تهران سوئیت

تهران سوئیت

توریستی ترین کشورهای جهان

توریستی ترین کشورهای جهان
منتشر شده توسط مدیریت در ۲۷ آذر ۱۳۹۷

شاخص های سنجش میزان توریست پذیری کشورها

در گزارش انجمن جهانی اقتصاد در سال ۲۰۱۷، کشورها بر مبنای کیفیت زیر ساخت های خدمات توریستی، ظرفیت کشورها برای میزبانی تعداد زیادی توریست و نیز توانایی یک میزبانی بسیار عالی، تعداد هتل ها به ازای هر نفر، وجود شرکت های کرایه ماشین و حتی تعداد دستگاه های خود پرداز به ازای هر فرد بزرگسال رتبه بندی گردیدند. در ذیل به برترین کشورها بر اساس این رتبه بندی اشاره خواهیم نمود.

اتریش:

کشور اتریش با کسب امتیازات بالا در اکثر شاخص ها، توریست پذیرترین کشور دنیا در سال ۲۰۱۷ اعلام شده است. این کشور اروپایی از بعد کیفیت زیرساخت های توریستی در رتبه سوم و از بعد تعداد اتاق های هتل به ازای هر نفر در رتبه پنجم قرار گرفته است.

 

اسپانیا:

کشور اسپانیا از نظر زیر ساخت های خدمات گردشگری در در رتبه دوم جهانی و ازلحاظ کیفیت زیر ساخت های گردشگری در جایگاه چهارم و از نظر تعداد اتاق های هتل به ازای هر فرد در رتبه نهم جای گرفته است. اسپانیا بهترین کشور برای گذران تعطیلات اعلام شده است.

ایالات متحده آمریکا:

ایالات متحده آمریکا سومین کشور گردشگرپذیر دنیا می باشد. از دلایل کسب این جایگاه، بالا بودن سهولت دسترسی به دستگاه های خود پرداز به ازای هر نفر و بالا بودن کیفیت زیر ساخت های توریستی اعلام شده است. شهرهای مهمی همچون بوستون، فیلادلفیا، نیویورک، شیکاگو، واشنگتن و سان فرانسیسکو از جمله جاذبه های توریستی این کشور محسوب می شوند.

پرتغال:

کشور پرتغال نظر تعداد دستگاه های خود پرداز، شرکت های کرایه ماشین و کیفیت زیر ساخت های توریستی، ایمنی، امنیت و پذیرش بین المللی امتیازات بالایی را کسب کرده است.

کرواسی:

کشور کرواسی از نظر تعداد فراوان اتاق های هتل، دستگاه های خودپرداز به ازای هر نفر جایگاه پنجم را خود اختصاص داده است. با این وجود این کشور به علت پایین بودن کیفیت این زیر ساخت ها در جایگاه شصت و پنجم دنیا قرار گرفته است.

سوئیس:

کشور سوئیس در بین ۲۰ کشور، رتبه ششم این لیست را دریافت کرده است. این کشور اروپایی از نظر رقابت پذیری توریسم، ایمنی و امنیت، پایداری محیط زیست و نیز فضای تجاری عملکرد خوبی داشته است.

بریتانیا:

کشور بریتانیا از نظر تعداد دستگاه های خود پرداز در رتبه هشتم و از نظر کیفیت زیرساخت های توریستی در جایگاه بیست و سوم دنیا قرار گرفته است. اکثر جاذبه های توریستی بریتانیا در لندن قرار دارند.

استرالیا:

استرالیا در تمام شاخص های موجود موفق بوده و در رتبه هشتم دنیا قرار گرفته است. همچنین این کشور با عملکرد مطلوب در زیر ساخت های خدمات توریستی، دارا بودن منابع طبیعی فوق العاده و منابع فرهنگی بی نظیر، فرصت های عالی برای سفرهای گردشگران محسوب می شود.

حتما ببینید » اجاره روزانه آپارتمان در تهران

آلمان:

کشور آلمان از نظر توریست دوست ترین کشور، جایگاه نهم را به خود اختصاص داده است. آلمان دارای تمام هفت شرکت عمده کرایه ماشین بوده و از نظر تعداد دستگاه های خود پرداز به ازای هر بزرگسال در رتبه چهاردهم جهان قرار گرفته است. آلمان از نظر بهترین مقاصد توریستی جهان در جای جایگاه سوم ایستاده است.

کانادا:

کشور کانادا از نظر تعداد دستگاه های خودپرداز به ازای هر نفر در جایگاه دوم جهان بوده و دارای ۶ شرکت مهم کرایه ماشین می باشد. به طور معمول گردشگران از آبشار نیاگارا و شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور، جزیره ونکوور و نیز اتاوا بیشتر بازدید می کنند.

ایتالیا:

کشور ایتالیا از نظر زیر ساخت های توریستی در جایگاه یازدهم و از نظر تعداد اتاق های هتل، در جایگاه دوازدهم قرار گرفته است. بیشتر گردشگران به دلایل مختلفی همچون بازدید از فرهنگ، غذاها، تاریخ، مد و هنر به این کشور سفر می کنند.

لوگزامبورگ:

کشور لوگزامبورگ در رتبه هجدهم از نظر تعداد اتاق های هتل و نیز دستگاه های خودپرداز به ازای هر نفر قرار گرفته است. این کشور از نظر کیفیت زیرساخت های توریستی در میان کشورهای جهان، در رتبه سی و هفتم جهان ایستاده است.

 

ایسلند:

کشور ایسلند به خاطر زیر ساخت های توریستی در جایگاه سیزدهم، از نظر وجود شرکت های عمده کرایه ماشین و از نظر تعداد اتاق های هتل به ازای هر فرد در جایگاه دوم جهان جای گرفته است.

 

 بلغارستان:

کشور بلغارستان از حیث تعداد اتاق های هتل به ازای هر نفر، در رتبه سیزدهم و از نظر تعداد دستگاه های خود پرداز در جایگاه بیست و چهارم دنیا ایستاده است. این کشور از نظر کیفیت زیر ساخت های خدماتی در رتبه نود و ششم قرار گرفته است. بلغارستان به علت دارا بودن نژاد های مختلفی از یونانی ها، اسلاوها، بلغاری ها و عثمانی ها، جاذبه های زیادی برای عرضه به گردشگران دارد.

ایرلند:

کشور ایرلند از نظر زیر ساخت های توریستی در جایگاه پانزدهم دنیا، از نظر کیفیت زیر ساخت های توریستی در رتبه بیست و هفتم جهان، از بعد تعداد دستگاه های خودپرداز در جایگاه بیست و پنجم و از نظر تعداد اتاق های هتل به ازای هر فرد در جایگاه هفدهم ایستاده است.

تایلند:

کشور تایلند به دلیل دارا بودن جزایر استوایی، سواحل شنی و آفتابی، حیات‌ وحش غنی، صومعه‌های مختلف، مکان‌های باستانی و غیره یکی از مناطق پر بازدید گردشگری جهان اعلام شده است. از جمله جاذبه‌های اصلی گردشگری این کشور شب ‌زنده ‌داری‌های شبانه، جشنواره‌های پر نشاط و زنده، جشن‌ها و مراکز خرید شیک و غذاهای لذیذ تایلندی می باشد. طبق حدس و گمان‌ها گفته می شود تا سال ۲۰۳۲ میلادی، کشور تایلند ۱۰۰ میلیون نفر بازدید کننده خواهد داشت. گردشگری پزشکی این کشور به دلیل ارزان بودن خدمات درمانی و سطح بالای تجهیزات بیمارستان‌ها رو به رشد است.

روسیه:

کشور روسیه با در اختیار دریاچه بایکال، کوه‌های پوشیده از برف آلتای، آتشفشان و آبفشان‌های کامچاتکا، سواحل دریای سیاه، دره‌ روسکالا کنیون و مکان‌های فرهنگی و دیدنی در شهرهایی مثل سن‌ پترزبورگ، مسکو، نووسيبريسك‌، نووگورود، کازان بسیار مورد نظر گردشگران قرار گرفته است.

 ترکیه:

کشور ترکیه به دلیل میراث فرهنگی غنی ششمین کشور پربازدید جهان اعلام شده است. این کشور با دارا بودن مکان‌های تاریخی، فرهنگی و باستانی فراوان، تفریح گاه‌های سواحل دریای مدیترانه و دریای اژه، مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است. با این‌ حال صنعت گردشگری ترکیه به‌علت بروز برخی حوادث ناگواری مثل حملات داعش تا حدی متزلزل شده است. استانبول پر بازدیدترین جاذبه‌ گردشگری این کشور می باشد.

چین:

کشور پهناور چین، یکی از بهترین کشورهای تفریحی دنیا به دلیل وجود جاذبه های گردشگری فراوانی همچون کوه‌ های مقدس پنج ‌گانه، معبد شائولین، دیوار بزرگ چین، آبشار هئوانگ گوژو، شهر ممنوعه، سد سه ‌دره و غیره می باشد. سازمان تجارت جهانی پیش ‌بینی نموده است، تا سال ۲۰۲۰ میلادی چین در بخش گردشگری، به شماره‌ یک جهان تبدیل گردد.

 

فرانسه:

کشور فرانسه با جاذبه های دیدنی خود همچون کوه‌ های آلپ، سواحل متعدد، روستاهای زیبا، شهرهای پاریس، لیون، استراسبورگ، زمین‌های اسکی، پارک‌ها و باغ‌های فوق‌العاده نیز از ارزش و اهمیت بالای جهانی برخور می باشد. ۹/۷ درصد از تولید ناخالص داخلی فرانسه، توسط صنعت گردشگری تامین می‌ شود.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *