تهران سوئیت

تهران سوئیت

بزرگ ترین باغ وحش های جهان را بشناسید! + بزرگترین باغ وحش آنلاین دنیا

بزرگ ترین باغ وحش های جهان را بشناسید! + بزرگترین باغ وحش آنلاین دنیا
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۲۲ خرداد ۱۳۹۷

در تمام جهان باغ وحشها جزء پر طرفدارترین دیدنی‌های هر شهر به حساب می‌آیند. بنابراین حتماً علاقه خواهید داشت که بهترین باغ وحش‌های دنیا را بهتر بشناسید. در ادامه ۱۰ باغ وحش بزرگ با گونه‌های متنوع جانوری آورده شده است که هم در مساحت زیادی ساخته شده‌اند، و هم گونه‌ها و جانورانی که در آن محافظت می‌شوند بسیار جالب توجه است که می‌توانید از بازدید از آن‌ها نهایت لذت را ببرید.

۱- باغ وحش سن دیگو در کالیفرنیا ایالات متحده آمریکا (San Diego Zoo)

باغ وحش سن دیگو یکی از بزرگترین باغ وحشهای جهان

باغ وحش سن دیگو یکی از بزرگترین باغ وحشهای جهان

این باغ وحش به مساحت ۱۰۰ هکتار و در پارک «بلبو آ» ساخته شده است. در سن دیگو حدود ۳۷۰۰ حیوان گوناگون نگهداری می‌شوند. در حقیقت می‌توان گفت که ۶۵۰ گونه متنوع از حیوانات نظیر پاندای غول پیکر در معرض دید عموم قرار گرفته است. باغ وحش سن دیگو ادر زمینه ارائه روش‌های جدید و پر طرفدار حفاظت از حیوانات بیرون از قفس و در محیطی باز، پیشگام دیگر باغ وحش‌ها می‌باشد.

۲-  باغ وحش برانکس نیویورک (Bronx Zoo)

باغ وحش برانکس نیویورک یکی از بزرگترین باغ وحش جهان

باغ وحش برانکس نیویورک یکی از بزرگترین باغ وحش جهان

این باغ وحش نسبت به باغ وحش سن دیگو مساحت بسیار بیشتری داشته و نزدیک به ۲۵۶ هکتار وسعت دارد؛ از این حیث وسیع‌ترین باغ وحش شهری جهان به شمار می‌رود. به این دلیل که باغ وحش‌های ساخته شده در فضای شهر، در مساحت‌های بسیار کمتری احداث می‌شوند. در این باغ وحش عظیم نیز ۶۵۰ گونه جانوری متعدد از حیوانات و نزدیک به ۶۰۰۰ حیوان نگهداری شده و در معرض بازدید عموم قرار گرفته است.

حتما بخوانید » اجاره آپارتمان مبله در تهران

۳- باغ وحش لندن (London Zoo)

باغ وحش لندن از بزرگترین باغ وحش جهان

باغ وحش لندن از بزرگترین باغ وحش جهان

نام دیگر این باغ وحش زیبا رجنتس زو می‌باشد که نسبت به سایر باغ وحش‌هایی که در این مقاله بررسی شده‌اند مساحت کمتری را شامل می‌شود و نسبتاً کوچک است. بر خلاف این موضوع که این باغ وحش قدیمی‌ترین باغ وحش علمی در جهان به حساب می اید، اما وسعت آن فقط ۳۶ هکتار می‌باشد. همچنین، نزدیک به ۷۵۵ گونه، و ۱۷۰۰۰ حیوان در این باغ وحش محافظت شده و بازدید کنندگان از آن‌ها دیدن می‌نمایند.

۴- باغ وحش ملی آفریقای جنوبی (National Zoological Gardens of South Africa)

باغ وحش ملی آفریقای جنوبی یکی از بزرگترین باغ وحشهای جهان

باغ وحش ملی آفریقای جنوبی یکی از بزرگترین باغ وحشهای جهان

وسعت این باغ وحش در حدود ۲۱۰ هکتار برآورد شده است. همچنین ۷۰۰ نوع متنوع و بالغ بر ۹۰۰۰ حیوان در آن نگهداری می‌شوند. از میان این باغ وحش رودخانه‌ی آپیس عبور می‌کند که آن را به دوبخش تقسیم می‌نماید. بخشی از آن کاملاً صاف و مسطح است، در حالی که بخش دیگر آن دارای تپه‌ها و ناهمواری‌های فراوانی است.

۵- باغ وحش مسکو روسیه (Moscow Zoo)

باغ وحش مسکو در روسیه از بزرگترین باغ وحش جهان

باغ وحش مسکو در روسیه از بزرگترین باغ وحش جهان

اگرچه این باغ وحش از باغ وحش لندن که در بالا ذکر شد وسعت بیشتری دارد، ولی باز هم به این دلیل که باغ وحشی شهری محسوب می‌شود وسعت زیادی نداشته و تنها ۵۳ هکتار مساحت دارد. ناگفته نماند که در این باغ وحش حدود ۹۳۰ گونه جانوری متعدد، و نزدیک به ۸۳۰۰ حیوان محافظت می‌شوند. این باغ وحش همه روزه بازدید کنندگان بسیاری را جهت بازدید از گونه‌های مختلف جانوری به سوی خود جذب می‌نماید.

۶- باغ وحش و آکواریوم کلمبوس اوهایو آمریکا

باغ وحش و آکواریوم کلمبوس یکی از بزرگترین باغ وحش در جهان

باغ وحش و آکواریوم کلمبوس یکی از بزرگترین باغ وحش در جهان

این باغ وحش زیبا که دارای یک آکواریوم بزرگ نیز می‌باشد در مساحت ۵۸۰ هکتار احداث شده است که دو میلیون و سیصد هزار نفر به طور سالیانه از آن بازدید می‌نمایند. در این باغ وحش دیدنی حدود ۸۰۰ گونه و ۶۳۰۰ حیوان نگهداری شده و در معرض بازدید عموم قرار گرفته است. باغ وحش کلمبوس دارای ۸ بخش گوناگون است که در هر بخش از نقاط مختلف دنیا حیواناتی آورده شده که محافظت می‌شوند.

۷- باغ وحش تورنتو کانادا

باغ وحش تورنتو یکی از بزرگترین باغ وحش در جهان

باغ وحش تورنتو یکی از بزرگترین باغ وحش در جهان

باغ وحش تورنتو نزدیک به ۷۰۰ هکتار مساحت داشته و از این حیث وسیع‌ترین باغ وحش کانادا محسوب شده است. در این باغ وحش دیدنی و متنوع حدود ۵۰۰ گونه و ۵۰۰۰ حیوان نگهداری می‌شود که برای انواع سلایق گوناگون می‌تواند جالب توجه باشد.

تبلیغ » اجاره ویلا در شمال

۸- باغ وحش پکن چین

باغ وحش پکن در چین یکی از بزرگترین باغ وحشهای دنیا

باغ وحش پکن در چین یکی از بزرگترین باغ وحشهای دنیا

مساحت این باغ وحش ۲۲۰ هکتار می‌باشد؛ این باغ وحش جالب دارای رودخانه‌های زیبا، حوضچه‌ها، گل و گیاهان و مراتع می‌باشد که انواع متنوع گونه‌های جانوری در آن حفاظت می‌شوند. تعداد گونه‌ها در این باغ نزدیک به ۱۰۰۰ گونه و تعداد حیوانات نگهداری شده نیز به ۱۴,۵۰۰ حیوان می‌رسد که هرروزه بازدید کنندگان بسیاری را پذیرا می‌باشد.

۹- باغ وحش و آکواریوم هنری دورلی

باغ وحش و آکواریوم هنری دورلی یکی از بزرگترین باغ وحش در جهان

باغ وحش و آکواریوم هنری دورلی یکی از بزرگترین باغ وحش در جهان

باغ وحش هنری دورلی از باغ وحش پکن بسیار کوچکتر است؛ زیرا تنها ۱۳۰ هکتار مساحت دارد. در مجموع می‌توان گفت که نزدیک به ۱۰۰۰ گونه متنوع از حیوانات نیز در آن نگهداری می‌شوند، ولی بالغ بر ۱۷۰۰۰ حیوان در آن در معرض دید عموم قرار گرفته است. این باغ وحش و آکواریوم به این علت محبوبیت یافته که در زمینه حفاظت از حیوانات فعالیت‌های بسیاری را انجام داده است.

۱۰- باغ جانورشناسی برلین

باغ جانورشناسی برلین یکی از بزرگترین باغ وحشهای دنیا

باغ جانورشناسی برلین یکی از بزرگترین باغ وحشهای دنیا

این باغ وحش از وسعت زیادی برخوردار نیست و مساحت آن تنها حدود ۸۴ هکتار است. گرچه باغ وحش برلین مساحت نسبتاً کمتری دارد، اما باید توجه داشت که تنها مساحت یک باغ وحش نیست که آنها را در این فهرست جای داده است؛ بلکه تعداد حیوانات نیز نقش بسیار مهمی در برجسته شدن یک باغ وحش ایفا می‌نماید. باغ وحش برلین دارای ۱۵۰۰ گونه جانوری و بالغ بر ۲۰۰۰۰ حیوان را در خود جای داده است که از آنها محافظت می‌شود. در صورتی که برای برجسته کردن یک باغ وحش به جز مساحت آن، اساس را بر تنوع گونه‌ها و تعداد حیوانات موجود در آن بنا نهیم، هیچ باغ وحشی را در جهان نمی‌توانید بیابید که به بزرگی باغ جانور شناسی برلین باشد.

اگر فکر می‌کنید که باغ وحش‌ها فقط برای تفریح کودکان احداث می‌شود سخت در اشتباهید، زیرا افراد بزرگسال نیز می‌توانند به بازدید آن رفته و به تماشای حیوانات رنگارنگ و متعدد باغ وحش بپردازند و از این لحظات خود نهایت استفاده را برده و خاطراتی خوش از این بازدید برای خود رقم بزنند.

یک نکته ی خیلی جالب: بزرگترین باغ وحش آنلاین جهان

بسیاری در مورد باغ وحش های آنلاین و بزرگترین باغ وحش آنلاین جهان سوال کرده بودند. وب سایت های فراوانی هستند که در اینترنت، به معرفی حیوانات با عکس پرداخته و به آن ها باغ وحش آنلاین می گویند. یکی از بهترین آن ها باغ وحش theonlinezoo است که برای ورود به آن می توانید روی لینک زیر کلیک بفرمایید:

theonlinezoo

تهران سوئیت » مرجع اجاره سوئیت در کیش

مطالب پیشنهادی » تنگه واشی کجاست؟ – مناطق دیدنی طالقان – بهترین مکان های تفریحی تهران – دشت درياسر

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

3 پاسخ به “بزرگ ترین باغ وحش های جهان را بشناسید! + بزرگترین باغ وحش آنلاین دنیا”

 1. طاها گفت:

  باغ وحش های اینا رو نگاه کن اونوقت بیا باغ وحش های ما رو ببین
  یعنی حیوانات هم از دست ما در عذابن و میگن ما چرا در ایران حیوان شدیم ؟

 2. مریم گفت:

  من خیلی به حیوانات علاقه دارم به نظر من نشان دهنده قدرت خداوند هستند این موجودات
  خیلی جالب و بامزه هم هستن و به همین دلیل نگهداری از حیوان خانگی رو شدیدا توصیه می کنم

 3. ملیکا گفت:

  حیوانات واقعا بامزه هستن و زندگی دیدنی ای دارن به نظر من باید حتما هرکسی یک بار هم که شده سری به این باغ وحش ها بزنه و زندگی فوق العاده حیوانات رو از نزدیک رصد بکنه
  خیلی عالی بود در مجموع مرسی از مطلب مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *