تهران سوئیت

تهران سوئیت

راهنمای سفر به بارسلونا، اسپانیا به صورت کامل و تصویری

راهنمای سفر به بارسلونا، اسپانیا به صورت کامل و تصویری
منتشر شده توسط مدیریت در ۱۵ آبان ۱۳۹۷

شهر بارسلونا، مهم ‌ترین بندر و یکی از پرجمعیت ‌ترین شهرهای اسپانیا محسوب می شود. بندر بارسلونا اهمیت زیادی در گردشگری اسپانیا دارد. بناهای این شهر که به دست معماران مشهوری همچون «آنتونیو گائودی» و «لوییز دومانچه‌ای مونتانر» به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شده‌اند، باعث گردیده است که این شهر به یکی از مقاصد عالی برای دوستداران فرهنگ و هنر تبدیل شود. گفتنی است این شهر میزبان یکی از پرافتخارترین تیم‌های فوتبال باشگاهی دنیا، یعنی اف. سی. بارسلونا می باشد.

سفر به بارسلونا اسپانیا

سفر به بارسلونا اسپانیا

وضعیت آب و هوا:

این شهر دارای آب و هوای مدیترانه‌ ای می باشد، یعنی زمستان‌هاییی مرطوب و ملایم و تابستان‌هایی گرم و خشک دارد. آگوست، گرم ‌ترین ماه سال است و بیشینه دمای آن ۲۹ و کمینه دمای آن ۲۳ درجه سانتی‌گراد می باشد. ژانویه، سردترین ماه سال است و بیشینه دمای آن ۱۴ و کمینه دمای آن ۹ درجه سانتی‌گراد گزارش شده است.

آب و هوای سفر به بارسلونا اسپانیا

آب و هوای سفر به بارسلونا اسپانیا

بهترین زمان برای سفر و رزرو هتل:

بهترین زمان برای بازدید از تمام مناطق اسپانیا، بهار و پاییز است. البته ماه ‌های آبان تا آذر، سواحل اقیانوس اطلس معمولا شاهد باران های شدیدی می باشد. از لحاظ آب و هوا و همین ‌طور از نظر جمعیت، ماه ‌های اردیبهشت تا خرداد و مهر تا آبان بهترین ماه‌ها برای سفر به اسپانیا می باشند. ضروری است در حدود دو تا هفت ماه پیش از سفر، هتل مد نظر رزرو شود، زیرا این کار باعث می گردد تا ۲۷ درصد در هزینه‌ های سفر صرفه ‌جویی شود.

بهترین زمان سفر به بارسلونا اسپانیا

بهترین زمان سفر به بارسلونا اسپانیا

هزینه‌های حمل‌ و ‌نقل:

در بارسلونا، هزینه بلیط مترو و اتوبوس برای هر سفر ۲ یورو می باشد. شایان ذکر است پک ‌های ده ‌تایی بلیط شامل تخفیف می ‌شوند و هزینه آن ۹ یورو خواهد بود. با خرید این کارت هوشمند تخفیف ‌های خوبی در سیستم حمل‌ و‌ نقل عمومی، امکانات رفاهی و سرگرمی، موزه ‌ها، فروشگاه ‌ها و برخی رستوران ‌های منتخب به افراد تعلق می گیرد.

حمل و نقل در سفر به بارسلونا اسپانیا

حمل و نقل در سفر به بارسلونا اسپانیا

بازدید رایگان از جاذبه‌های گردشگری:

اکثر موزه‌ های شهر بارسلونا رایگان می باشند و برای عموم مردم بازدید از آن ‌ها آزاد اعلام شده است. شایان توجه است در اولین یکشنبه‌ هر ماه، همه‌ موزه‌ های شهر رایگان هستند. البته بعد ازظهر اولین شنبه‌ هر ماه، «موزه‌ تاریخ شهر» رایگان اعلام شده است. برای گروه‌های پژوهشی و مطالعاتی، بازدید از موزه‌ها بعد ازظهر‌ چهارشنبه‌ها رایگان هستند.

بازدید رایگان از موزه هنگام سفر به بارسلونا در زمستان

بازدید رایگان از موزه هنگام سفر به بارسلونا در زمستان

غذاهای دریایی برای وعده‌ ناهار:

در سواحل این بندر، رستوران ‌های گران قیمت هستند، اما می ‌توان برای وعده‌ ناهار از منوهای ویژه با قیمتی در حدود ۹ تا ۱۳ یورو بهره گرفت.

غذاهای دریایی مسافرت به بارسلونا

غذاهای دریایی مسافرت به بارسلونا

حتما ببینید » اجاره روزانه آپارتمان در تهران

جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های شهر بارسلونا:

آثار آنتونی گادی:

«آنتونی گادی» معمار مشهور اسپانیایی می باشد و آثار او شامل «کلیسای جامع ساگرادا فانیلیا»، «خانه کازا باتیو» و «کازا میلا» که شهرت جهانی دارند می باشد.

هنگام مسافرت به بارسلون از آثار آنتونی گادی فراموش نکنید.

هنگام مسافرت به بارسلون از آثار آنتونی گادی فراموش نکنید.

موزه تاریخ بارسلون:

برای گردشگران، موزه تاریخ بارسلون بهترین مکان برای آشنایی با تاریخ و اهمیت این شهر است. همچنین در مجاورت این موزه، حدود ۴۰۰۰ مترمربع از آثار باقی مانده از رومیان وجود دارد که جالب توجه اند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ اماکن دیدنی، تورهای صوتی رایگان با اطلاعاتی دقیق و جزئی نیز وجود دارد که از آن‌ها می‌توان استفاده نمود.

موزه تاریخ بارسلون هنگام سفر به بارسلون در زمستان

موزه تاریخ بارسلون هنگام سفر به بارسلون در زمستان

موزه پیکاسو:

«موزه پیکاسو» بهترین مکان برای علاقه‌ مندان به نقاشی بوده و دیدن آن برای دیگر افراد خالی از لطف نیست. در این موزه بیش از ۳ هزار اثر هنری به نمایش در آمده است.

موزه پیکاسو هنگام مسافرت به بارسلون

موزه پیکاسو هنگام مسافرت به بارسلون

خیابان لا رامبلا (La Rambla):

«خیابان لا رامبلا» یکی از مشهورترین مکان‌های بارسلونا می باشد. سرتاسر این خیابان، مملو از فروشگاه‌ها، رستوران‌های گران‌ قیمت، نوازندگان خیابانی و همچنین گردشگران مشغول عکاسی از اطراف می باشد.

در مسافرت به بارسلون حتما سری به خیابان لا رامبلا بزنید.

در مسافرت به بارسلون حتما سری به خیابان لا رامبلا بزنید.

کلیسای ساگرادا فامیلیا (Basilica de la Sagrada Familia:

«کلیسای ساگرادا فامیلیا»، مشهورترین جاذبه‌ تاریخی بارسلونا می باشد. این کلیسا در بخش شمالی شهر واقع شده است و یکی از بناهای تاریخی ثبت‌ شده‌ در یونسکو محسوب می شود. این کلیسا دارای ۱۸ برج باریک و بلند است. «ساگرادا فامیلیا» به معنای «خانواده‌ مقدس» می باشد. قرار بود در سال ۱۸۸۳، آنتونی گائودی این کلیسا را به صورت یک کلیسای نئوگوتیک طراحی نماید اما او کلیسایی با معماری سورئالیستی خلق نمود. گائودی پیش‌بینی کرده بود که ساخت این کلیسا در حدود ۱۰ الی ۱۵ سال به طول بیانجامد، اما این امر رخ نداد و اکنون مهم‌ترین معماران دوران معاصر در حال به اتمام رساندن آن هستند.

محله گوتیک (Barri Gotic):

«محله گوتیک» دارای قدمتی در حدود ۲ هزار ساله می باشد و هنوز که هنوز است آثاری از بناهای باستانی و قرون وسطایی در آن وجود دارد. یک کلیسای قرون وسطایی و با سبک گوتیک در Monte Tabor قرار دارد. گفته شده است در این محله، پادشاه کاتولیک، بعد از اولین سفر کریستف کلمب به دنیای جدید، از وی استقبال نمود. در این محله، موزه‌ پیکاسو و میدان «ری تاون» که در آن کنسرت فضای باز برگزار می‌ شود بسیار دیدنی هستند.

 

لارامبلا (مرکز اجتماعی بارسلونا):

قلب زندگی اجتماعی در باسلونا، خیابان «لارامبلا» می باشد. این خیابان عریض شهر را به دو بخش تقسیم می نماید. این خیابان مشهور که از پلازا دو کاتالونیا آغاز و تا بندر ادامه می‌ یابد، پر از مغازه، رستوران و کافه‌های متعدد است. مرکز خرید Mercat de la Boqueria که یک بازار برای فروش میوه، سبزیجات و محصولات غذایی است در این خیابان واقع شده است. در سمت شمال شرقی لارامبلا، می توان از محله‌ گوتیک، میدان Plaça Reial و خانه‌های تاریخی آن، مغازه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های متعدد، فواره ۳ خواهر الهه‌ لذت، (با طراحی آنتونی گائودی) بازدید نمود.

دیگر بنای مهم لارامبلا «پالائو گوئل» می باشد که توسط آنتونی گائودی در سال ۱۸۸۶ طراحی گشته است. مالک این بنا سالن بزرگی را برای خواندن شعر و برگزاری کنسرت‌های شخصی اختصاص داده بود. این ساختمان داری دکوری مجلل، پارچه ‌های با ارزش و مبلمان دست ‌ساز بوده که حاکی از ثروت عظیم مالک آن می باشد.

پارک گوئل (پارک سورئال گائودی):

«پارک گوئل» نیز توسط آنتونی گائودی طراحی و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این پارک در بین سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ احداث شده و شامل غارها، سالن‌های پر از ستون، پل‌ های دره‌ گذر و پلکان‌های پیچ در پیچ است. نمایی پانورمایی از شهر و دریا را از فراز تراس این پارک می‌توان به تماشا نشست. گائودی این بخش از شهر را بسیار دوست می داشت و خانه‌ خود را نیز در همانجا بنا نمود. «موزه‌ خانه‌ گائودی» یا Casa Museu Gaudí همان محل زندگی گائودی است که توسط باغی بسیار زیبا احاطه شده است. در این موزه اشیای تزئینی و لوازم منزل گائودی در معرض دید عموم قرار داده شده است.

محله باری گوتیک (Barri Gotic):

«باری گوتیک» یا منطقه تاریخی شهر دارای خیابان‌های طولانی، پرپیچ ‌و خم، ساختمان‌های تاریخی‌، کلیساها و میادین جالب توجه فراوانی می باشد که دیدن آن برای هر گردشگری لذت ‌بخش است.

کلیسای جامع:

در محله باری گوتیک «کلیسای جامع» قرار گرفته که قدمت آن به قرن ۱۱ میلادی می رسد. این کلیسا دارای ایوان یا بام زیبایی است که قدم زدن در آن تجربه‌ای به یاد ماندنی خواهد بود.

کازا میلا (La Pedrera):

«کازا میلا» یک بنای سکولار و از آثار آنتونی گائودی می باشد که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این بنا در بین سال‌های ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۲ میلادی به سبک نوین و غیرسنتی (آوانگارد) طراحی شده است. تمام خطوط نمای سنگی این بنا به شکل منحنی بوده و دارای پنجره‌های گرد، نرده‌های بالکن فلزی، سقفی موج ‌دار و دود کش‌های تزئینی می باشد. برای بهتر دیدن دودکش‌های زیبایی که با موزائیک تزئین شده‌ اند بهتر است به پشت بام رفت.

پارک تفریحی و منظره های دیدنی مونتجوی (Mont Juic:

«منطقه مونته جوی» بر روی تپه ای و در محل قبرستان قدیمی یهودیان واقع شده است. نام این منطقه به معنای «کوه یهودیان» می باشد. ارتفاع این تپه از سطح دریا ۲۱۳ متر بوده و قلعه‌ای بر روی قله‌ آن وجود دارد که به دریای مدیترانه مشرف است. این منطقه‌ دیدنی دارای یک پارک تفریحی به نام «تیبیدابو» (Tibidabo Amusement Park) می باشد که دارای چشم‌اندازها و موزه‌های فوق‌العاده است.

در این منطقه، «موزه‌ هنر ملی کاتالونیا» هم قرار دارد که حاوی مجموعه‌ای استثنایی از هنر کاتالان (از آن جمله مجسمه‌ ها، نقاشی‌ ها، کنده ‌کاری‌ها و عکس‌های آن دوران‌) از قرن ۱۰ تا ۲۰ میلادی می باشد.

روستای اسپانیایی (The Poble Espanyol) نیز در این محله واقع شده و در سال ۱۹۹۲ میلادی میزبان المپیک تابستانی بود.

مجموعه Monestir de Pedralbes:

مجموعه Monestir de Pedralbes شامل یک کلیسای باشکوه به سبک گوتیک کاتالان، یک ساختمان ۳ طبقه‌ ای برای سکونت راهبه‌ها و بنای صومعه‌ها می باشد. این صومعه در پارک کوچک و زیبایی به نام Jardines Reina Elisenda واقع شده که مملو از بوته‌های بومی منطقه، نخل های مرتفع، درختان سرو و درختان سایه ‌دار می باشد. در این صومعه در سال ۱۳۲۶ میلادی به فرمان ملکه الیسانا دموتکادا و به سفارش سنت کلر احداث شد. در صومعه موزه‌ ای وجود دارد که حاوی مجموعه برجسته‌ ای از هنر قرون وسطایی (از قرن ۱۴ تا هنرهای دینی قرن بیستم) می باشد.

بنای کازا بالیو (Casa Batllo):

بنای «کازا بالیو» نیز از آثار شگفت ‌انگیز گائودی می باشد که در یونسکو به ثبت رسیده است. این بنا که از مشهورترین ساختمان‌های مدرنیست در بارسلونا می باشد منزل یک تولیدکننده‌ پارچه به نام «Josep Batllo i Casanovas» بوده است. سقف موج دار این بنا، همچون سقف کازا میلا، دارای دودکش‌های تزئینی زیبایی می باشد. همچنین دکوارسیون داخلی این ساختمان توسط گائودی طراحی شده است.

منطقه Quadrat d’Or:

منطقه‌ «Quadrat d’Or» درنزدیکی پلاس کاتالونیا (Placa de Catalunya)، Avinguda de la Diagonal، Passeig de Sant Joan، Carrer de Muntaner واقع شده است. در این منطقه می توان شاهد ساختمان‌های مدرن و آوانگارد از آنتونی گائودی بود که در قرون ۱۹ و ۲۰ میلادی ساخته شده اند. خیابان اصلی این منطقه، Passeig de Gracia نام دارد.

موزه جانورشناسی (Museu de Zoologia):

موزه‌ جانورشناسی در ساختمان Parc de la Ciutadella به دلیل داشتن ۳ برج، به نام قلعه‌ ۳ اژدها (Castell dels Tres Dragons) معروف است. در این موزه طیف وسیعی از گونه‌های مختلف جانوری همچون حشرات، نرم ‌تنان، ماهی‌ها، خزندگان، پرندگان، پستانداران و تخم پرندگان، صدف و نیز اسکلت یک ماموت به نمایش گذاشته شده است.

موزه علوم زمین (Museu Blau):

«موزه علوم زمین» در مکانی به وسعت حدود ۱۰۰۰ متر مربع در پارک «Forum»، نزدیک دریا و نزدیک به رودخانه «‌ Besos» قرار گرفته است. ساختمان آن در سال ۲۰۰۴ میلادی بنا شده و دارای بخش تکامل، انواع گونه‌ها و چگونگی تکامل یافتن آن‌ها در طول زمان می باشد.

فواره گادی:

«فواره گادی» در پارک کویتادلا (Parc de la Ciutadella) قرار دارد که جهت گرامیداشت مقام نپتون (خدای آب و دریا در اساطیر روم باستان) ساخته شده است. این فواره متشکل است از مجسمه‌های شیردال (گریفین، یک موجود افسانه‌ای با تن شیر و سر عقاب (دال) و گوش اسب) که آب را به درون استخر می ‌پاشند. بر فراز آن مجسمه نپتون و مجسمه‌های طلایی واقع شده اند.

ساحل بندر بارسلونا:

ساحل بارسلونا همیشه شاهد جمعیت فراوانی از گردشگران و افراد بومی و محلی‌ می باشد. در این ساحل، رستوران‌های با منوهای غذایی گوناگونی وجود دارند.

تله کابین:

این تله‌کابین دارای ۱۴۵۰ متر طول بوده که Montjuic را به Barceloneta متصل می نماید. شروع این مسیر، از بالای یک برج ۷۸ متری Torre San Sebastian آغاز می شود. یک رستوران نیز در این جا وجود دارد که از طریق بالابر قابل دسترسی است. در میانه‌ راه، توقف‌گاهی در برج Torre Jaume احداث شده است. این برج دارای ۱۰۷ متر ارتفاع است و دومین برج پشتیبانی بلند تراموا در جهان محسوب می شود.

آکواریوم:

آکواریوم شهر بارسلونا دارای ۳۵ مخزن مجزا با گونه‌های متعددی از آبزیان است. گفتنی است از میان این مخازن، تونلی عبور می کند که بسیار جذاب و دیدنی است. هزینه‌یورودی این آکواریوم ۲۰ یورو بوده و در صورت رزرو آنلاین، ۱۸ یورو خواهد بود.

محله راوال (Raval):

از قدیمی‌ترین مناطق بارسلون «محله راوال» می باشد که دارای چندین مرکز خرید و بوتیک‌ های لوکس نیز هست.

 

 قلعه مونژئیک (Montjuïc):

«مونژسیک» نام تپه ای است که بر فراز آن قلعه ای ساخته‌ شده است. در ماه ‌های جولای یا آگوست در این قلعه، فیلم هایی در فضای باز اکران می شود. این فیلم ها در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه به نمایش در می‌آیند. پیش از آغاز اکران فیلم، موسیقی زنده اجرا می‌ شود.

رشته کوه مونتسرات (Montserrat):

«رشته ‌کوه منتسرات» در خارج از شهر قرار داشته و با قطار در مدت زمان ۱ ساعت می ‌توان به این منطقه رسید. در این بخش کوهستانی زیارتگاه مریم عذرای سیاه (Black Madonna) نیز واقع شده است که مورد توجه گردشگران می باشد.

رژیم غذایی:

در رژیم غذایی اسپانیایی‌ها گوجه، روغن زیتون و سیر به وفور یافت می شود. تنوع آشپزی در این خطه بسیار زیاد بوده و غذاهای دریایی نیز در توسط این مردم فراوان طبخ می شود. در ذیل به معروف ترین غذاهای این منطقه اشاره خواهیم نمود.

سالاد ماهی نمک ‌سود (Esqueixada):

«اسکیسادا» یا «سالاد ماهی نمک ‌سود» بیشتر در تابستان سرو می شود. این سالاد دریایی از گوجه، پیاز، روغن زیتون، ماهی، سرکه، نمک و گاهی زیتون و تخم‌مرغ آب پز تهیه می ‌شود.

سرسوئلا (Sarsuela):

«سرسوئلا» نوعی غذایی دریایی می باشد که از خرچنگ، میگو، ماهی مرکب، صدف سیاه، انواع ماهی‌ها، صدف دو کفه ‌ای، خارچنگ و شاه میگو تهیه می گردد. روش طبخ آن اینگونه است که تمامی این مواد را در درون ظرفی از روغن زیتون، گوجه، لیمو، فلفل قرمز، ادویه و غیره تفت می ‌دهند. گاهی به این مواد آرد و همبرگر نیز افزوده می شود.

پا امب تومکت (Pa amb tomaquet):

«پا امب تومکت» به معنی «نان و گوجه» می باشد. این غذا گرچه ساده است اما بسیار پر طرفدار می باشد. برای تهیه آن، ابتدا نان (به ‌صورت تست یا ساده) را با روغن زیتون، نمک یا سیر، طعم ‌دار نموده و بر روی آن گوجه می‌ مالند.

فیدیئودا (Fideua):

مواد اصلی این غذا شامل نودل، ماهی، و میگو می باشد.

کلسوتادا (Calcotada):

در تهیه این غذا، کلکوت (که نوعی پیازچه بومی اسپانیا می باشد) را کبابی نموده و با «سس رومسکو» صرف می نمایند.

 

پائییا (Paella):

این غذا نوعی غذای دریایی است که برای جشن های مهم و مراسم خانوادگی سرو می شود و در آن از برنج، زعفران، گوشت و ماهی و صدف آغشته شده به روغن زیتون استفاده می شود.

آبگوشت (اسکودئیا ای کارن دویا):

از جمله سنتی ترین غذاهایی است که در جشن های کریسمس به عنوان یک غذای خوشمزه ستفاده می شود و با نخود، سیب زمینی و کلم، هویج، شلغم، زردک، تره فرنگی، پیاز و انواع گوشت یا نوعی سوسیس و ژامبون نمک زده طبخ می گردد.

رستوران‌های معروف شهر بارسلون:

رستوران الکیمیا:

یکی از معروف ‌ترین رستوران ‌های بارسلون، رستوران «الکیمیا» می باشد. منوی این رستوران از غذاهای اروپایی، مدیترانه ‌ای، اسپانیایی و غذاهای مخصوص گیاه‌ خواران تشکیل شده است. گفتنی است ان رستوران جوایز بسیاری را از آن خود نموده است.

 

رستوران (Botafumeiro):

این رستوران یکی دارای یکی از بهترین منوهای غذاهای دریایی بوده و فضایی بسیار دلپذیر دارد.

رستوران کن سوله (Can Sole):

برای چشیدن طعم اصیل یکی از غذای محلی اسپانیایی به نام «پائیا»، این رستوران توصیه می شود.

 رستوران حس پنجگانه:

رستوران «حس پنجگانه» یکی دیگر از رستوران ‌های معروف و باکیفیت شهر بوده و منوی آن شامل دو قسمت ۶ پرس (۱۲۰ یورویی) و ۴ پرس (۱۰۰ یورویی) می باشد.

حتما ببینید » اجاره آپارتمان مبله در تهران

سوغات بارسلونا:

پیراهن اختصاصی بارسلونا:

در شهر بارسلونا، سه فروشگاه رسمی تیم بارسلونا وجود دارد که می توان پیراهنی با نام خود یا نزدیکان‌ خود سفارش داد و همان روز تحویل گرفت. یکی از این فروشگاه‌ها در نزدیکی کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família) واقع شده است که در این فروشگاه علاوه بر خرید پیراهن با نام بازیکن مورد علاقه‌ خود (مثل مسی، ژاوی، نیمار و …) می توان هدایای کوچکی هم با موضوع فوتبال و تیم بارسلونا (مثل انواع لوازم و لباس‌های ورزشی یا جا کلیدی) نیز تهیه نمود.

 

محصولات برند Desigual:

بارسلون از جمله مراکز مهم خرید در اروپا محسوب می شود. یکی از مشهورترین برندهای بین ‌المللی و یکی از مطرح‌ ترین برندهای بارسلونا، برند Desigual می باشد که گرچه در سرتاسر جهان شعبه دارد اما فی الواقعه متعلق به شهر بارسلونا می باشد. این برند به دلیل طراحی ‌های رنگارنگ و چهل ‌تکه اش بسیار مشهور است.

کوکی Galletas:

این کلوچه لذیذ اسپانیایی را می توان در تمامی فروشگاه‌ های بارسلونا و با قیمتی مناسب خریداری نمود. معمولا این کوکی‌ها و نیز انواع شیرینی و بیسکوییت های خوشمزه در قوطی‌های قشنگ و جذاب به فروش می ‌رسند که به عنوان سوغات، گزینه بسیار خوبی محسوب می شوند.

تورون  (turron) یا نوقا:

«تورون یا نوقا» نوعی شیرینی مغزدار است که در سراسر اسپانیا طرفداران زیادی دارد. در اسپانیا و نیز در بارسلون دو نوع از آن تهیه شده و به فروش می ‌رسد: نوع نرم و نوع سخت که شکننده است و انواع مغز و آجیل در آن‌ها استفاده می شود. گفتنی است در تهیه‌ اکثرا نوقاها از بادام استفاده می شود. از هر کدام از این دو نوع، مدل‌های متنوعی و با طعم های متفاوتی تولید می شود. از اکثر فروشگاه ‌های می توان این شیرینی را به عنوان سوغات خریداری نمود.

آثار موسیقی و محصولات فرهنگی:

در دنیا، موسیقی اسپانیا بسیار طرفدار دارد. آثار موسیقی مشهور اسپانیا همچون گیتار کلاسیک، فلامنکو، ویوالدی و هزاران اثر جذاب دیگر می تواند بهترین سوغات و هدیه برای دوستداران موسیقی باشد.

 آثار سفالی:

در اسپانیا، ظروف و آثار سفالی معمولا دست ‌ساز بوده و حاوی طرح‌ها و نقوش سنتی یا مدرن و امروزی می باشند. انواع اشیا و ظروف سفالی را نیز می توان به عنوان یادگاری و به عنوان سوغات خریداری نمود.

 

شکلات:

در این شهر شکلات ‌فروشی‌های فراوانی وجود دارد که علاوه بر خرید شکلات می‌توان با تک تک مراحل تولید انواع شکلات آشنا شد.

یک جفت صندل (espardenyes):

چندین قرن است که اهالی کاتالونیا و والنسیا، از این صندل‌های سنتی که بخشی از فرهنگ بومی این منطقه محسوب می شود استفاده می کنند. این صندل « espadrilles » نام دارد، و در گذشته از گیاهی در علفزارهای مدیترانه‌ای به نام esparto تهیه می شده است. این صندل ها مدل‌های متنوعی دارند از جمله: کاملا پوشیده، باز، بندی و بدون بند.

 

کارت پستال:

انواع کارت‌ پستال از جمله هدایای ارزان قیمت و به ‌یاد ‌ماندنی هستند که از فروشگاه ‌های محصولات فرهنگی می توان خریداری نمود. کارت ‌پستال‌هایی با تصاویر مناظر دیدنی و جاذبه‌های گردشگری اسپانیا بسیار پر طرفدار هستند.

کفش‌های Camper:

برند Camper، یکی از مشهورترین برندهای کفش در بارسلونای اسپانیا می باشد. این برند به خاطر طراحی‌های متفاوت، زیبایی، خلاقیت و کارایی فوق العاده بسیار مشهور شده است.

مراکز خرید در باسلونا:

۱ – دیاگونال مار:

دیاگونال مار (Diagonal Mar) که در انتهای غربی شهر قرار گرفته است پر از مغازه‌های پوشاک و رستوران‌های متنوع می باشد.

۲ماره‌ماگنوم:

ماره‌ماگنوم (Maremágnum) یک مرکز خرید ۳ طبقه پر رونق با منظره‌ای رو به دریا و طبقه‌ ای با رستوران‌ها و مناظری شگفت انگیز از بندر است.

۳ – آرناس:

این سازه یک مرکز خرید با مساحت ۳۰, ۰۰۰ متر مربعی است که دارای یک گنبد در سقف و یک موزه راک می باشد.

۴ – لیا:

این مرکز خرید دارای چند رستوران کوچک، رستوران‌های ژاپنی و یک بازار میوه تازه است.

۵ – گران ویا ۲ (Gran Via 2):

بزرگ‌ ترین مرکز خرید در اروپا محسوب شده و دارای هتل‌ها و مغازه‌هایی مانند IKEA می باشد.

۶ – خیابان رامبلا کاتالونیا (Rambla):

در طول خیابان رامبلا مغازه‌های جواهر فروشی تا فروشگاه‌های فرش ایرانی، رستوران‌های متنوع با تراس‌هایی در پیاده ‌رو وجود دارد که بسیار پرطرفدار می باشند.

۷ – خیابان سانتْس (Carrer de Sants):

این خیابان با ۴ کیلومتر طول، بیشتر به خاطر خیاطی‌ها و کفش دوزی‌هایش معروف می باشد.

۸ – خیابان پورتافریسا:

در پیاده ‌راه پورتافریسا (Portaferrissa) تمامی نیازهای یک روز خرید را می توان تهیه نمود چون مغازه‌های متنوعی دارد.

۹ – پورتال دلانخِل (Portal de l’Ángel)‌:

این خیابان یکی از شلوغ‌ ترین خیابان‌های تجاری اروپا بوده و پر از مغازه‌های پارچه فروشی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و لباس‌های متنوع و با قیمت مناسب است.

۱۰ – خیابان پسیج دِ گراسیا (Passeig de Gràcia):

این خیابان یکی از معروف ‌ترین خیابان‌های بارسلون است که داراب تعداد زیادی مغازه و بوتیک با برندهای لوکس و رستوران‌های عالی می باشد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛ بخش های ضروری با * علامت گذاری شده اند.

یک پاسخ به “راهنمای سفر به بارسلونا، اسپانیا به صورت کامل و تصویری”

  1. شهر زیبای بارسلونا با بهترین مراکز درمانی در دنیا واقعا زیبا و لذت بخش هست،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *