تهران سوئیت

تهران سوئیت

خطرناک ترین شهرهای جهان از نظر بلایای طبیعی و زلزله کجا هستند؟ +عکس

خطرناک ترین شهرهای جهان از نظر بلایای طبیعی و زلزله کجا هستند؟ +عکس
منتشر شده توسط تهران سوئیت در ۲۷ فروردین ۱۳۹۷

کلان شهرها، به علت برخورداری از امکانات بیش‌تر همواره مورد توجه مردمان مختلف دنیا بوده‌اند. بسیاری از مردم زندگی در کلان شهرها را ترجیح داده و از شهرهای مختلف به آن‌ها مهاجرت می‌کنند. اما آیا تا به حال شنیده‌اید که زندگی در فلان کلان شهر خطرناک است؟ در این نوشتار به این موضوع پرداخته‌ایم:

احتمالاً برایتان جالب است اگر بدانید که شهر تهران در کشور خودمان و ۹ کلان شهر دیگر در ۵ قاره‌ی دنیا از جمله ۱۰ کلان شهری به شمار می‌روند که در میان کشورهای خطرناک دنیا طبقه بندی می‌شوند. این آمار به دنبال نتایج مطالعاتی که توسط موسسه آلمانی «آلفرد وگنر» انجام شد صورت گرفته است.

مطالعه‌ی انجام شده در موسسه آلمانی به این نتایج رسیده است که کلان شهر تهران در میان ۱۰ شهر پر خطر دنیا جهت زندگی قرار دارد. در تحقیقات صورت گرفته مهم‌ترین خطری که این کلان شهر را تهدید می‌نماید، احتمال به وقوع پیوستن زمین لرزه‌ی عظیم در تهران است که این شهر را با خطر مواجه نموده است.

این تحقیقات توسط زمین شناسی آلمانی به نام دکتر «یوهان کلاگز» انجام شده است و مبنای آن نیز ریسک و خطرات طبیعی که ممکن است برای کلان شهرهای دنیا رخ دهد، نظیر زلزله، سونامی و فوران‌های آتشفشانی می‌باشد.

تهران

تهران یکی از خطرناك ترين شهرهاي ايران و جهان است.

تهران یکی از خطرناك ترين شهرهاي ايران و جهان است.

در این تحقیق، در شهر تهران عمده‌ترین خطری که آن را با تهدید مواجه می‌نماید، احتمال به وقوع پیوستن زمین لرزه‌ای است که برای آن پیش بینی شده است. از جمله مواردی که منجر به تشدید این خطر شده است می‌توان به بناهای نامنظم، جمعیت متمرکز و گسل‌های زلزله خیز موجود در آن اشاره نمود.

حتما ببینید: اجاره ویلا

شهرهایی مانند سانفرانسیسکو آمریکا، لس آنجلس آمریکا، ناگویا ژاپن، جاکارتا اندونزی، ناپل ایتالیا، استانبول ترکیه، مانیل فیلیپین، اوزاکا ژاپن و توکیو پایتخت ژاپن در کنار تهران به عنوان ۱۰ شهر خطرناک دنیا از نظر بلایای پیش روی طبیعی که ممکن است در آنها رخ دهد مورد اشاره قرار گرفته است و ذکر شده است. در تحقیق صورت گرفته اغلب شهرها با خطر احتمالی زمین لرزه مواجه بوده و می‌توان گفت که فقط در شهر ناپل ایتالیا که دارای جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر می‌باشد، ممکن است فوران آتشفشان این شهر را با خطر مواجه نماید. در این تحقیق گفته شده است که پوسته ناپل در هر سال به میزان چند سانتی متر در پی فشار لایه‌های ماگمای زیر زمین جابجا می‌شود و احتمال اینکه آتشفشان کوه «وزوویو» که در همسایگی این شهر واقع شده است فعال شود، وجود دارد. این امر ممکن است جان هزاران تن از مردم این شهر را با خطر جدی مواجه سازد. آخرین باری که این کوه آتشفشانی فعال شد، سال ۱۹۴۴ میلادی بوده است و در گذر زمان هم یک مرتبه در پی فعالیت آن یعنی سال ۷۹ پس از میلاد، شهر «پومپی» در روم باستان را تبدیل به ویرانه‌ای کرده است و شهر در زیر ویرانه‌ها دفن شد.

استانبول

استانبول | خطرناک ترین شهر جهان کجاست؟

استانبول | خطرناک ترین شهر جهان کجاست؟

جالب است بدانید که استانبول نیز دارای احتمال بالای وقوع زمین لرزه‌ای بزرگ تا ۱۰ سال آینده بودهکه به علت تراکم بالای جمعیت یعنی بالای ۱۴ میلیون نفر و همچنین پایین بودن استحکام اغلب ساختمان‌ها و بناهای ساخته شده در آن در میان ۱۰ شهر خطرناک جهان جای گرفته است.

سانفرانسیسکو

سانفرانسیسکو یکی از خطرناک ترین شهرهای جهان از نظر بلایای طبیعی است.

سانفرانسیسکو یکی از خطرناک ترین شهرهای جهان از نظر بلایای طبیعی است.

این شهر که جمعیتی بالغ بر ۴٫۵ میلیون نفر را دارا می‌باشد، در ایالت کالیفرنیا آمریکا واقع شده است که خطر وقوع زلزله احتمالی در آن بسیار بالا است. آخرین مرتبه‌ای که این شهر توسط زمین لرزه‌ای بزرگ ویران شد، سال ۱۹۰۶ میلادی بود که بالغ بر ۳ هزار نفر در آن مدفون شدند. بر مبنای تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه آلمانی وگنر هر لحظه ممکن است زلزله‌ای بزرگ در این شهر به وقوع بپیوندد.

تبلیغ: اجاره آپارتمان مبله

لس آنجلس

برخی لس آنجلس را خطرناک ترین شهرهای جهان از نظر وقوع بلایای طبیعی می دانند.

برخی لس آنجلس را خطرناک ترین شهرهای جهان از نظر وقوع بلایای طبیعی می دانند.

این شهر که بالغ بر ۱۳ میلیون نفر جمعیت دارد، بر روی گسل زلزله خیزی واقع شده است و خطری ممکن است آثار زلزله احتمالی در این شهر آمریکایی را عمیق‌تر نماید، نیروگاه‌های هسته‌ای است که در همسایگی آن ساخته شده است.

جاکارتا

جاکارتا ازجمله خطرناک ترین شهرهای جهان برای زلزله

جاکارتا ازجمله خطرناک ترین شهرهای جهان برای زلزله

این شهر که پایتخت کشور اندونزی در آسیای جنوب شرقی واقع شده است، بالغ بر ۳۰ میلیون نفر جمعیت دارد، و با خطر زلزله بزرگ مواجه است. تراکم بالای جمعیت و زندگی کردن شمار زیادی از مردم در ناحیه‌ای کوچک و همچنین احتمال به وجود آمدن سونامی بعد از زلزله، ریسک زندگی در این شهر را بالا برده است.

اوزاکا

اوزاکا از خطرناک ترین شهرهای جهان برای سفر

اوزاکا از خطرناک ترین شهرهای جهان برای سفر

این شهر که در کشور ژاپن واقع شده است، نزدیک به ۱۱ میلیون نفر جمعیت داشته و در دسته‌ی ۱۰ شهر بزرگ دنیاست که با خطر روز افزون وقوع زمین لرزه‌ی بزرگ همراه است. این خطر جان هزاران تن از مردم آن ناحیه را با خطر مواجه نموده است.

توکیو

برخی توکیو را خطرناک ترین شهر جهان می دانند.

برخی توکیو را خطرناک ترین شهر جهان می دانند.

لازم به ذکر است که پایتخت ژاپن و شهرک‌های اطراف آن که جزء این کلان شهر محسوب می‌شوند مجموعاً بالغ بر ۳۸ میلیون نفر جمعیت دارند. کشور ژاپن آبستن زلزله‌های بسیار قوی می‌باشد. ولی بنا کردن ساختمانها با اصول مهندسی منجر به کاهش چشم گیر تلفات ناشی از زلزله‌های مهیب این کشور شده است. ولی در صورتی که زلزله‌های ۸ ریشتری یا بیشتر در این کشور اتفاق بیفتد ممکن است زندگی مردم این کشور را هم با خطرات جبران ناپذیری مواجه نماید که به هیچ عنوان قابل جبران نخواهد بود. جدیدترین زلزله عظیم و مرگباری که در توکیو رخ داد و تلفات بالایی را در پی داشت در سال ۱۷۰۳ میلادی بوده است که در پی آن چیزی حدود ۱۰۰ هزار نفر در زیر آوار مدفون شدند.

مطالب پیشنهادی » کاخ موزه شاه بندرانزلی – جهنم دره خوی

تهران سوئیت » مرجع اجاره ویلا در كيش

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *