تهران سوئیت

تهران سوئیت

چگونه ویزای کویت بگیریم؟

چگونه ویزای کویت بگیریم؟
منتشر شده توسط مدیریت در ۸ دی ۱۳۹۷

چگونه ویزای کویت بگیریم؟ سوالی که این روزها ذهن بسیاری از ایرانیان را به خود مشغول کرده و دلیل آن ثبات اقتصادی بسیار خوب این کشور و هم چنین ارزش پول به مراتب بیشتر آن به نسبت دلار است. در گذشته نه چندان دور دو کشور ایران و کویت روابط خوبی با یکدیگر داشتند و حجم تبادلات اقتصادی و تجاری تاجرین هر دو کشور بسیار زیاد بود ولی امروزه دیگر از این روابط حسنه خبری نیست. به نحوی که اگر امروز حتی قصد سفر در قالب یک توریست را به کویت داشته باشید، بعید است بتوانید با موفقیت ویزای این کشور را بگیرید.

روابط این دو کشور آسیایی از زمان استقلال کویت با فراز و نشیب متعددی همراه بوده است. روزگاری این روابط در اوج خود قرار داشت و در همان سال ها ایرانیان زیادی برای ادامه زندگی به کویت مهاجرت کردند و اکنون در این کشور مشغول به فعالیت هستند.

کار در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس همیشه یکی از اهداف ایرانیان بوده است که علت آن به حقوق های بالا و زندگی تقریبا مرفهی بر می گردد که در این کشورها به چشم می خورد. کویت نیز از این قضیه مستثنی نبوده و بسیاری از افراد به دنبال ویزای کویت هستند.

افرادی که قصد کار در کویت را دارند رویای خود را به این دلیل دوست دارند دنبال کنند که یک کارگر ساده در این کشور با توجه به اوضاع نه چندان باثبات دلار در ایران، می تواند حقوقی چند برابر نسبت به یک مدیر عالی در ایران بگیرد و حتی در این کشور به خوبی زندگی کند. ما در این مطلب قصد داریم تحقق این رویا را بررسی کنیم. آیا مردم ایران قادر به دریافت ویزای کاری کویت هستند یا خیر؟ در حقیقت این کشور عربی یکی از سخت ترین ویزاها را به ایرانیان می دهد به نحوی که به زعم بعضی از افراد دریافت ویزای شینگن از آن راحت تر است.

کار در کشور کویت

حقوق یک کارمند یا کارگر در این کشور بدون توجه به ملیت فرد و تنها با در نظرگیری میزان توانایی و تخصص او مشخص می شود یعنی متفاوت با دیگر کشورهای عربی مانند امارت و قطر است. اگر در کویت شغلی داشته باشید می توانید یک اقامت یک یا چند ساله دریافت کنید و در پایان آن اگر کار خود را هنوز داشته باشید، این اقامت تمدید می شود.

به ایرانیان به سادگی اجازه کار در کویت داده نمی شود و دولت این کشور حتی ویزای گردشگری برای ایرانیان صادر نمی کند چه برسد به ویزای اقامت. مگر تحت شرایط خاص یا برای افرادی که قصد فعالیت در شغل های به خصوصی دارند.

البته تمامی این صحبت ها به این معنا نیست که امکان گرفتن ویزای کار کویت وجود ندارد بلکه تنها اخذ این ویزا برای ایرانیان بسیار دشوار است. برخورداری از یک دعوت نامه از سوی یکی از افراد مقیم کویت یک امتیاز بسیار قابل توجه است و تا حدی صدور ویزای کار کویت را تضمین خواهد کرد.

کاریابی در کشور کویت

اولین گامی که برای کار در کشور کویت باید بردارید یافتن یک کارفرمای کویتی است. در حقیقت اگر چنین فردی برای شما دعوتنامه نفرستد، هیچ فرصتی برای گرفتن ویزا یا اقامت به دست نخواهید آورد.

برای این منظور می توانید به سایت های خارجی مراجعه کنید که فعالیت آن ها در خصوص کاریابی در کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله کویت است. بعد از پر کردن کادرهای مربوطه باید منتظر برقراری ارتباط از سوی کارفرما باشید.

از جمله این سایت ها می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

  • com
  • indeed.com
  • com

علاوه بر این اگر به خوبی به انگلیسی صحبت می کنید با جستجوی عبارتی مانند how to find a job in Kuwait می توانید نتایج بیشتری به دست آورید.

میزان حقوق در کشور کویت

میانگین حقوق دریافتی از سوی کارگران یا کارمندان در کشور کویت تقریبا بالا است و اگر موفق به پیدا کردن شغل شوید، زندگی خوبی خواهید داشت. هر دینار این کشور معادل ۳٫۳۰ دلار آمریکا است که اقتصاد قوی و فعال این کشور را نشان می دهد. همین ارزش بالای دینار باعث شده است بعضی از خارجی ها به دنبال دریافت ویزای این کشور باشند و در این کشور به گدایی بپردازند، البته باید گفت پلیس با چنین افرادی شدیدا برخورد می کند.

ویزای کار کویت برای ایرانیان

هیچ چیز مشخص نیست. این امکان وجود دارد مجددا سفارت کویت در ایران صدور ویزا را برای ایرانیان انجام دهد ولی در شرایط فعلی اخذ این ویزا بسیار سخت و حتی غیرممکن است.

همانطور که در بالا اشاره شد اگر از یکی از بستگان خود در کویت دعوت نامه ای دریافت کنید، شانس دریافت ویزا بسیار افزایش خواهد یافت.

باید توجه کنید این دعوت نامه محدود به سفرهای گردشگری نیست و اگر یک شریک تجاری در کویت دارید می توانید از او برای مراودات کاری درخواست دعوتنامه کنید و این دعوت نامه بایستی رسمی باشد.

سخت گیری های دولت کویت در صدور ویزا برای ایرانیان باعث شده است حتی افرادی که در گذشته موفق به کسب آن شده اند برای تمدید ویزای خود به مشکل بر بخورند.

ویزای کویت برای افغان ها

شهروندان افغانستان نیز به مانند ایرانیان اجازه ورود به کویت را ندارند، مگر موفق به دریافت دعوت نامه یا ارائه مدارک مستندی شوند که هدف از سفر آن ها مشخص باشد.

سفارت کویت در تهران

از فعالیت این سفارت در کشور ایران صدور ویزا برای اتباع ایرانی حذف شده است و تعداد بسیار اندک ویزایی که نیز صادر می شود از کشور کویت برای سفارت در تهران فرستاده می شود.

مدارک ویزای کویت

سفارت کویت در ایران هیچگونه اطلاعاتی در مورد مدارک مشخص مورد نیاز برای اخذ ویزای کویت (با برخورداری از دعوت نامه) اعلام نکرده است و این احتمال وجود دارد مدارک لازم هر شخص با دیگری فرق داشته باشد.

نوع مدارک درخواستی یقینا با توجه به نوع دعوتنامه شما مشخص می شود و این که آیا فرد دعوت کننده هزینه های اقامتی شما در کویت را متحمل خواهد شد یا خیر.

تهران سوئیت » مرجع اجاره آپارتمان مبله در شيراز

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *