تهران سوئیت

تهران سوئیت

راهنمای سفر به سنگاپور به صورت کامل و تصویری

راهنمای سفر به سنگاپور به صورت کامل و تصویری
منتشر شده توسط مدیریت در ۳ آذر ۱۳۹۷

کشور سنگاپور که از تعدادی جزیره تشکیل شده، مساحتی در حدود ۷۲۰ کیلومتر مربع دارد. این کشور آسیایی یکی از مراکز بزرگ داد و ستد کالا در جهان بوده و یکی از ۳ کشور- شهر مستقل کنونی در جهان می باشد. گرچه سنگاپور از نظر ذخایر معدنی، فقیر محسوب می شود، اما با تکیه بر بخش خدمات، توانسته است به یکی از پررونق‌ ترین کشورهای جهان تبدیل شود، به نحوی که هم ‌اکنون سنگاپور چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا و سومین مرکز بزرگ پالایش نفت در دنیا تلقی می گردد.

 

حتما بخوانید » اجاره روزانه خانه در تهران

وضعیت آب‌ و‌هوایی سنگاپور:

سنگاپور معمولا آب ‌و‌هوای ثابت و یکنواختی دارد. به دلیل قرار گرفتن در کنار دریا، رطوبت و بارندگی در آنجا زیاد است. متوسط دمای هوای آن بین ۲۵ تا ۳۱ درجه سانتی ‌گراد بوده و متوسط رطوبت نسبی آنجا بین ۷۰ تا ۸۰ درصد می باشد. تقریبا ۴۰ درصد از روزهای سال، رعد و برق رخ می دهد. گرم ‌ترین ماه سال ماه آوریل، خنک ‌ترین ماه سال ماه ژانویه و مرطوب ‌ترین ماه سال ماه نوامبر می باشد.

بهترین زمان برای سفر به سنگاپور:

از آنجایی که در تمام طول سال، این جزیره دارای آب ‌و‌هوای گرم استوایی می باشد، پس امکان سفر در تمام ماه ‌های سال وجود داشته و در نتیجه قیمت‌ هتل ها در بیشتر ایام سال بالاست. به منظور صرفه جویی در مورد هزینه هتل، بهتر است از سفر کردن در زمان برگزاری رویدادهای محبوب و تعطیلات ملی از جمله سال نوی چینی، اجتناب گردد.

 

روش هایی برای صرفه‌جویی در هزینه ‌ها:

 • از وسایل حمل‌ و ‌نقل عمومی استفاده شود: با در اختیار داشتن کارت‌ های سفری توریستی، هزینه‌ روزانه‌ حمل‌ و نقل در سنگاپور، فقط ۱۰ دلار شده و از این کارت برای اتوبوس و مترو می ‌توان به طور نامحدود استفاده نمود.

 • صرف غذا در خیابان اسمیت: غرفه ‌های غذاخوری و فست فود فروشی های ارزانی در خیابان اسمیت، وجود دارند که سفارش غذا در آن‌ها کمتر از ۶ دلار خواهد شد.

 • صرف غذای ارزان: هزینه وعده های غذایی در محله‌ هایی مثل هند کوچک یا محله‌ چینی‌ها و یا غرفه‌های خیابانی در سراسر شهر فقط چند دلار هزینه دارند.

 • کوچ سرفینگ را امتحان کنید: با استفاده از سایت «کوچ‌سرفینگ» می توان در منزل یکی از اهالی سنگاپور اقامت نموده و البته دوستان جدیدی هم پیدا کرد.

 • عدم نیاز به استفاده از آب بسته ‌بندی شده: در سنگاپور، آب های لوله ‌کشی شهری آشامیدنی می باشد و نیازی به خرید آب‌ های بسته‌ بندی شده نیست.

 • استفاده از تورهای پیاده ‌روی رایگان: تورهای رایگان پیاده‌ روی و گردش در شهر توسط شرکت‌های مختلفی همچون Singapore Footprints ارائه می شوند و اطلاعات خوبی را مورد تاریخ، فرهنگ و معماری سنگاپور در اختیار گردشگران قرار می دهند.

حقایقی جالب در مورد سنگاپور:

 • سنگاپور کمترین آمار فساد را در میان کشورهای آسیایی و رتبه پنجم را در آمار جهانی دارا می باشد.
 • والدین سنگاپوری به کودکانشان خوب رفتار کردن را می‌ آموزند و دولت هم به والدین چنین آموزش ‌هایی را ارائه می دهد.
 • سنگاپوری ها علاقه‌ عجیبی به توالت دارند، از اینرو در سازمان ملل طرحی را مطرح نمودند تا روز ۱۹ نوامبر به عنوان «روز جهانی توالت» تعیین گردد.

 • طبق قوانین سنگاپور، اگر فردی پس از استفاده از توالت‌ های عمومی آن را تمیز نکند، مجرم شناخته می ‌شود و باید ۱۵۰ دلار جریمه پرداخت کند.
 • در قوانین سنگاپور، ادرار در آسانسور ممنوع می باشد از اینرو در آسانسورهای این کشوردستگاه ‌های تشخیص ادرار تعبیه شده است که به محض تشخیص بوی ادرار، به طور خودکار درب های آسانسور را قفل نموده تا پلیس حضور یابد.
 • در سنگاپور، هفتم نوامبر روز ملی درخت‌ کاری اعلام شده و تمامی اهالی این کشور در این روز یا درخت می ‌کارند و یا درختان را به عنوان کادوی تولد یا هدیه‌ عروسی به فرزندانشان تقدیم می‌ کنند.

 • گرچه در سنگاپور نرخ مالکیت خانه در حدود ۹۲ درصد می باشد اما بیش از ۸۰ درصد جمعیت این کشور در خانه‌های دولتی و سازمانی زندگی می ‌کنند.
 • مردم سنگاپور سریع ‌ترین عابرین پیاده در جهان هستند.
 • در سنگاپور جویدن آدامس ممنوع می باشد مگر این که توسط پزشک تجویز شده باشد.

 • ۲ سال زندان یا صد هزار دلار جریمه‌ نقدی به عنوان مجازات قاچاق آدامس به این کشور تعیین شده است.
 • تنبیه با چوب از مجازات قانونی در سنگاپور محسوب می شود.
 • دولت سنگاپور برای آنکه مردم خواهان استفاده از اتومبیل شخصی نباشند قانونی وضع نموده است تا مالکان خودرو مکلف شوند ۵ برابر قیمت خودروی خود پول پرداخت نمایند تا پلاک برایشان صادر شود.

 • در سنگاپور نباید ارتفاع ساختمان‌ها بیش از ۲۸۰ متر باشد. در این کشور فقط ۳ ساختمان احداث شده است که ارتفاع آن‌ها دقیقا ۲۸۰ متر می باشد.
 • کشور سنگاپور پنجمین کشور وارد کننده‌ سلاح اعلام شده است.
 • کودکان سنگاپوری در زمینه‌ ریاضی و علوم در رتبه‌ اول جهان قرار دارند.

 • شعر سرود ملی سنگاپور بر روی اسکناس‌ های ۱۰۰۰ دلاری این کشور چاپ شده است.
 • گفته می شود دستمزد سالانه نخست وزیر سنگاپور در حدود ۷ میلیون دلار می باشد که ۴ برابر بیشتر از حقوق رئیس جمهوری آمریکا گزارش شده است.
 • در سنگاپور، ۱۷ درصد از کل جمعیت این کشور بالای یک میلیون دلار ثروت دارند.

 • در سال ۲۰۱۶ میلادی، سنگاپور گران ‌ترین شهر جهان اعلام شده است.
 • در سال ۲۰۱۶ میلادی، فرودگاه چانگی سنگاپور برای چهامین سال متوالی بهترین فرودگاه جهان اعلام شده است.
 • در سنگاپور، طی هر روز ۲ رستوران جدید افتتاح می گردد.

 • در سنگاپور مجموعه‌ای از درخت‌های مصنوعی به ارتفاع ۵۰ متر و به نام «باغ ‌های خلیج» احداث شده که از انرژی خورشیدی تغذیه می ‌کنند. گفتنی است امروزه این مجموعه به نماد فرهنگی و منطقه‌ گردشگری سنگاپور تبدیل شده است.
 • از آنجایی که در در مجامع عمومی سنگاپور آواز خواندن ممنوع می باشد مجازات ۳ ماه زندان یا جریمه نقدی یا هر دو برای قانون ‌شکنان در نظر گرفته شده است.
 • اتصال به وای ‌فای دیگران در سنگاپور ممنوع بوده و جریمه آن ۱۰ هزار دلار یا ۳ سال زندان یا هر دو اعلام شده است.

 • غذا دادن به کبوترها در سنگاپور جرم بوده و جریمه آن ۵۰۰ دلار می باشد.
 • در مجامع عمومی سیگار کشیدن ممنوع بوده و خرید سیگار هم غیرقانونی می باشد.
 • در سنگاپور برهنگی حتی در محیط اطراف منزل ممنوع است.

 • آشغال ریختن بر روی زمین برای اولین بار مشمول ۳۰۰ دلار جریمه می باشد و اگر این کار تکرار شود، فرد باید در حالی که کارتی تحت «من آشغال ‌ریز هستم» از گردنش آویزان است، یک بار در هفته خیابان‌ها را تمیز کند.
 • در مجامع عمومی سنگاپور، بیرون انداختن آب دهان جرم بوده و فرد باید هزار دلار جریمه پرداخت کند.

جاذبه‌های گردشگری و دیدنی در سنگاپور:

باغ ‌های گیاه ‌شناسی سنگاپور:

«باغ‌ های گیاه‌ شناسی سنگاپور» اولین جاذبه‌ سنگاپور است که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. از درختان این باغ می‌توان با عبور از مسیرهای پیاده‌ روی بازدید نمود. بخش‌های مختلف این مجموعه عبارتند از: باغ ارکیده، باغ بونسای، اکوگاردن (eco-garden)، اکولیک (eco-lake) و ….

پرنده‌ سنگاپوری (Singapore Flyer):

«پرنده‌ سنگاپوری» نام دومین چرخ و فلک بزرگ دنیا می باشد که بر فراز آن علاوه بر تماشای سنگاپور، می‌توان جزیره‌ Spice اندونزی و تنگه‌ Johor را نیز مشاهده کرد. پرواز با این چرخ و فلک حدود نیم ساعت زمان می‌ برد.

 

گردشگاه مارینا بی سندز (Marina Bay Sands):

مجموعه‌ گردشگاهی «مارینا بی سندز»، شامل یک هتل، نمایندگی فروش برندهای مشهور و یک مرکز خرید، موزه‌ Art Science، Sky park و سکوی بازدید از اسکای ‌پارک و یک استخر در سازه‌ای شبیه کشتی می باشد. شایان ذکر است فقط مهمانان هتل می‌توانند از این استخر استفاده نمایند اما بازدید از سکوی اسکای پارک برای عموم آزاد می باشد. بر فراز این سکو می‌ توان پل منحنی، بندر، باغ‌ های خلیج و افق شهر سنگاپور را نظاره گر شد.

 باغ‌های خلیج (Gardens by the Bay):

«باغ‌های خلیج» یک پارک طبیعی به وسعت ۱۰۰ هکتار است که در مرکز سنگاپور واقع شده و از سه باغ جنوبی خلیج، باغ شرقی خلیج و باغ مرکزی خلیج تشکیل شده است. باغ جنوبی بزرگ ‌ترین آنهاست. در این مجموعه، بازدید از بیشه‌ ابردرخت‌ها (Supertree Grove) بسیار جذاب است و در قسمت Cloud Forest Dome می توان بلند ترین آبشار داخلی دنیا را تماشا نمود.

 محله‌ چینی‌ها:

در «محله چینی ها»، هیجان و شور و نشاط خاصی وجود دارد. این محله شامل مرکز میراث چین، معبد هندوی Sri Mariamman و معبد Buddha Tooth Relic می باشد. این محله برای خوردن غذاهای چینی و ارزان و لذت بردن از تماشای فرهنگ چینی مکانی فوق ‌العاده است.

 

هند کوچک و خیابان عرب:

از بیش از ۲۰۰ سال پیش جمعیت کثیری از هندی‌ها، در «محله هند» سکونت داشته اند. امروزه این محله بسیار پررونق و رنگارنگ بوده و مکانی خوب برای خوردن غذای هندی و خرید لباس ساری می باشد.

«محله‌ عرب‌ها» نیز شامل مسجد تاریخی سلطان (احداث در سال ۱۸۲۵ میلادی) و رستوران‌های متعددی می باشد. خوردن غذا و شنیدن موسیقی عربی در این محله‌ پرجنب ‌و‌ جوش بسیار لذت بخش است.

 هتل رافلز (Raffles Hotel):

«هتل رافلز» یکی از آخرین هتل‌های مجلل قرن نوزدهمی می باشد که در سال ۱۸۸۷ میلادی احداث شده است. شهرت این هتل به خاطر خدمات و کیفیت غذا، معماری کلاسیک و باغ‌های استوایی آن است.

 موزه و شاپل چانگی (Changi):

در «موزه و شاپل چانگی»، عکس‌ ها، نامه‌ ها، نقاشی‌ ها و آثار شخصی بیش از ۵۰ هزار نفر از شهروندان و سربازان زندانی شده در زندان چانگی به نمایش گذاشته شده است. گردشگران با استفاده از تورهای همراه با راهنما و یا از تورهای صوتی می ‌توانند از این موزه بازدید نمایند.

باغ وحش سنگاپور:

«باغ وحش سنگاپور» که جزو بهترین موزه‌های جنگل بارانی دنیا می باشد، مکانی جالب برای گشت ‌و ‌گذاری چند ساعته بازدید کنندگان است. در این مجموعه، حیواناتی همچون میرکت، اژدهای کومودو، کانگورو، اورانگوتان، شامپانزه، گورخر، ببر سفید و ده‌ها گونه‌ جانوری دیگر در محیط‌ هایی شبیه به زیستگاه‌ های طبیعی خود نگهداری می‌ شوند. امکانات دیگر این باغ، سافاری رود، سافاری شبانه و پارک پرندگان Jurong می باشد.

 پارک Fort Canning:

دژ پارک «Fort Canning» در سال ۱۸۵۹ میلادی به عنوان پناهگاه نظامی احداث گردید ولی امروزه به عنوان مکانی برای اجرای گروه‌های مختلف هنری، کنسرت ‌ها، تئاترها، فستیوال‌ ها و برنامه‌های دیگر بکار می رود. در این پارک، بانگالوی (خانه‌ ییلاقی و خصوصی) سر استنفورد رافلز (پایه ‌گذار سنگاپور) در معرض بازدید علاقمندان قرار گرفته است.

 جزیره‌ سنتوزا (Sentosa):

«جزیره‌ سنتوزا» و «ساحل سیلوسو» (Siloso) دارای جاذبه فراوانی می باشد. در این ساحل امکاناتی همچون زمین ‌های مخصوص والیبال، قایق‌ سواری، موج‌ سواری و انواع ورزش‌های هیجان انگیز آبی، آکواریوم زیر آب و شنا با دلفین‌ها، دژ سیلوسو، مجسمه‌ مرلاین (که دارای سر شیر و بدن ماهی بوده و به نماد سنگاپور تبدیل شده است) وجود دارد.

منطقه اورچارد رود (Orchard Road):

«اورچارد رود» یکی از بهترین‌ مناطق خرید در سنگاپور است. در این منطقه ۲۲ مرکز خرید و ۶ دپارتمان استور، سالن سینما و سالن‌ های مالتی‌ مدیا وچندین غذاخوری‌های با غذاهای بین‌المللی وجود دارد.

اسکله‌ کلارک (Clarke Quay):

در حال حاضر «اسکله کلارک» قطب گردشگری و تجاری سنگاپور می باشد. این منطقه دارای رستوران ‌های ساحلی، تاکسی‌های دریایی و کروزهای متعدد است.

موزه‌ تمدن‌های آسیایی:

«موزه‌ تمدن‌های آسیایی» در بنای Empress Place واقع شده است. در این بنا که در سال ۱۸۶۵ میلادی و به سبک نئوکلاسیک احداث گردیده، فرهنگ‌های مختلف آسیایی را معرفی می گردد.

موزه و معبد بوداها (The Buddha Tooth Relic Temple and Museum):

«موزه و معبد بوداها» در سال ۲۰۰۲ میلادی افتتاح شده و یکی از نقاط دیدنی شهر سنگاپور محسوب می گردد. هر شنبه در ساعت ۲ بعدازظهر، تور معرفی معبد برگزار می شده که گردشگران را با قسمت های مختلف این معبد آشنا می کند. شایان ذکر است این تور رایگان و به زبان انگلیسی برگزار می گردد.

 

موزه Trick Eye Museum:

در این موزه می توان عکس هایی با نوعی خطای دید و سه بعدی ثبت نمود که واقعا جالب هستند. گفتنی است این موزه در جزیره سنتوزا واقع شده و از موزه های سه گانه کره جنوبی الهام گرفته شده است.

یونیورسال استودیوز:

«یونیورسال استودیوز» نام یک شهربازی در سنگاپور می باشد که از نقاط دیدنی این شهر برای توریست ها محسوب می گردد. این شهربازی دارای انواع جنگ های هوایی (با بازی های خاص و هیجان انگیز) انواع رولر کاسترها، بخشی با عنوان ترنسفورمرز (با الگو برداری از سری فیلم های مشهور آن) می باشد.

پارک شبانه روزی سافاری سنگاپور:

«در پارک شبانه روزی سافاری» سنگاپور، بازدید از حیواناتی که شب ها فعال هستند (بیش از ۲۵۰۰ عدد جانور)، میسر خواهد بود. در این پارک می توان از ۷ نقطه خاص بازدید نمود و سفری خاطره انگیز را تجربه کرد. شایان توجه است این پارک اولین پارک حیات وحش شبانه (Night Safari) در جهان محسوب می شود.

تله کابین مشهور سنگاپور (Singapore Cable Car):

این تله کابین از ارتفاعات قله Faber آغاز شده و تا جزیره تفریحی Sentosa امتداد می یابد. این مجموعه که بیش از ۱۰۰ کابین دارد دارای طولی در حدود ۵ کیلومتر می باشد. تماشای منظره ۳۶۰ درجه ای از طبیعت و نقاط دیدنی سنگاپور با این تله کابین میسر است.

پارک آبی Adventure Cove:

«پارک آبی Adventure Cove» برای افرادی که دوستدار تفریحات آبی هستند، بسیار جذاب خواهد بود. در این پارک انواع سرسره های آبی، اسنورکلینگ، استخرهای زیبا و مدرن، آکواریوم، رودخانه ای زیبا و از بیش از ۲۰ هزار ماهی استوایی وجود دارد.

 

جزیره‌ Pulau Ubin:

با زدید از جزیره‌ Pulau Ubin، به معنای «بازگشت به سنگاپور دهه‌ ۱۹۹۰» است. یعنی زمانی که مردم سنگاپور در روستاهای کوچک و ساده ای زندگی نموده و به مزرعه ‌داری و ماهی گیری مشغول بوده اند.

 

شهر برفی:

در مجموعه «شهر برفی» تجربه برف و برف بازی در کشورهای مناطق استوایی واقعا جالب است. در این مجموعه که دارای مساحتی در حدود ۳ هزار متر مربع می باشد امکانات مختلفی برای انواع بازی های برفی وجود دارد.

 

باغ پرندگان Jurong:

«باغ پرندگان Jurong» از بزرگترین باغ های پرندگان آسیا محسوب شده که دارای بیش از ۵۰۰۰ پرنده از ۴۰۰ گونه جانوری می باشد. وسعت این باغ در حدود ۲۰ هکتار است و بازدید کنندگان می توانند با انواع پرندگان عکس بگیرند.

  

چشمه های آب گرم سنگاپور:

«چشمه های آب گرم طبیعی» سنگاپور خاصیت قلیایی دارند و استفاده از آن به درمان بیماری هایی نظیر ورم مفاصل، روماتیسم و ناراحتی های پوستی بسیار کمک می کند. گفتنی است این چشمه ها در دمای ۷۰ درجه سانتی گراد بسیار سوزان می شوند و بهتر است از آنها استفاده نشود.

 

فرهنگ غذایی در سنگاپور:

در کشور سنگاپور، فرهنگ آشپزی بسیار متنوع می باشد زیرا از آشپزی مالایی، چینی، اندونزیایی، هندی و حتی انگلیسی و پرتغالی تاثیر پذیرفته است. گرچه در سنگاپور، جمعیت قابل توجهی از گیاه‌ خواران زندگی می ‌کنند اما به راحتی می‌توان غذاهای ملل مختلف دنیا را پیدا نمود. در ذیل به چند نمونه از غذاهای بومی و محلی سنگاپور اشاره خواهیم نمود.

فرنی قورباغه (frog porridge):

«فرنی قورباغه» از نظر مردم سنگاپور یکی از نرم ترین غذاها و از نظر بهداشتی یکی از تمیزترین غذاها محسوب می شود. روش طبخ آن اینگونه است که ابتدا این قورباغه ‌ها را در سویا، پیاز، فلفل قرمز، زنجبیل و الکل خوراکی خوابانیده و بعد می پزند. گفته می شود مزه این غذا بسیار به مرغ نزدیک است!

باکوته (bah kut teh):

«باکوته» (به معنای چای استخوانی)، نوعی غذای چینی است که به تدریج به یکی از محبوب ‌ترین غذاهای سنگاپور تبدیل گردیده است. این غذا یکی از بهترین، خوشمزه ‌ترین و معروف ‌ترین غذاهای خیابانی سنگاپور می باشد.

ماهی پهن سمبل (Sambal):

 «ماهی پهن سمبل» یا «ایکان باکار» یا «ماهی باربیکیو»، غذایی محبوب در بین اهالی سنگاپور است. این ماهی با سس تند سمبل طعم دار شده و در برگ موز کباب می کنند تا طعم طبیعی آن حفظ شود. سس سمبل ترکیبی از فلفل تند، بلاکان یا همان رب میگو، موسیر و ادویه ‌جات مخصوص ترشی می باشد که روی ماهی در حال کباب شدن ریخته می‌شود. گاهی از کلامانسی (نوعی میوه ترش) نیز برای خوش‌ طعم کردن این غذا استفاده می گردد. در سنگاپور، این غذا را می ‌توان در بازار «تامان جورانگ» یافت و میل نمود.

خرچنگ گل ‌آلود (mud crab):

 برای طبخ «خرچنگ گل آلود» یا «خرچنگ لجنی»، ابتدا خرچنگ را به صورت درسته در داخل روغن سرخ نموده و به آن یا فلفل سیاه و یا لایه نازکی از سس گوجه فرنگی به همراه فلفل قرمز می افزایند. این غذا را می ‌توان در «غذا فروشی دریایی لانگ بیچ» یا «غذاخوری خانه سرخ» که متخصص پخت خرچنگ با سس سیاه است پیدا نمود.

چلو مرغ (chicken rice):

«چلو مرغ» در سنگاپور غذایی ملی و نیمه‌ رسمی بوده و جزو خوشمزه ‌ترین غذاهای بین المللی محسوب می شود. در روش پخت، ابتدا مرغی بالغ و چاق که آغشته به روغن است را به صورت درسته با گوشت خوک و استخوان مرغ در ظرفی می پزند. پس از پخت، آن را قطعه قطعه نموده و همراه با برنج پخته شده در ظرفی قرار داده و به آن فلفل قرمز تند، زنجبیل و سس سویا می ‌افزایند. «چلو اردک» هم به همین روش طبخ می شود اما مزه متفاوتی دارد.

دورین (Durian):

 «دورین» نوعی میوه است که مزه عجیبی دارد یعنی مزه آن کمی به شیرینی شبیه است ولی شیرین نیست. این میوه را می ‌توان از بازار و فروشگاه تئوبون تک تهیه نمود.

او- لواک (OH-luak) و شای تاو کوای (chai tao kway):

«او- لواک، Oh-Luak» نوعی املت صدف است. این غذا با سرخ کردن تخم مرغ و نشاسته سیب زمینی همراه با سخت‌ پوستان تهیه می گردد.

 «شای تاو کوای، chai tao kway» هم شامل تخم مرغ سرخ شده در روغن ترب کوهی، کیک تربچه و ادویه بوده که معمولا در سنگاپور به عنوان صبحانه سرو می ‌شود.

کاری کله ماهی قرمز (red snapper head curry):

در کشورهای جنوب شرقی آسیا، کله ماهی، پایه تعدادی از غذاهای مشهور می باشد از جمله «کاری کله ماهی قرمز». در این غذا از کاری، بادمجان، بامیه، ادویه و فلفل و مقداری تمر هندی ترش استفاده می شود. مشهورترین مکان برای خوردن این غذا در سنگاپور، «غذاخوری گوا ما جیا» می باشد.

لاکسا کاری (curry laksa):

مواد تشکیل دهنده «لاکسا کاری»، سس نارگیل خامه‌ای، پاستا ورمیشل، کشک، تمبر هندی، پیاز، فلفل قرمز، خیار و آناناس، نعنای ویتنامی، زنجبیل و لوبیای سرخ شده می باشد که برش‌هایی از ماهی و میگو نیز در کنار آن سرو می‌شود.

تائو هوا (tao hua):

«تائو هوا» نوعی دسر دوست داشتنی است که به همراه شربتی شیرین و آمیخته با برگ پاندان که دانه‌های جینکو بر روی آن شناور است، سرو می گردد. این دسر هم به صورت گرم میل می گردد و هم سرد. گفتنی است در کنار این دسر سویا و بادام هم عرضه می ‌شود.

مراکز خرید سنگاپور:

سنگاپور یکی از کشورهایی است که بیش ‌ترین مراکز خرید را در آسیا داراست. در ذیل با معروف ‌ترین مراکز خرید سنگاپور آشنا خواهیم شد.

ایون اورچارد (ION Orchard):

در مرکز خرید «ایون اورچارد»، پوشاک، کیف و کفش، لوازم آرایشی، جواهرات، ساعت و غیره با بهترین برندها به فروش می رسند. در طبقه چهارم آن نیز یک نمایشگاه هنری برای نمایش هنر و فرهنگ‌های سراسر دنیا وجود دارد.

 

 مرکز خرید ویوو سیتی (Vivo City):

در مرکز خرید «ویوو سیتی» بزر‌گ ‌ترین سینمای سنگاپور، بزرگ ‌ترین مغازه اسباب ‌بازی فروشی، آمفی تئاتر، و چهار فودکورت وجود دارد. در این مرکز، نمایندگی های فروش برندهای معروفی همچون آرمانی (Armani) و گپ (Gap) و ساعت ‌های ساخت سوئیس و نیز مغازه‌های پوشاک، مغازه‌های کتاب ‌فروشی، آلات موسیقی، جواهرات، لوازم ورزشی، کفش، لوازم آرایشی، و داروخانه نیز در این مکان وجود دارند.

 

مرکز خرید پاراگون (Paragon):

«مرکز خرید پاراگون»، بنایی ۶ طبقه است که شامل مغازه‌های فروش پوشاک (با انواع برندهای معروف دنیا)، لوازم ورزشی، لوازم آرایشی و بهداشتی، کفش، جواهرات، اسباب ‌بازی، کتاب، لوازم کادویی، ساعت، رستوران‌های ۵ ستاره، کافه‌ و فست فود فرشی می باشد.

مرکز خرید نایتس‌بریج (Knights bridge):

 «نایس ‌بریج مال» که در هتل گرند پارک اورچارد (Grand Park Orchard) واقع شده است به فروش پوشاک مد روز و جواهرات اختصاص داده شده. در این مجتمع نمایندگی فروش برند آبرکرومبی اند فیچ (Abercrombie & Fitch)، تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger)، تاپ شاپ (Top shop)، تاپمن (Topman)، بروکس برادرز (Brooks Brothers) جواهرات و ساعت با برند هیوبولت (Hubolt) و فیلیپ استاین (Philip Stein) و … وجود دارند.

مرکز خرید مصطفی سنگاپور:

«مرکز خرید مصطفی» مرکز خریدی ۲۴ ساعته برای کالاهای لوکس و شیکی اعم از پارچه، ساعت، وسایل الکترونیکی، جواهرات، لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد خوراکی می باشد. این مرکز خرید در قلب منطقه «هند کوچک» واقع شده است.

ماندارین گالری (Mandarin Gallary):

در مرکز خرید «ماندارین گالری»، نمایندگی فروش بیش از ۵۰ برند معروف دنیا، چندین رستوران‌ زیبا با منوی غذاهای غربی و آسیایی و مکان هایی برای سرگرمی مشتریان وجود دارد.

بوگریس جانکشن (Bugris Junction):

مرکز خرید «بوگریس جانکشن» شامل دو بخش سرپوشیده و بخش فضای باز می باشد. در این مرکز خرید، برندهای معروف پوشاک و جواهرات از جمله تاپشاپ و تاپمن، لویس، کانورس، آدیداس و رستوران‌های کی. اف. سی و مک ‌دونالد حضور دارند.

فستیوال و جشن ها در سنگاپور:

 • «تایپوسام» جشنی دیدنی است که حوالی بهمن ماه برگزار می شود.

 • فروردین ماه فصل برگزاری فستیوال غذای سنگاپور است.

 • تیر ماه فصل برگزاری حراج بزرگ در سنگاپور است.

 • در ماه سپتامبر، فستیوال چینی ارواح گرسنه و ارواح درگذشتگان برگزار می شود.

 • در هر غروب ماه رمضان، خیابان عربها میزبان انواع غذاها بوده و به مناسبت عید فطر، جشنی سه روزه برگزار می گردد.

 • دیگر جشنواره های مهم سنگاپور عبارتند از: فستیوال بین المللی فیلم، جشنواره غذاهای سنگاپور، جشنواره پونگال، جشن سال نوی چینی، جشنواره چینگای، فستیوال مد سنگاپور.

 سوغات سنگاپور:

خشکبار:

«خشکبار و میوه‌ های خشک»، از محبوب ‌ترین سوغاتی‌های کشورهای استوایی می باشند که در سوپرمارکت‌ها، بازارچه‌های خیابانی به وفور یافت می شوند. در سنگاپور انواع و اقسام میوه‌های خشک به فروش می رسند که در میان آنها، انبه‌ خشک شده محبوبیت بیشتری دارد.

رول‌ میگوی فلفلی:

«رول میگوی فلفلی» نوعی اسنک ترد و لذیذ می باشد که در شکل‌ها و طعم‌های مختلف تهیه و به فروش می رسند. گفتنی است معمولا این رول‌ها در بسته ‌بندی‌هایی با تصویر مرلاین (Merlion)، از نماد نهای سنگاپور، عرضه می‌ گردد.

 

چای:

در سنگاپور، «چای» و انواع و اقسام چای‌های معطر بسیار شهرت دارد. در فروشگاه‌ TWG TEA این کشور علاوه بر چای سنگاپوری، چای‌ سرخ معمولی، چای سفید، چای زرد و نیز ۸۰۰ نوع چای دیگر در بسته ‌بندی‌های شیک و زیبایی به فروش می رسد. شایان ذکر است محصولات TWG TEA گران‌‌قیمت می باشند و در صورت لزوم می توان چای‌های ارزان‌ تر سنگاپوری را از سوپرمارکت‌های سطح شهر تهیه نمود.

کایا:

کایا یک نوع مربا است که با تخم‌مرغ، نارگیل و شکر تهیه می‌شود. این مربا به همراه نان تست، یک صبحانه‌ی مرسوم و پرطرفدار در سنگاپور است. در هر سوپرمارکتی می‌توانید این مربای لذیذ و سبزرنگ را پیدا کنید.

 

مرلاین آب ‌نباتی:

از مشهورترین سوغاتی‌های سنگاپور کوکی، آب ‌نبات و انواع شکلات به شکل مرلاین می باشند که در بسته ‌بندی‌های زیبا و با تصاویری از جاذبه‌های گردشگری سنگاپور به فروش می رسند.

تارت آناناس:

«تارت آناناس» نیز یکی دیگر از سوغاتی‌های سنگاپور است که با شکل‌های گوناگون عرضه می ‌شوند. محبوب ترین آنها تارت ‌های دایره‌ای شکل و متعلق به شرکت Bengawan Solo می باشند که در فروشگاه «تاکاشیمایا» و فرودگاه به فروش می رسند. گفتنی است این تارت ‌ها خیلی شیرین نبوده و تا ۶ هفته قابلیت ماندگاری دارند.

 

صنایع دستی پراناکان (Peranakan):

فرهنگ پراناکان ترکیبی از فرهنگ چینی و مالایی می باشد از اینرو محصولات و صنایع دستی آنها ترکیبی از فرهنگ این دو قوم است. در «موزه‌ پراناکان» می توان درباره این قوم و تاریخچه‌ آنها اطلاعات بیشتری کسب نمود وهمزمان از محصولات آنها نظیر صندل‌های دست ‌ساز با گلدوزی‌های زیبا، لباس‌ها و اشیای سرامیکی رنگارنگ به عنوان سوغاتی خریداری نمود.

پودینگ انبه:

«پودینگ انبه» از دسرهای لذیذ آسیایی می باشد که انواع مختلف آن در تمامی سوپرمارکت‌ ها به فروش می‌رسد.

دیگر محصولات با طرح مرلاین:

در سنگاپور هرچیزی را می توان با طرح مرلاین پیدا و به عنوان یادگاری و سوغات خریداری نمود مثل نشانه‌ کتاب، رومیزی، زیر لیوانی، انواع لباس، فنجان، اسباب ‌بازی و خودکار.

کیک شیفون پاندان (Pandan):

«کیک شیفون پاندان» یا «کیک سبز» از مشهورترین سوغاتی‌های سنگاپور است که بهترین نوع آن متعلق به شرکت Bengawan Solo می باشد گفتنی است این کیک با عصاره‌ برگ گیاه پاندانوس آماریلیفولیوس (Pandanus amaryllifolius) طعم ‌دار می‌ گردد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *