تهران سوئیت

تهران سوئیت

جاهای اسرارآمیز دیدنی و عجیب غریب دنیا (مکان های شگفت انگیز جهان) +عکس

جاهای اسرارآمیز دیدنی و عجیب غریب دنیا (مکان های شگفت انگیز جهان) +عکس
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۱ مرداد ۱۳۹۵

به گزارش «تهران سوئیت»، زمین همواره پر از شگفتی های گوناگونی در طبیعت خود بوده است. بعضی از این شگفتی ها در محل زندگی مردم بوده و از این رو ، بسیار معروف گشته و به عنوان جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی دنیا شناخته می شوند. گردشگران ، برای دیدن شگفتی های طبیعی به دهکده ها و اقصی نقاط جهان سفر می کنند و از آن مکان ها فیلم و عکس تهیه می نمایند. در مقابل بعضی از این مکانهای دیدنی جهان و مکان های دیدنی و اسرار آمیز هم وجود دارند که اصلا در محل زندگی انسان ها نبوده و در اطراف آن ها هیچ انسانی تردد نمی کند. این مناطق اسرار آمیز و جاهای دیدنی جهان (که این اماکن دیدنی جهان همین الان هم بسیاری به صورت کشف نشده در دنیا وجود دارند)، بالطبع مدت زمان نسبتا بیش تری می برد تا کشف گردند. در نوشته زیر ، ده منطقه فوق العاده اسرار آمیز و اماکن دیدنی دنیا را برای شما علاقه مندان به آپارتمان مبله در تهران آورده ایم . پس با ما همراه باشید:

آبشار خون ، قطب جنوب

در قطب جنوب ، در قسمت یخچال تیلور ، پدیده ای شگرف وجود دارد که هر ساله ، تعداد زیادی از گردشگران را از اقصی نقاط جهان به آن جا می کشاند. شاید باورتان نشود ، اما در این مکان ، آبشاری که تصور می شود پر از خون است ، جاری است . رنگ آب آبشار قرمز بوده و قرمزی آن دقیقا به حالت لخته خونی در آب جاری است . همین حرف کافی بود تا شایعات فراوانی برای آن ساخته شود . برای همین بسیاری برای آن افسانه های قتل تعدادی زیادی انسان و … ساختند.

آبشار خون ، قطب جنوب - تصاویر جاهای عجیب دنیا

آبشار خون ، قطب جنوب – تصاویر جاهای عجیب دنیا

اما پس از شروع این شایعات ، میکروبیولوژیست ها و پژوهشگران متعدد بر روی آب و املاح آن آزمایش انجام دادند و متوجه شدند که قرمزی های داخل آب خون نیست ؛ بلکه مخلوط عناصر آهن و سولفور حاصل از انجام میکروارگانیسم های زیر یخ می باشد. با این حال هنوز ، این قسمت از جهان ، به نام آبشار خونین شناخته می شود. و هرساله گردشگران زیادی برای دیدن به سراغ آن می روند.

مانکتن، نیوبرانزویک، کانادا

تپه آهن ربایی از جاهای اسرارآمیز دنیا

تپه آهن ربایی از جاهای اسرارآمیز دنیا

در استان نیوبرانزویک کانادا ، تپه ای وجود دارد که گردشگران زیادی را از سرتاسر جهان به خود جذب می کند ، این تپه به نام تپه آهنربایی (Magnetic Hill) معروف است . خاصیت جالب این تپه این است که ماشین هایی که روی جاده های آن رانندگی می کنند ، از اول تا آخر مسیر می توانند ماشین خود را خاموش کنند، چرا که در طول مسیر ، ماشین خود به خود حرکت می کند. جالب است که در این تپه ، حتی در سربالایی ها هم ماشین خود به خود به سمت بالا کشیده می شود (یعنی خلاف جاذبه) . به همین دلیل ، بسیاری فکر می کردند که میدان مغناطیسی باعث می شود که ماشین در سربالایی هم بتواند بالا برود و از این رو ، نام آن را تپه آهنربایی گذاشتند.

جزیره سرتسی ، ایسلند

جزیره سرتسی ، ایسلند از جاهای بسیار عجیب دنیا

جزیره سرتسی ، ایسلند از جاهای بسیار عجیب دنیا

همیشه بخشی از اخبار اسرار آمیز مربوط به جزیره هاست. جالب است بدانید که قبل از سال ۱۹۶۳ ، کشتی ها از منطقه ای در دریا که به کلی آب بود عبور می کردند ، اما درست چهار سال بعد ، یعنی سال ۱۹۶۷ در هنگام عبور متوجه شدند که جزیره ای بسیار بزرگ در وسط دریا سبز شده است! این اتفاق آن قدر عجیب بود که بسیاری از ملوانان با خود فکر می کردند که راه را اشتباه آمده اند. اما تحقیقات بعدی نشان داد که فوران آتشفانی در کف دریا ، علت به وجود آمدن این تپه بوده است. این جزیره که به ناگهانی در دریا ظاهر شد ، تا امروز عامل تعجب بسیاری بوده است.

تخته سنگ های موراکی ، نیوزلند

تخته سنگ های موراکی ، نیوزلند از جاهای دیدنی شگفت انگیز

تخته سنگ های موراکی ، نیوزلند از جاهای دیدنی شگفت انگیز

در نیوزلند در ساحل موراکی ، سنگ هایی با ظاهر تکه تکه و پراکنده دیده می شوند. وجود چنین سنگ هایی به یکباره در میان شن های نرم ساحل آن هم به یکباره باعث شگفتی بسیاری شد. اما آزمایش هایی که روی این سنگ ها انجام شد ، مثل بمب در جهان صدا کرد. آزمایشات ژئوتکنیکی نشان می داد که عمر این سنگ ها ، نه ده ها سال ، نه صد ها سال ، نه هزاران سال ، نه ده ها و صدها هزار سال است . بلکه عمر این سنگ ها به چند میلیون سال قبل باز می گردد. این سنگ های ساده آن قدر قدیمی هستند که برخی موجودات عصر ژوراسیک در دل این سنگ ها به شکل فسیل موجود هستند.

مجمع الجزایر لانگیربین ، نروژ

مجمع الجزایر لانگیربین ، نروژ از جاهای دیدنی عجیب دنیا

مجمع الجزایر لانگیربین ، نروژ از جاهای دیدنی عجیب دنیا

مجمع الجزایر لانگیربین ، قطعا یکی از نقاط عجیب و اسرار آمیز روی زمین است . جالب است که در طول سال در این مجمع الجزایر همه چیز عادی است . اما از روز ۲۰ آپریل تا ۲۳ آگوست ، دیگر خورشید کلا غروب نمی کند و شهر به صورت پیوسته در حالت روز قرار دارد. (یعنی اصلا در این بازه شب نداریم ! ) جالب است که کلا مردم این شهر در تمام روزهای سال از وضعیت خورشید روز و شب را می فهمند اما در این چند ماه ، همه دائما با خودشان ساعت حمل می کنند تا در صورتی که به ساعات شب رسیدند ، متوجه شوند !

پاماکات ، ترکیه

پاماکات ، ترکیه از جاهای دیدنی و عجیب دنیا

پاماکات ، ترکیه از جاهای دیدنی و عجیب دنیا

در جنوب غربی ترکیه ، قسمتی کاملا شبیه یک جزیره یخی قرار دارد ، به علاوه از این جزیره یخی بخار هم بلند می شود و این باعث تعجب بسیاری شده است. در حقیقت، علی رغم چیزی که مانند یخ دیده می شود ، این قسمت از زمین یخی نیست ، بلکه در این قسمت ، ۱۷ چشمه آب گرم طبیعی جریان دارند. تحقیقات نشان می دهد که در آب این ۱۷ چشمه ی آب گرم، مقدار زیادی املاح از جمله کلسیم کربنات موجود است . این کلسیم کربنات ها به تدریج در طول زمان رسوب کرده اند و این زمین یخی ، در واقع مجموع همان رسوب های کلسیم کربنات است. جالب است که دمای آب در این چشمه های آب گرم به ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد و از لحاظ دمایی مشابه مانند جکوزی آب گرم می باشد.

مسیر مسابقه پلایا ، دره مرگ ، کالیفرنیا

مسیر مسابقه پلایا ، دره مرگ ، کالیفرنیا از جاهای شگفت انگیزدنیا

مسیر مسابقه پلایا ، دره مرگ ، کالیفرنیا از جاهای شگفت انگیزدنیا

در بخشی از کالیفرنیا که دره مرگ نامیده می شود ، زمینی وجود دارد که مسیر مسابقه پلایا لقب گرفته است. دلیل این نام گذاری مشخص است: در واقع زمین این بخش از زمین ، کاملا حالت کویری و صاف دارد ، اما تکه سنگ هایی در آن دیده می شود. جالب است که وقتی برای مدتی مثلا چند ساعت دوباره به این سنگ ها نگاه می کنیم ، متوجه می شویم که انگار سنگ ها دارند به صورت خود به خودی به آرامی روی زمین حرکت می کنند. یعنی به زبان ساده ، این سنگ ها در بیابان شناور هستند و در اثر حرکت ، ردی از خود به جای می گذارند. دانشمندان و نظریه پردازان مختلف در این باره نظریات مختلفی ارائه داده اند ولی هنوز پاسخی قطعی برای حرکت خود به خودی و عجیب سنگ ها در این صحرا داده نشده است. این موضوع ، باعث شده است که گردشگران تمایل بیشتری نشان دهند که این پدیده را از نزدیک ببینند. در تصویر بالا هم یک قطعه سنگ و مسیر حاصل از حرکت آن مشاهده می گردد.

آبشار شعله ای ، اورچارد پارک ، نیویورک

آبشار شعله ای ، اورچارد پارک ، نیویورک از جاهای عجیب جهان

آبشار شعله ای ، اورچارد پارک ، نیویورک از جاهای عجیب جهان

در اورچارد پارک نیویورک پدیده ای وجود دارد که برای بسیاری از طبیعت گردان بسیار جالب است. اگر از آبشار اورچارد پارک عبور کنید ، امکان دارد که شعله ای که از سنگ خارج می شود را در زیر آبشار ببینید ، جالب است که این شعله معمولا به صورت ۲۴ ساعته در شبانه روز روشن است. اما به علت این که شعله زیر آب آبشار است ، نور آن کمی عجیب به نظر می رسد.

اما علت چیست ؟

تحقیقات روی این بخش نشان داده که محل شعله ، به منبع گاز طبیعی متان که در زمین جمع شده است ، متصل می باشد. با بررسی های انجام گرفته شده  ، این نقطه روزی یک کیلوگرم گاز متان آزاد می کند که این میزان برای تامین سوخت این شعله کافی می باشد. شاید برای بسیاری این سوال مطرح شود که چرا این نقطه با پاشیدن آب آبشار خاموش نمی شود. در پاسخ باید گفت که این نقطه طبیعتا مانند هر شعله ی دیگری با ریختن آب روی آن خاموش می گردد اما معمولا کوهنوردان که فندکی در جیب دارند و این نقطه را می شناسند ، در هنگام گذر از این نقطه آن را دوباره روشن می کنند. این نقطه که تا قرن ۲۰ کشف نشده بود ، تا آن زمان خاموش بود و فقط از آن گاز تراوش می کرد اما در اوایل قرن ۲۰ ، شخصی به طور اتفاقی در این قسمت آتش روشن کرد و این نقطه کشف شد.

آبفشان باایمان پیر ، پارک ملی یلو استون

آبفشان باایمان پیر ، پارک ملی یلو استون از جاهای عجیب در دنیا

آبفشان باایمان پیر ، پارک ملی یلو استون از جاهای عجیب در دنیا

در ایالت ویومینگ ایالات متحده امریکا ، پارک یلو استون هرساله جاذبه های گردشگری فراوانی از سرتاسر دنیا به خود جذب می کند. این پارک در سال ۱۸۷۲ ساخته شد و دلیل ساخت پارک هم آن بود که در منطقه آن آبفشان های زیادی ( بیش از ۳۰۰ عدد) وجود دارد. این آبفشان ها هر از گاهی فوران کرده و به صورت ناگهانی آب را به طور طبیعی از دل زمین به آسمان پرتاب می کنند. بزرگ ترین این آبفشان ها، آبفشانی به نام باایمان پیر (Old Faithful) می باشد. در این آبفشان ، باید برای هر فوران یک تا دو ساعت منتظر ماند . پس از سپری شدن انتظار ، به یک باره آب با شدت به آسمان پرتاب می گردد. به طور کلی هر فوران آب دو تا پنج دقیقه ادامه دارد و این خود باعث می شود که گردشگرانی که یک یا دو ساعت برای دیدن فوران آب صبر کرده اند ، در آن چند دقیقه فرصت را غنیمت بشمارند و شروع به فیلم برداری و عکس برداری از آن چند دقیقه کنند. البته فوران ها آهنگ و نظم خاصی ندارد که مثلا هر چند دقیقه یک بار رخ بدهد. اما حدود آن ها مشخص است. به علاوه به علت شدت فشار فوق العاده آب ، حتما می بایست بازدیدکنندگان در فاصله ایمنی از آبفشان قرار گیرند.

رعد و برق های الگا ، ونزوئلا

رعد و برق های الگا ، ونزوئلا از جاهای عجیب غریب دنیا

رعد و برق های الگا ، ونزوئلا از جاهای عجیب غریب دنیا

در الگا در ونزوئلا شرایط بسیار خاصی برای هوا وجود دست به دست هم داده اند ! رطوبت خاص ، ارتفاع خاص از سطح دریا ، نزدیکی به کوهستان و ویژگی های جغرافیایی دیگر ، باعث می شود که آسمان اولگا ، بیش ترین فعالیت رعد و برق را داشته باشد. جالب است که در طول سال در بیش از ۲۰۰ شب تا صبح رعد و برق در آسمان می زند! تعداد صاعقه ها گاهی آن قدر زیاد می شود که حتی به ۲۵ صاعقه در دقیقه می رسد. سازمان هواشناسی ونزوئلا در همین راستا تعداد رعد و برق بیش از ۱۲ عدد در دقیقه را به عنوان تعداد بیش از حد مجاز و حالتی که باید مواظب شرایط بود ، اعلام کرده است. در همین راستا ، بسیاری از گردشگران سرتاسر جهان برای دیدن صاعقه از نزدیک ، شب ها به الگا آمده و تا صبح مشغول تماشای رعد و برق های غول آسا می شوند.

کلمات کلیدی» عکس جاهای شگفت انگیز دنیا,کلیپ جاهای عجیب دنیا,مکان های اسرارآمیز دنیا,مکان های اسرارآمیز دنیا را بشناسید,مکان های شگفت انگیز,مکان های شگفت انگیز دنیا,مکان های شگفت انگیز زمین,مکانهای شگفت انگیز جهان

تبلیغ: اجاره سوئیت ساحلی در کیش

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

3 پاسخ به “جاهای اسرارآمیز دیدنی و عجیب غریب دنیا (مکان های شگفت انگیز جهان) +عکس”

 1. آوا گفت:

  واقعا عالیه ولی فک نمی کنم که پولای ما قد بده که اینجور جاها رو بریم و ببینیم :))

 2. اسما گفت:

  ینی واقعا جل الخالق
  اخه چه چیزای عجیب و غریب و شگفت انگیزی تو این دنیا هست که ما هنوز نمیشناسیم
  من خودم به شدت دنبال موضوعات اسرار آمیز و شگفت انگیز هستم و هرچی مستند تو بازاره رو خریدم باز میام نت سرچ می کنم چیزای جدید هست… این دنیای ما دنیای شگفتی هاست

 3. ملیکا گفت:

  اون موردی که در مورد کانادا بود رو یه جای دیگه هم خونده بودم حتی به قدری رسانه ای شده که یه مستند علمی براش درست کرده بودن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *