تهران سوئیت

تهران سوئیت

مسافرت به پرو و جاذبه های گردشگری دیدنی بی نظیر سرزمین کاکائو +عکس

مسافرت به پرو و جاذبه های گردشگری دیدنی بی نظیر سرزمین کاکائو +عکس
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۳ اسفند ۱۳۹۶

محل قرارگیری کشور پرو آمریکای لاتین بوده و این کشور منبع قهوه‌ی جهان به شمار می‌رود. کشور پرو واقعاً زیباست و در ادامه همه‌ی زیبایی‌های این کشو را به شما معرفی می‌کنیم. در آمریکای جنوبی به‌جز کشورهای برزیل و آرژانتین دیگر کشورها کم‌تر مورد توجه رسانه‌ها و گردشگران هیجانی قرار می‌گیرند و علت این امر نیز جادویی به نام مستطیل سبز و ظهور اسطوره‌هایی از جمله دیگو مارادونا و لیونل مسی آرژانتینی و پله‌ی برزیلی بوده که سبب شده‌اند نام دو کشور برزیل و آرژانتین در افکار عمومی بیشتر جای بگیرند. برگزار شدن مسابقات جام جهانی در کشور برزیل و کارناوال‌های رنگی و فوق‌العاده جذاب این کشور باعث شده تا ریودوژانیروی برزیل پایتخت گردشگری و تفریح قاره‌ی آمریکای جنوبی شود و همه ساله میلیون‌ها گردشگر را از راه‌های زمینی و هوایی جذب کشور جذاب برزیل نماید.

جاذبه های پرو

جاذبه های پرو

پرو کشوری در آمریکای جنوبی است که سرزمین نگار خانه‌های قاره‌ی آمریکا نامیده می‌شود و همچنین سرزمین قهوه و سیب زمینی می‌باشد. گفته‌ها و ناگفته‌های جذاب و دل‌نشین بسیاری در کشور پرو وجود دارد و اکنون سرویس گردشگری پارس ناز با رفتن به پرو قابلیت‌های فرهنگی، تاریخی و گردشگری این کشور را برای شما بیان می‌نماید.

تبلیغ: آپارتمان مبله در تهران

داستان پرو: روایتی از سرخ پوستان قاره‌ی آمریکا

از هدف‌های دیدنی امریکای جنوبی به مرکزیت لیما می‌توان به کشور پرو اشاره کرد که در شمال آن کشور اکوادور، در شرق آن کشور برزیل، در جنوب شرقی آن بولیوی و در غرب آن اقیانوس آرام قرار دارد. پرو در گذشته پایتخت امپراتوری آمریکا بود و دیار بسیاری از بومیان قاره‌ی آمریکا محسوب می‌شد. کشور پرو پشتوانه‌ی تاریخی و غنی بسیار دارد که در ادامه به بخش‌هایی از آن اشاره می‌نماییم.

مساحت کشور پرو یک میلیون و دویست هزار کیلومتر می‌باشد و جمعیت آن نیز چیزی حدود سی میلیون نفر می‌باشد. زبان مردم کشور پرو اسپانیولی می‌باشد و این کشور از مقصدهای تکلم زبان اسپانیولی نیز به شمار می‌رود. از دیدنی‌ترین پایتخت‌های آمریکای جنوبی می‌توان به پایتخت کشور پرو اشاره کرد که واقع در خط ساحلی می‌باشد و مثل نیس در کشور فرانسه این شهر نیز در قاره‌ی آمریکا یکی از مقصدهای گردشگری معروف به شمار می‌رود. این شهر به شهر شاهان معروف است و یک فاتح اسپانیایی به نام فرانچسکو پیزارو در سال ۱۵۳۵ میلادی آن را ساخته است. علت نام مستعار پایتخت کشور پرو نیز تاج گزاری سه پادشاه در این شهر می‌باشد. مکان اولیه‌ی تأسیس این شهر نیز میدان شهرداری پلاسا با نام پلاسا دِ آرماس می‌باشد.

جاذبه های توریستی پرو

جاذبه های توریستی پرو

معروف‌ترین شهرهای این سرزمین عبارت‌اند از: لیما (پایتخت، مرکز اصلی اقتصادی و فرهنگی)، آرکوئیپا تروجیلو چیکلایو کالائو (بزرگ‌ترین بندر پرو)، کوسکو (مرکز جدید امپراتوری باستانی اینکا)، پیورا تاکنا، ایکا پونو، چیمو بوته، وآنکایو، وآنچو، کاجامارکا، پوکالپا، ایکوئیتوس، یوریماگواس و تاراپوتو مویوبامبا.

حتما ببینید: اجاره ی ویلا در کیش

جنگل‌های مرطوب گرمسیری از جنگل‌های آمازون که در نوع خود بزرگ‌ترین هستند در ناحیه‌ی شرقی کشور پرو قرار دارند. دریاچه‌ی تیتیکاکا نیز در امتداد مرز پرو با بولیوی قرار دارد که مرتفع‌ترین دریاچه‌ی قابل کشتی رانی جهان می‌باشد. در جنوب شرقی پرو نیز جلگه‌ی آلتیپلانو در دامنه‌های کوه آند قرار دارد. کویر آتاکاما نیز در امتداد مرز پرو با شیلی قرار دارد که خشک‌ترین نقطه روی سیاره‌ی زمین می‌باشد. در دریای پرو نیز تعداد زیادی از آبزیان و ماهی‌ها زندگی می‌کنند. در ساحل شمال غربی پرو و در امتداد نوار ساحلی اقیانوس آرام نیز صحرای سچورا قرار دارد. رودخانه‌های اصلی پرو نیز عبارت‌اند از: اوکایالی، رود مارانیون، رود آمازون (که از جریان مشترک رودهای مارانیون و اوکایالی پدید آمده است)، پوتومایو، پاستازا، رود ناپو، جوروا و پورورس.

جاذبه های دیدنی پرو

جاذبه های دیدنی پرو

آشنایی با سرزمین قهوه که در آمریکای لاتین قرار دارد و به نام پرو است.

یکی از منابع قهوه در جهان کشوری به نام پرو است که در منطقه لاتین آمریکا قرار دارد. قصد ما معرفی این کشور به شما است و دلیل این قصد ما این است که این کشور بسیار زیبا است. نام‌آوران بسیار زیادی در این منطقه پا به دنیا گشوده‌اند، مثل لیونل مسی و مارادونا ی آرژانتینی، پله برزیلی که این‌ها همه جادو گران مستطیل سبز در منطقه آمریکای جنوبی هستند و در این منطقه نام دو کشور برزیل و آرژانتین به خاطر این اسطوره‌ها بسیار معروف است و به همین دلیل گردشگران هیجانی بیشتر به این دو تا کشور سفر می‌کنند و دیگر کشورهای این منطقه بیشتر مورد توجه گردشگران و مسافران نمی‌شود.

پرو کشوری است که که با عنوان سرزمین نگار خانه و مهد قهوه و سیب زمینی شناخته شده است و این کشور در منطقه آمریکای جنوبی قرار دارد؛ که امروزه سرویس گردشگری تهران سوئیت، برای به دست آوردن تجربه و اطلاعات در مورد رسم و رسومات فرهنگی و تاریخی این کشور به آنجا سفر می‌کند تا ما را نیز با آن موارد آشنا کند و این در حالی است که گفتنی‌های جالب و بسیار زیادی در مورد این کشور وجود دارد.

جاذبه های کشور پرو

جاذبه های کشور پرو

داستان پرو: قصه‌ای از سرخ پوستان قاره آمریکا

به مرکزیت لیما یک کشوری به نام پرو وجود دارد که یکی از مقصدهای دیدنی و گردشگری محسوب می‌شود و از سه جهت با سه کشور همسایه است که این‌ها عبارت‌اند از: از شمال با اکوادور، از شرق با برزیل و از جنوب شرقی با بولیوی همسایه‌اند و همچنین از طرف جنوب به اقیانوس آرام چسبیده است. پایتخت امپراتوری اینکا در زمان‌های قدیم همین کشور پرو بوده است. افراد بسیار زیادی از بومیان قاره آمریکا در این سرزمین بوده‌اند. حال می‌خواهیم در مورد تاریخ بسیار قدیمی و پشتوانه غنی این کشور صحبت به کنیم و این کشور را بیشتر به شما آشنا به کنیم.

مساحت این کشور حدوداً یک میلیون و بیست هزار کیلو متر هست و تقریباً جمعیتی به تعداد سی میلیون نفر می‌باشند. اسپانیولی زبانی است که مردمان این سرزمین به آن صحبت می‌کنند و یکی از کشورهایی که به زبان اسپانیولی حرف می‌زنند، همین کشور پرو می‌باشد.

جاذبه های گردشگری پرو

جاذبه های گردشگری پرو

پرو مانند نیس فرانسه، یکی از مکان‌های زیبا و گردشگری معروف این قاره محسوب می‌شود و این ویژگی نیز به خاطر قرار داشتن پرو در خط ساحلی می‌باشد به همین سبب پرو به‌عنوان دیدنی‌ترین پایتخت امریکا جنوبی محسوب می‌شود. پرو به شهر شاهان معروف است و در سال ۱۵۳۵ توسط یک فاتح اسپانیایی به نام فرانچسکو پیزارو این سرزمین به وجود آمده است.

مکان اولیه تأسیس این شهر، میدان شهرداری پلاسا می‌باشد که با نام «پلاسا دِ آرماس» مشهور است و تاج‌گذاری سه پادشاه دلیل این نام مستعار می‌باشد.

لیما یکی از معروف‌ترین شهر این سرزمین به شمار می‌آید (این شهر پایتخت و مرکز اصلی اقتصاد و فرهنگ این سرزمین می‌باشد)، بزرگ‌ترین بندر پرو شهری به نام آرکوئیپا تروجیلو چیکلایو کالائو می‌باشد، مرکز جدید امپراتوری باستانی اینکا شهر کوسکو هست و همچنین شهرهای دیگری همچون پیورو تاکنا، چیمو بوته، وآنچو، پوکالپا، یوریما گواس، ایکاپونو، وآنکایو، کاجامارکا، ایکو ئیتوس و تاراپوتو مویو بامبا در این سرزمین وجود دارند.

جنگل‌های گرمسیر و مرطوب به‌ویژه جنگل بارانی آمازون که یک جنگل بسیار بزرگ است، در منطقه شرقی سرزمین پرو قرار دارد و همچنین مرتفع‌ترین دریاچه‌ی قابل کشتی رانی موجود در جهان در جنوب شرق کشور پرو و همچنین در امتداد مرز آن با بولیوی قرار دارد.

جاذبه های گردشگری کشور پرو

جاذبه های گردشگری کشور پرو

در دامنه کوه‌های آند که در جنوب شرق این کشور قرار دارد، جلگه‌ای به نام آلتیپلانو که یک خور خشک شده هست، قرار دارد. خشک‌ترین مکان روی کره زمین، کویر آتاکاما می‌باشد که در امتداد این سرزمین از طرف مرز مشترک با کشور شیلی قرار دارد. دریای پرو، محل زندگی بسیاری از آبزیان می‌باشد.

در امتداد نوار ساحلی اقیانوس آرام و در ساحل شمال غربی پرو صحرایی به نام سچورا وجود دارد. اوکایلی، رئد مارانیون، رود آموزون (که از دو رود مارانیون و اوکایالی تشکیل شده است)، پوتومایو، پاستازا، رود ناپو، جوروا و پوروس از اصیل‌ترین رود خانه‌های موجود در پرو محسوب می‌شوند.

یکی از سه کشور مو جود در آمریکای لاتین که بیشترین جمعیت سرخ پوست را در خود جای داده است، کشور پرو می‌باشد؛ تقریباً ۴۶ درصد از جمعیت پرو را مردم عادی و ۵۴ درصد از جمعیت این کشور را سرخ پوست‌ها تشکیل می‌دهند؛ که بیشتر این سرخ پوستان در کوه‌های آند جنوبی اسکان یافته‌اند. بخش عمده‌ای از آن‌ها به دلیل پیدا کردن کار از مناطق دور دست به شهرهای دارای سواحل کوچ می‌کند و بیشتر این سواحل در جنوب و مرکز کشور قرار دارد و مهم‌ترین ساحلی که پذیرای این‌ها می‌شود لیما نام دارد و طی این چهار دهه گذشته، سفر به این مناطق بیشتر شده است. زنان پرو نیز فعال بوده و صنایع دستی رنگارنگی را تولید می‌کنند.

جاذبه هاي پرو

جاذبه هاي پرو

قلب مردم پرو کوه‌های آند است. حدوداً ۶۰ درصد همه‌ی محدوده ملی پرو و بندر گاه‌ها و اکثر دسته‌های بومی که تنها از طریق تنازع بقا باهم رقابت می‌کنند، منطقه آمازونیای این کشور تشکیل می‌دهد. جمعیت اشغال شده‌ی این سرزمین پست و گرمسیر به‌طور پراکنده و نایکنواختی می‌باشد.

گروه آیمارایی ها که اکثراً در منطقه‌ی جنوبی کوه‌های آند قرار دارند، یکی از گروه‌های اصلی و بومی و نژادی به شمار می‌آیند و یکی دیگر از گروه‌ها، گروه کوئچواس نام دارد که متعلق به زیر گروه‌های گوناگون فرهنگی می‌باشد.

حتما بخوانید: اجاره ویلا

آن شخص‌هایی که در سرزمین‌های مرتفع آند زندگی می‌کنند، اکثراً بومی بوده و به زبان کوئچوا یا زبان آیمارائی ها صحبت می‌کنند و این مردمان بومی آداب و رسوم پر شوری دارند؛ که بعضی از آن‌ها در قسمتی از قلمرو اینکا قرار دارند، به‌جرئت می‌توان گفت که پیشرفته‌ترین تمدن کشاورزی دنیا در این منطقه قرار دارد. در حقیقت چندین فرهنگ بومی نیز در همه جای کشور و به‌ویژه در اطراف کوه آند و جنگل آمازون پراکنده شده است.

مطالب پیشنهادی » خانه در امریکا

در قسمت قبلی، نکاتی جالب را درباره پرو بررسی نمودیم. در این قسمت به ادامه آن برای شما علاقه مندان به اجاره ویلای ساحلی در کیش خواهیم پرداخت:

پرو سرزمین کاکائو

پرو مثل لیون فرانسه که پایتخت مزه اروپا محسوب می‌شود، دارای جنگل‌های کاکائو بی‌شماری می‌باشد. تقریباً بیست درصد طعم‌های مختلف کاکائو ور مزرعه‌های این کشور وجود دارد که به همین دلیل می‌توان پرو را پایتخت کاکائو دانست. در جنوب پرو که رشته کوه‌های آند در آنجا قرار دارند، یکی از کمیاب‌ترین قهوه‌های جهان در آنجا قرار دارد که طعم این قهوه بسیار خاص می‌باشد و قیمت بسیار بالایی دارد.

سازمان‌های محلی این کشور بسیار منصف بوده است، زیرا قهوه و کاکائو را با قیمت مناسب از کشاورزان می‌خرند تا در مسیر فرآوری بعدی قرار دارند. تجارت قهوه در سرزمین پرو از قرن هجدهم به این طرف وارد کسب و کار ای کشور شد و یکی از صادرات قاره آمریکای جنوبی مربوط به این کشور می‌باشد و آن هم به خاطر داشتن قهوه و کاکائو می‌باشد.

خاطرات سفر به پرو با قهوه ماندگار می شوند.

خاطرات سفر به پرو با قهوه ماندگار می شوند.

سومین کشوری که در آمریکای لاتین به تولید کاکائو پرداخته است، همین کشور پرو می‌باشد، اکثر کشاورزان این کشور هرروز به مزرعه خود رفته و به چیدن دانه‌های قهوه مشغول می‌شوند زیرا که این قهوه‌ها یک تجارت منصفانه برای آن‌ها محسوب می‌شود و کشاورزان به خاطر همین دلیل برای چیدن دانه‌های قهوه به بالای کوه آند می‌روند زیرا مزرعه‌های آن‌ها در آنجا قرار دارد. با این وجود کشاورزان تولید کننده قهوه در سال‌های اخیر، تظاهراتی بسیاری در مورد عدم حمایت کافی دولت از کشاورزان تولید کننده قهوه به عمل آورده‌اند.

کسب و کار چیدن دانه‌های قهوه در این کشور از کارهای سخت و مشقت آور محسوب می‌شود، زیرا که اکثر مزارع در ارتفاع هزار یا دو هزار پایی قرار دارند و کشاورزان برای چیدن دانه‌های قهوه باید هر روز به کوه بروند و خود این عمل در جای خود عیب‌ها و فایده‌های خاص خود را دارد.

تبلیغ: ویلا اجاره ای در شمال محمود اباد

از جمله کارهایی که این کشاورزان به دستور سازمان‌های محلی خود به هنگام کشاورزی انجام می‌دهند، به ترتیب به شرح آن‌ها می‌پردازیم: ابتدا دانه‌های قهوه را انتخاب کرده و پس از چیدن، آن‌ها را بسته بندی می‌کنند و به پایین کوه می‌فرستند. این سازمان‌های کشاورزی کلاس‌هایی برای کشاورزان غیرحرفه‌ای می‌گذارد که در این کلاس‌ها به چگونگی کاشت و برداشت قهوه و همچنین چگونه بارور کردن خاک می‌پردازند.

اساس کار این تعاونی، کشاورزی ارگانیک و تجارت منصفانه می‌باشد. تضمین حقوق کشاورزان با تضمین حقوق منصفانه تأمین می‌شود و تا اینکه آن‌ها در آمد بیشتر کسب کنند و این وقتی برای کشاورزان محسوب می‌شود که آن‌ها محصول ارگانیک تولید و در حین تولید قهوه باید روش‌های سازگار با محیط زیست کار کنند، مثلاً در حین چیدن دانه‌های قهوه باید مثل چیدن گیلاس که در چیدن انتخابی گیلاس‌های رسیده عمل می‌کنند، باید در چیدن قهوه نیز مثل گفته‌های فوق عمل کنند.

یکی از عواملی که باعث شده تا درهای بیشتری بر روی محصولات تعاونی این کشاورزان باز شود، این است که به بهبود کیفت قهوه خیلی زیاد ارزش گذاشته‌اند. رفتن بنجامین به تعاونی «اوادیکینا» برای این جهت بوده است که یک انتخاب تخصصی برای یک شرکت خصوصی صادرات و واردات داشته باشد.

یکی از قدیمی‌ترین انواع قهوه‌هایی که در پرو یافت می‌شود، یپیکا نام دارد. این قهوه به خاطر مقاوم نبودن در برابر آفت‌هایی که بر قهوه اثر می‌گذارد، در همه جا پیدا نمی‌شود. این نوع قهوه معمولاً در کنار رودخانه اوروبامبا و کوه‌های آند یافت می‌شود که این‌ها در نزدیکی شهر کوییابامبا قرار دارد.

قهوه و کاکائو یکی از دیدنی های پرو

قهوه و کاکائو یکی از دیدنی های پرو

یکی دیگر از کاکائوهایی که خیلی خاص و محلی است و برداشت آن هم بسیار مشکل است، کاکائو چونچو نام دارد که دوست داران بسیار زیادی را دارد. زمین پنج هزار تا پنجاه هزار هکتار می‌تواند یک مزرعه خوبی برای کاشت این نوع کاکائو باشد که به‌طور میانگین از هر هکتار این زمین می‌توان تقریباً یک هزار کیلوگرم محصول برداشت کنیم. هشتمین تولید کننده کاکائو در جهان و سومین در قاره آمریکای جنوبی، کشور پرو می‌باشد.

فقط در سال ۲۰۱۱ میلادی، کشور پرو توانست با صادر کردن قهوه بیش از ۴۱ میلیارد دلار پول در آورد که در سال‌های اخیر این در آمد سیر تصاعدی را داشته است. یک شرکتی به نام utz ثابت کرد که می‌توان با پسبند های آسیاب قهوه، علاوه بر تولید انرژی، تغییرات جوی را کنترل و از منابع آبی محافظت کرد و بعدها این شرکت نه تنها این را ثابت کرد بلکه بعدها توانست این کار را عملی کند.

سفر به لیما

طبق گفته‌های فوق، لیما پایتخت دیدنی کشور کاکائو (پرو) در آمریکای لاتین می‌باشد. هرساله صدها هزار گردشگر هیجانی از نقاط مختلف جهان برای گشت گذار به شهر لیما، واقع در جنوب قاره آمریکا می‌آیند.

پلاسا دِ آرماس (plaza de armas) نام میدان اصلی شهر می‌باشد که بناهای تاریخی زیادی در هر گوشه این میدان وجود دارد. کاخ دولت در یک سوی این میدان تاریخی قرار دارد. کاخ دولت، مهم‌ترین ساختمان دولتی در پرو است. این سخنی است که از دهان لویس رپرتو، مدیر عامل انجمن بین‌المللی موزه‌های آمریکای، بیرون آمده است.

میدان پلاسا دِ آرماس (plaza de armas)

میدان پلاسا دِ آرماس (plaza de armas)

حتما ببینید: اجاره سوئیت در تهران

خانه دولت، همان خانه‌ای است که آخرین فرماندار پیش از حمله اسپانیایی‌ها به پرو در آن می‌زیست. در پرو در دست داشتن آب به معنای در دست داشتن قدرت می‌باشد و به همین خاطر خانه دولت به دلیل داشتن تأسیسات مربوط به انتقال آب دارای یک شکوه و ابهتی می‌باشد. از مکان‌های تاریخی می‌توان به کلیسای جامع، کاخ دولتو آرج بیشاب اشاره کرد.

تنها پایتخت در آمریکای جنوبی که در حاشیه‌ی اقیانوس آرام قرار دارد، شهر لیما می‌باشد. طی قرن‌های ۱۷ و ۱۸ دزدان دریایی به لیما حمله کردند و به خاطر همین یکی از معروف‌ترین میدان‌های این شهر را به نام «پلاسا دِ آرماس» نام گذاری کردند که معنای آن میدان اسلحه است، ولی معنای آن به زبان اسپانیایی میدان ارتش است.

آن زمان هرگاه که آژیر خطر حمله دزدان دریایی زده می‌شد، مردم به کاخ دولت می‌رفتند زیرا که اسلحه در آنجا نگه داری می‌شد.

یکی دیگر از اماکن تاریخی لیما خیابان مرسوم به «خیرون دِ لایونیون» می‌باشد که در شرق میدان «پلاسا در آرماس» قرار دارد. ثروتمندان این شهر معمولاً قرارهای خود را در این جا می‌گذارند.

تصویری از خیابان جیرن دلایونیون - دیدنی های شهر پرو

تصویری از خیابان جیرن دلایونیون – دیدنی های شهر پرو

به دلیل تبدیل شدن این مرکز تاریخی به یک مرکز خرید، امروزه شکل جدیدی به خود گرفته است. در دوره‌ای که ادبیات در آنجا درخشید، منظورمان سال‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ میلادی می‌باشد این مکان محل انجام کارهای اجتماعی بود. می‌توان به‌جرئت گفت لیما یعنی «خیرون دِ لایونیون» و «خیرون دِ لایونیون» عنی پرو.

یکی دیگر از جاذبه‌های فرهنگی لیما موزه هنرهای زیبا می‌باشد که به نام «مالی» معروف است. در سال ۱۸۷۲ میلادی اولین نمایشگاه بین‌المللی در این موزه بر پا شد. از دوران پیش از کشف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب تا به امروز، یک مجموعه هنری بسیار با ارزش در پرو از آن زمان که معرف به دوران پیشا کلمبی می‌باشد، در موزه نگهداری می‌شود.

موزه مالی در پرو

موزه مالی در پرو

مطالب پیشنهادی » درامد مهندسان در امریکا

برای مشاهده قسمت بعدی کلیک فرمایید.

در قسمت اول و قسمت دوم این نوشتار، به تشریح نکاتی در رابطه با کشور زیبای پرو پرداختیم. در این قسمت این موضوع را ادامه خواهیم داد:

محله هنری برانکو

در دوران پیشا کامبلی از سرامیک‌های بسیار زیبایی استفاده می‌شد و هم چنین در محله‌ی هنری برانکو آثار بسیار زیادی همچون نقاشی‌های از زندگی روستایی و نقره کاری مربوط به دوران استعمار و همچنین آبرنگ، طراحی پارچه‌ها در قرن بیستم در این مجموعه نگهداری می‌کنند. در لیما محله هنری بارانکو وجود دارد. در این محله نگارخانه، کافه و رستوران‌های کوچک بسیاری وجود دارند و به این ترتیب در این محله سه موزه عظیم، ۲۴ نگار خانه و کارگاه‌های هنری بسیار وجود دارند.

نمایی از هتل بی - دیدنی های کشور پرو

نمایی از هتل بی – دیدنی های کشور پرو

قصر موسوم به هتل «بی (hotel b)» یکی دیگر از مکان‌های بسیار زیبا و دیدنی بارانکو می‌باشد. پس‌ازاینکه این هتل حدوداً بیست سال متروکه ماند، دولت اقدام به بازسازی کرد و این بازسازی و مرمت کاری حدوداً سه سال طول کشید. این هتل در سال ۱۹۱۴ میلادی به عبارتی دیگر یعنی ۱۰۲ سال پیش احداث شد.

سواحل اقیانوس آرام یک مکان بسیاری خوبی برای تماشای غروب خورشید می‌باشد و گردشگاهی به نام «مالکون (malecoon)» که در منطقه «میرافلورس (miraflores)» قرار دارد، مناسب‌ترین مکان برای تماشای این غروب می‌باشد.

 گردشگاه «مالکون (malecoon)» در پرو برای دیدن غروب آفتاب

گردشگاه «مالکون (malecoon)» در پرو برای دیدن غروب آفتاب

تبلیغ: اجاره آپارتمان مبله در تهران

پیش از دوران اینکاها در پرو یک مکانی به نام هوآکاپوکالانا (huaca puciianaa) وجود دارد که یکی از شاهکارهای معماری و نشانه‌ای منحصر به فرد و یکی از مکان‌های جذاب و دیدنی لیما به شمار می‌آید.

آشپزی در کشور قهوه

افرادی که در کنار اقیانوس‌ها اقامت می‌کنند معلوم است که با آبزیان و جانوران دریایی در مرتبط هستند و ذائقه آن‌ها نسبت به آن طرف است. طبق آمارها می‌توان نوشت که یکی از کشورهایی که متنوع‌ترین ذائقه را در میان ملت‌های جهان دارند، مردم کشور قهوه آمریکای جنوبی است. سخت پسندها در مورد غذا می‌توانند به غذاهای این کشور مراجعه کنند زیرا که آشپزی رنگارنگ، هیجانی و جذاب پروها در جهان نامی می‌باشد.

طبخ غذاهای این کشور، اکثراً از طعم و رایحه گیاهان و میوه‌های موجود در کوه‌ها و جنگل‌های کشور خود به دست می‌آید و به همین خاطر در رستوران‌های بین‌المللی، غذاهای زیبای آمریکای جنوبی و به‌خصوص پرو دیده نمی‌شود و اگر هم باشد طعم اصلی را به هیچ عنوان نمی‌دهد.

غذای پرو همچون این است که آشپزی را تصور کنید که طعم غذاهای اسپانیایی و آفریقایی، آسیای و فرانسوی و ایتالیایی، پیش از دوره‌اینکاها (امپراتوری اینکا ۱۴۳۸-۱۵۳۳ که یک امپراتور سرخ پوستی در آمریکای جنوبی بود) و دوران اینکاها را که به دلیل مهاجرت افراد زیاد آورده شده است را گرد هم بیاورد. یکی از غذاهای محبوب کشور پرو، غذای لومو سالتادو می‌باشد.

صبحانه معروف در کشور پرو

صبحانه پرو خود یکی از ديدني هاي پرو به شمار می آید.

صبحانه پرو خود یکی از ديدني هاي پرو به شمار می آید.

صنعت غذا در پرو و به‌ویژه در لیاما همان پایتخت پرو، از اهمیت به خصوصی برخوردار‌است، زیرا که درآمد خوبی از این صنعت به دست می‌آورند و با توجه به گفته‌ها، در سال ۲۰۱۶ میلادی حدوداً بیش از ۶ میلیارد دلار از این صنعت، در آمد کسب کرده است. یکی از مهم‌ترین افتخارات مردمان این کشور این است که قریب به چهل درصد از مردم پرو صنعت غذا و رستوران داری پیش گرفته‌اند.

ویر جیو مارتینز از مشهورترین سر آشپزهای شهر لیما می‌باشد و این رستوران مرکزی در سال ۲۰۱۳ در بین ۵۰ رستوران برتر دنیا قرار گرفت. به همین خاطر دوستداران غذا به این شهر جذب می‌شوند و باجرئت می‌توان گفت که در لیما همه چیز پیدا می‌شود.

غذای مخصوص پرو: سویچه

نظر تریپ ادوایزری ها این است که او غذاهایی را وارد منو کرد که نه چندان شناخته شده بودند و وقتی که از غذاهای مخصوص او می‌خوریم انگار که اکوسیستم پرو را به گوشت و خون خود وارد کرده‌ایم.

«قبل از اوج» همان طعمی هست که به گفته‌ی سرآشپز ویرجیو مارتینز ویلزما آن را ارائه می‌دهیم.

سویچه نام غذای مخصوص پرو است.

سویچه نام غذای مخصوص پرو است.

همچنین بخوانید: ویلا کیش

در داخل بشقاب‌ها غذایی‌ها را می‌یابید که از موادی تشکیل شده‌اند و این مواد می‌تواند از مکان‌های گوناگون به وجود بیایند. غذاهای آن‌ها می‌تواند از اعماق دریا شروع بشود و بعد در ارتفاعات یعنی کوه‌های آند و همچنین در جنگل آمازون تمام شود. مثلاً می‌توان به دسری اشاره کرد از نوعی باکتری موجود در مرداب‌ها و از خاک رس تهیه می‌شود.

مکانی که می‌توان بسیاری از مواد اولیه به وجود آورنده طعم‌های غذایی آشپزی غنی پرویی را به دست آورد، محلی به نام سورکیو می‌باشد که یکی از مهم‌ترین بازارهای لیما محسوب می‌شود.۳۸۰۰ نوع سیب زمینی و ۳۰۰۰ نوع فلفل چیلی، میوه‌های که از لحاظ شکل و طعم و رنگ با هم تفاوت دارند، می‌توان در این بازار همه‌ی این‌ها که ذکر شد را یافت. در زمان اینکاها در غذای «سه ویچه» که یک غذای پرویی هست، به‌جای لیموترش از تامبو دلاسیرا که یکی از محصولات آن‌ها محسوب می‌شود، استفاده می‌کردند.

سویچه از غذاهای پرو - ديدني هاي پرو

سویچه از غذاهای پرو – ديدني هاي پرو

یکی از پر رونق ترین کارها در پرو، ماهیگیری از اقیانوس می‌باشد که یک صنعت خوبی برای ساکنان این کشور به‌حساب می‌آید. ماهیگیران صیدهایی همچون خرچنگ، صدف و ساردین می‌کنند و آن‌ها را در بازاری به نام «شوریلوس» به فروش می‌گذارند.

برای خوردن «سه ویچه»، یکی از بهترین رستوران‌های موجود در لیما پیکان تارا می‌باشد در این رستوران همه نوع غذایی همچون برنج، اردک و حتی سوپ گوشت بز نیز یافت می‌شود ولی بهترین غذای این رستوران ماهی می‌باشد. بوری (عنبر ماهی ژاپنی)، کاربلیا (ماهی هامور) و کوژینوا (ماهی سیم اقیانوس جنوبی)، این‌ها سه نوع ماهی‌های معروفی هستند که در این رستوران طبخ می‌شوند.

یکی از ویژگی‌هایی که ماهی سویچه باید داشته باشد این است که باید کاملاً خام باشد و با لیمو باید به‌خوبی قاتى شود. یک نوشیدنی به نام «پیسکو» که بسیار خوشمزه است، باید به همراه ماهی خورشت سودادو و اردک نوشیده شود و غذاهایی که اسم بردیم، یکی آن‌ها باید آبدار باشد که آن همان ماهی خرشت سودادو هست و دیگری که همان خوراک اردک می‌باشد، باید آن‌قدر بپزد که بتوانیم آن را به‌راحتی با قاشق بخوریم. ماهی در رستوران پیکانتریا مخاطبین زیادی دارد به همین خاطر غذای اصلی این رستوران ماهی می‌باشد و همچنین در خارج از کشور پرو جوایز بسیاری را کسب کرده است.

مطالب پیشنهادی » بهترین شهر آمریکا برای مهاجرت – روستای افجه تهران

تهران سوئیت: مرکز اجاره ویلا در شمال

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

یک پاسخ به “مسافرت به پرو و جاذبه های گردشگری دیدنی بی نظیر سرزمین کاکائو +عکس”

  1. مریم گفت:

    اصلا بهش نمیاد آن چنان کشور پیشرفته ای باشه ها … فکر میکنم بیشتر به خاطر همون جاذبه های طبیعیش هست که معروف شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *