرکزی اروپا در آلمان واقع است.

تهران سوئیت » مرجع اجاره سوئیت ارزان قیمت در کیش

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *