تهران سوئیت

تهران سوئیت

جالب ترین مرز کشورها

جالب ترین مرز کشورها
منتشر شده توسط مدیریت در ۵ دی ۱۳۹۷

حتما می دانید کشورها مرز مشترک با یکدیگر دارند و این مرز مدرکی دال بر وجود روابط آن ها با همدیگر است. در این مطلب قصد داریم جالب ترین مرز های مشترک در دنیا را با هم بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید. مرز ها در واقع خطوطی خیالی و قراردادی به شمار می روند که بشر آن ها را به وجود آورده است تا حد سرزمین هر کشور تعیین شود. مرزهای مشترک بین کشورهای مختلف شاخصی مبنی بر وجود روابط حاکم بر آن ها است و علاوه بر این باید به مرزهای مشترک در مناطق جنگی مانند خاورمیانه اشاره کرد که فضایی امنیتی و خطرناک به وجود می آورند. با این وجود در بعضی از کشورها این مرز مشترک تنها توسط یک تابلو مشخص شده است.

حال نگاهی به ۶ مورد از مرز کشورها می اندازیم که جالب تر از بقیه هستند.

مرز مشترک بین دو کشور هند و پاکستان

به گفته خیلی از افراد مرز بین هند و پاکستان با توجه به پیشینه و برخوردهای نظامی و دعواهای آن ها، جزو خطرناک ترین مرزهای دنیا به شمار می رود. به همین علت نظارت امنیتی بسیار شدیدی در این منطقه از سوی دو کشور صورت می گیرد، به نحوی که پروژکتورهای بسیار قوی و پر نوری در این ناحیه به منظور برقراری امنیت و جلوگیری از نزاع همواره فعال هستند و حتی بیرون از جو زمین به خوبی دیده می شوند.

مرز مشترک بین دو کشور آمریکا و مکزیک

مرز مشترک بین دو کشور آمریکا و مکزیک همواره موضوع داستانی فیلم های متعددی بوده و در سال های اخیر با توجه به مسائل سیاسی به آن در اخبار بین المللی توجه زیادی شده است. با این وجود، این مرز که طولی بیش از ۳ هزار کیلومتر دارد، در دهه های گذشته منطقه ای آرام و ساکت بوده است به نحوی که مردم دو کشور در بخش های ساحلی آن با یکدیگر معاشرت می کرده اند! ولی امروزه این مرز مشترک به علت شرایط حاکم بر این دو کشور قاره آمریکا جزو مرزهای حساس در نظر گرفته می شود.

مرز مشترک بین دو کشور هائیتی و جمهوری دومینیکن

اگر از بالا به مرز مشترک بین این دو کشور نگاه کنید، وضعیت دو طرف مرز به خوبی دیده می شود. در یک طرف، خاک نسبتا عریان کشور هائیتی دیده می شود و در سوی دیگر جنگل های انبوه و سر سبز کشور دومینیکن خودنمایی می کنند.

مرز مشترک بین دو کشور هلند و بلژیک

مرز بین این دو کشور جزو جالب ترین مرزهای مشترک دنیا به شمار می رود. کشورهای اروپایی اکثرا روابط بسیار خوبی با هم دارند و به همین دلیل مرزهای بین آن ها توسط مردم زیاد جدی گرفته نمی شوند. در نتیجه یکی از جالب ترین مرز های مشترک بین این دو کشور دیده می شود. شهری به اسم بارله» در منطقه مرزی بین هلند و بلژیک واقع شده است. شما می توانید روز را در بلژیک شروع، نهار را در کشور لاله ها میل کنید و شب دوباره در مرز مجاور و در کشور بلژیک به رختخواب بروید!

مرز مشترک بین کشورهای آرژانتین، برزیل و پاراگوئه

بسیاری از مرزهای مشترک شاهد هرج و مرج زیادی هستند، با این وجود مرز این سه کشور آمریکای جنوبی در بستری بکر و آرام قرار گرفته است. در سه سمت مختلف رودی تحت عنوان اگوآزو» سه کشوری دیده می شوند که فوتبال آن ها همیشه برای علاقه‎مندان به این ورزش هیجان انگیز بوده است یعنی برزیل، آرژانتین و پاراگوئه. بر روی بستر این رودخانه که به شکل حرف T انگلیسی است، هم چنین پل هایی به منظور تردد ساخته شده اند.

مرز مشترک بین سه کشور اتریش، اسلواکی و مجارستان

یکی دیگر از جالب ترین مرزهای مشترک در خصوص سه کشور اروپایی اتریش، اسلواکی و مجارستان دیده می شود که در مرتعی سر سبز واقع شده است. جنبه جالب این ناحیه وجود میزی مثلثی شکل بوده که هر ضلع آن به یکی از این سه کشور اختصاص داده شده است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *